Aktualności:

Stronicowanie

 • Nowy system segregacji odpadów

  Nowy system segregacji odpadów

  2019.02.12

  Od 1 stycznia 2019 roku odpady komunalne będą zbierane w podziale na cztery główne frakcje:
  •    PAPIER (kolor niebieski),
  •    METALE I TWORZYWA SZTUCZNE (kolor żółty),
  •    SZKŁO (kolor zielony),
  •    BIO (kolor brązowy)
  + odpady zmieszane pozostałe po segregacji.
  Dodatkowo w okresie grzewczym odbierany będzie popiół z palenisk domowych.
  W ramach opłaty mieszkańcy otrzymywać będą worki do segregacji w odpowiednich kolorach od firmy odbierającej odpady. Harmonogram wywozu poszczególnych odpadów i pierwsze worki dostarczone zostaną w pierwszych dniach ...

 • "Jak przygoda to tylko w Warszawie ..."

  "Jak przygoda to tylko w Warszawie ..."

  2019.02.12

     W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wraz z opiekunami gościli w Warszawie. Wyjazd ten był podziękowaniem dla dzieci, które w oryginalny sposób upamiętniły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
      W czasie tej jednodniowej wycieczki zwiedziliśmy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostaliśmy przyjęci przez Dyrektor Generalną MEN, Panią Joannę Szczawińską, na której ręce przekazaliśmy zaproszenie dla Pani Minister - Anny Zalewskiej do naszej szkoły.

 • Koncert charytatywny dla Klaudii

  Koncert charytatywny dla Klaudii

  2019.02.12

     Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas Koncertu Bożonarodzeniowego w dniu 16 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, ze sprzedaży ozdób świątecznych zebraliśmy 2.603,43 grosze. Uzyskana kwota zostanie przekazana na konto fundacji na leczenie i rehabilitację Klaudii Budzińskiej z Bądkowa. Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli tę szlachetną akcję. EM

 • Dlaczego wzrosną ceny za odbiór śmieci ?

  Dlaczego wzrosną ceny za odbiór śmieci ?

  2019.02.12

     W 2019r. wzrośnie miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podwyżka spowodowana jest znacznie większymi cenami zaoferowanymi w przetargu przez firmy odbierające odpady.
  Zgodnie z przepisami system gospodarowania odpadami komunalnymi ma się samofinansować. Dlatego wysokość ponoszonych przez mieszkańców opłat ma być ustalona na poziomie zabezpieczającym pokrycie kosztów funkcjonowania systemu.
     Nowe stawki opłat ponoszone przez mieszkańców obowiązywać będą po przyjęcia przez Radę Gminy uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ...

 • Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

  Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

  2019.02.12

       W dniu 11 grudnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego 9 par z Gminy Bądkowo.   „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe są też Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznacza pary. Symbolicznie wyrażają one uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.

 • I N F O R M A C J A

  2019.02.12

  I N F O R M A C J A
  Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 i 31 grudnia 2018 roku
  Urząd Gminy w Bądkowie będzie czynny do godziny 12.00.
  Kasa Urzędu Gminy w tych dniach będzie czynna do godziny 10.00.
  Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

 • MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

  MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

  2019.02.12

     Blisko dwadzieścioro przedszkolaków bawiło się doskonale w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie podczas mikołajkowego spotkania, które odbyło się 6 grudnia.
  Na początku spotkania nastąpiło przywitanie i zapoznanie z Biblioteką i prowadzącą,
  następnie maluszki odgadywały zagadki związane z osobą Św. Mikołaja. Po krótkim wstępie prowadząca odczytała list od Świętego Mikołaja, który zostawił dla dzieci w bibliotece.

 • Mikołajkowe warsztaty dla dzieci

  Mikołajkowe warsztaty dla dzieci

  2019.02.12

      5 grudnia w sali widowiskowej odbywały się warsztaty mikołajkowe dla 30-rga dzieci w wieku 6-13 lat z gminy Bądkowo. Uczestnicy wykonywali dwie ozdoby świąteczne: kółeczko z mchu ozdabiane według własnych koncepcji różnymi materiałami (koraliki, kulki brokatowe, wstążeczki, anyż, suszona cytryna, drewniane figurki itp.) oraz bombki akrylowe,  dekorowane na różne sposoby ( brokatem, sztucznym śniegiem, koronkowymi aplikacjami).

 • Informacja o zwołaniu III sesji Rady Gminy Bądkowo

  2019.02.12
    Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje III sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się 10 grudnia  2018 r. o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie.
   
  Planowany porządek obrad dostępny jest pod linkiem
 • II Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  2019.02.12

     W sobotę, 24 listopada odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Chęć udziału zgłosiły placówki kulturalno-oświatowe z powiatu aleksandrowskiego, min.: z Aleksandrowa Kuj., Bądkowa, Brudnowa, Ciechocinka, Ostrowąsa, Siniarzewa, Służewa, Stawek, Zakrzewa i Zbrachlina. Konkurs rozpoczęliśmy hymnem państwowym, który zaśpiewała 4-letnia Lenka. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kategoriach wiekowych: 9-12 lat, 13-16 lat oraz w kategorii duety/zespoły. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie piosenki na wysokim poziomie.

Stronicowanie