• 124837219_410920550318174_2282557209369357966_n

Szanowni mieszkańcy Gminy Bądkowo.

            Zbliża się najważniejsze święto państwowe jakim jest 11 listopada. Data ta symbolizuje odzyskanie przez Polskę  niepodległości po 123 latach zaborów. W tym roku jak we wszystkich regionach naszego kraju, również w Naszej Gminie to święto nie będzie mogło być obchodzone tak uroczyście jak zazwyczaj. Jednak ojczyzna to My, nasze serca są jej domem, nasze czyny jej orężem. Społeczność Gminy Bądkowo co mnie osobiście bardzo cieszy, ma w sobie  dużego ducha patriotyzmu. Dowodem na to jest choćby znakomity wynik naszej Gminy w projekcie o nazwie „Pod BIAŁO-CZERWONĄ”. Dzięki głosom mieszkańców, gmina otrzyma maszt oraz flagi narodowe, które pozwolą uświetnić kolejne rocznice ważne dla naszego kraju. Choć głosowanie kończy się właśnie w dniu 11 listopada to prawdopodobnie zajmiemy pierwsze miejsce w powiecie aleksandrowskim i jedno z czołowych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim.

            Rok 2020 przyniósł nam nowe wyzwania. Cały świat zmaga się z szalejącym wirusem. Nie ominął on również naszego Kraju i naszej Gminy. Jako samorząd w miarę posiadanych instrumentów prawnych oraz środków finansowych staramy się pomagać naszym mieszkańcom. Wierzę, że zjednoczeni pod biało-czerwonymi barwami, które zawsze powinny nas łączyć, nigdy dzielić, wyjdziemy z tych trudnych dni silniejsi.

            Na koniec pozwolę sobie zacytować Generała Władysława Andersa i odnieść jego słowa do naszej Gminy jako małej ojczyzny: „Jesteśmy reprezentacją Narodu Polskiego, jesteśmy małą Polską, która idzie drogą honoru, drogą naszej tradycji, drogą szczęścia dla naszej Polski.” Zawsze o tym pamiętajmy i bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

 

                                                                                                          Wójt Gminy Bądkowo

                                                                                                            Ryszard Stępkowski

« wstecz