Start
Informacja o szkoleniu dla rolników (OSN)
poniedziałek, 05 listopad 2012

Urząd Gminy w Bądkowie

i

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

w Minikowie - PZDR Aleksandrów Kujawski


Serdecznie zaprasza w dniu 09.11.2012r./piątek/ w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie o godz. 10:00-tej na szkolenie  dotyczące wprowadzania programu działań mających na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych dla obszarów szczególnie narażonych w regionie Dolnej Wisły – czyli sołectw z Gminy Bądkowo

W warunkach  nadmiernego wzbogacenia  wód powierzchniowych azotem, dodatkowo fosforem – dochodzi do eutrofizacji, w rezultacie następuje degradacja wód co poważnie ogranicza możliwość ich wykorzystania do spożycia, innych celów bytowych, gospodarczych i rekreacyjnych.

Osoby uczestniczące w powyższym spotkaniu otrzymają stosowne zaświadczenia, które są wymagane w przypadku ewentualnej  kontroli po linii Obszarów Szczególnie Narażonych i ARiMR w Toruniu. 

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 05 listopad 2012 )
Czytaj całość...
Nowe zasady wspierania przedsiębiorczych
środa, 10 październik 2012

 

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego serdecznie zapraszają Państwa na bezpłatne spotkania informacyjne poświęcone zasadom wspierania przedsiębiorstw oraz osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą
pn.
Fundusze Europejskie. Nowe zasady wspierania przedsiębiorczych.

Spotkania odbędą się:

  •     15 października w Grudziądzu w Hotelu „Energetyk”, ul. Miła 2,
  •     17 października we Włocławku w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego, ul. Bechiego 2,
  •     24 października w Inowrocławiu w „Solankach” Uzdrowisku Inowrocław, ul. Solankowa 77,
  •     30 października w Bydgoszczy w Hotelu „Słoneczny Młyn”, ul. Jagiellońska 96

w godz. 10.00-13.30.

Podczas spotkań dowiedzą się Państwo na jakie wsparcie mogą liczyć firmy w ramach usług, oferowanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy oraz Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych. Przedstawiona zostanie również inicjatywa samorządu województwa związana z Funduszem Powierniczym JEREMIE oferującym atrakcyjne warunki finansowania w szczególności dla firm działających poniżej 6-ciu miesięcy.

Osobom, które planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wyjaśnione zostaną zasady aplikowania o mikropożyczki w wysokości nawet do 50 tys. złotych w ramach Programu Kapitał Ludzki.

Wszyscy chętni, którzy prowadzą bądź zamierzają prowadzić firmę na obszarach wiejskich będą mogli dowiedzieć się jakie wsparcie oferuje im Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Prosimy rejestrować się za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego w zakładce „Szkolenia” na stronie www.mojregion.eu lub pod numerem telefonu 56 656 11 00.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

 Serdecznie zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja ( środa, 10 październik 2012 )
Czytaj całość...
Informacja
czwartek, 27 wrzesień 2012

I N F O R M A C J A

Urząd Gminy w Bądkowie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości zobowiązani są posiadać pojemnik na odpady oraz umowę na ich opróżnianie.

Podmioty, które posiadają zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Gminy Bądkowo to:

1. Zakład Gospodarki Komunalnej GRONEKO S.C.

Mikorzyn 19, 87-732 Lubanie, tel. 54 251 33 59,

2. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej Sp. z o.o.

87-700 Aleksandrów Kuj. ul. Kościelna 14, tel. 54 282 47 70,

3. Komunalne Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej EKOCIECH Sp. z o.o.

ul. Wojska Polskiego 33, 87-720 Ciechocinek, tel. 54 416 27 00.

Osoby, z którymi Zakład Usług Komunalnych w Brześciu Kujawskim rozwiązał umowy na odbiór odpadów, zobowiązane są do zawarcia nowych umów z wybraną przez siebie firmą.

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 27 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Oszczędzaj wodę!
wtorek, 11 wrzesień 2012

O G Ł O S Z E N I E

Do mieszkańców gminy Bądkowo korzystających z wody sieci wodociągowej ujęcia wody „Siniarzewo” i „Sędzin”

W związku z trwającymi od dłuższego czasu  niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – wysokie temperatury i związana z tym susza  następuje zwiększony pobór wody co powoduje obniżenie się poziomu w zbiornikach wyrównawczych  na w/w hydroforniach.

Przy nieracjonalnym gospodarowaniu wodą może nastąpić jej brak na najpilniejsze potrzeby związane  z zaopatrzeniem  w wodę ludzi i zwierząt.

Mając  na uwadze dobro mieszkańców gminy Bądkowo i gminy Zakrzewo

A P E L U J Ę

o prowadzenie oszczędniej gospodarki wodą z sieci  wodociągowej ujęcia wody w Siniarzewie i Sędzinie.

W związku z powyższym wprowadza się:

1. Zakaz podlewania ogródków, trawników, mycia pojazdów , itp.,

2. Zabrania się poboru wody z hydrantów p/poż. z wyjątkiem straży pożarnych w celach akcji gaśniczych.

3. Używania w pierwszej kolejności wody do zaspokojenia potrzeb ludzi i zwierząt.

4. W przypadku zauważenia wszelkich awarii na sieci wodociągowej prosi się o jak najszybsze ich zgłaszanie do Urzędu Gminy w Bądkowie pod nr telefonu – 54-2724100 wew.46 Pan Adam Palidowa, kom.696719098 – Pan Tomasz Piotrowski.

5. Powyższe zakazy i nakazy obowiązują do czasu odwołania.

 

Wójt Gminy Bądkowo

/-/ Janusz Zaremba

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Czarne złoto ogrodników
wtorek, 11 wrzesień 2012

    Cóż to takiego? Tak często nazywany jest kompost. Dlaczego? To najtańszy i najlepiej przyswajalny nawóz dla roślin. Wytwarzanie go w przydomowym ogrodzie nie jest niczym specjalnie trudnym.

   Jak prawidłowo sporządzić taki nawóz uczyli się uczestnicy pokazu zorganizowanego przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Aleksandrowie Kujawskim. Odbył się on na terenie gospodarstwa Pani Haliny i Ryszarda Kurdupskich z Bądkowa. Pokaz szkoleniowy to jedno z zadań w ramach programu „Ekologizacja wsi województwa kujawsko-pomorskiego, kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej” realizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy udziale finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Już po raz trzeci realizowany jest on w gminie Bądkowo, jak do tej pory, z sukcesami. Program polega na prowadzeniu kompleksowych działań proekologicznych w 15 wytypowanych gospodarstwach na terenie gminy, które stanowią tak zwany jeden „punkt” realizacji programu. Punktów tych jest 8 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z elementów „Ekologizacji…” jest konkurs, na poziomie gminnym, a potem wojewódzkim. W etapie wojewódzkim uczestniczą gospodarstwa rolne, które zwyciężyły w konkursach gminnych we wszystkich ośmiu punktach realizacji. W zeszłym roku w konkursie wojewódzkim pierwsze miejsce zajęło gospodarstwo Pani Ewy Moraczewskiej z miejscowości Zieleniec w gminie Bądkowo. Mamy nadzieję, że i w tym roku gmina Bądkowo pokaże się jak zawsze z jak najlepszej strony.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752364
Gościmy
Aktualnie jest 201 gości online