Start
Czarne złoto ogrodników
wtorek, 11 wrzesień 2012

    Cóż to takiego? Tak często nazywany jest kompost. Dlaczego? To najtańszy i najlepiej przyswajalny nawóz dla roślin. Wytwarzanie go w przydomowym ogrodzie nie jest niczym specjalnie trudnym.

   Jak prawidłowo sporządzić taki nawóz uczyli się uczestnicy pokazu zorganizowanego przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Aleksandrowie Kujawskim. Odbył się on na terenie gospodarstwa Pani Haliny i Ryszarda Kurdupskich z Bądkowa. Pokaz szkoleniowy to jedno z zadań w ramach programu „Ekologizacja wsi województwa kujawsko-pomorskiego, kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej” realizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy udziale finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Już po raz trzeci realizowany jest on w gminie Bądkowo, jak do tej pory, z sukcesami. Program polega na prowadzeniu kompleksowych działań proekologicznych w 15 wytypowanych gospodarstwach na terenie gminy, które stanowią tak zwany jeden „punkt” realizacji programu. Punktów tych jest 8 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z elementów „Ekologizacji…” jest konkurs, na poziomie gminnym, a potem wojewódzkim. W etapie wojewódzkim uczestniczą gospodarstwa rolne, które zwyciężyły w konkursach gminnych we wszystkich ośmiu punktach realizacji. W zeszłym roku w konkursie wojewódzkim pierwsze miejsce zajęło gospodarstwo Pani Ewy Moraczewskiej z miejscowości Zieleniec w gminie Bądkowo. Mamy nadzieję, że i w tym roku gmina Bądkowo pokaże się jak zawsze z jak najlepszej strony.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Dożynki Gminno Parafialne w Bądkowie
piątek, 07 wrzesień 2012

W niedzielę 2 września w Bądkowie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Rozpoczęły się o godz. 13 uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną przez ks. proboszcza tutejszej parafii Antoniego Tabaka w intencji rolników. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz uczestników na miejsce Dożynek czyli na stadion sportowy „Piast” w Bądkowie, prowadzony przez Magdalenę Tomczak i Kazimierza Balceraka - starostów tegorocznych Dożynek. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do staropolskiej ceremonii przekazania przez starostów dożynek bochna chleba z tegorocznych zbiorów gospodarzowi gminy. Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie oraz dziecięcy zespół taneczny "Perełki". Około godziny 16:00 odbył się XII Mityng Rzutowy im. E. Kwiatkowskiego. Organizatorzy przygotowali poczęstunek grochówą, stoiska gastronomiczne i handlowe, a dla najmłodszych zapewniono szereg atrakcji w postaci zjeżdżalni, trampoliny, waty cukrowej itp. Podczas festynu czas mieszkańcom uprzyjemniał występ zespołu Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia” oraz Kapela „Krośniewiacy”. Przy rytmach Zespołu Milano i Aktiw trwała zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia z Dożynek można obejrzeć na stronie www.gokbadkowo.pl i www.aleksandrow.pl

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Informacja o zwołaniu XIII Sesji Rady Gminy Bądkowo
piątek, 07 wrzesień 2012

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. z 2001 r. Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuję XIII Sesję Rady Gminy Bądkowo w dniu 10 września 2012 r. (poniedziałek) o godzinie 13.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.

Proponowany porządek obrad

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 07 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Dożynki Gminno - Parafialne Bądkowo 2012
piątek, 24 sierpień 2012

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno – Parafialne, które odbędą się w Bądkowie w dniu 02.09.2012 roku.

PROGRAM OBCHODÓW:
13.00 – Msza Święta dziękczynna za plony w Kościele Parafialnym w Bądkowie
14.15 - Przemarsz na Stadion Sportowy
14.30 – Część obrzędowa:
  - przekazanie chleba
  - korowód wieńcowy
  - przyśpiewki dożynkowe
  - finał konkursu „Nasza Kwitnąca Gmina”
  - występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie oraz dziecięcego zespołu tanecznego "Perełki"
16.00 – XII Mityng Rzutowy im. E. Kwiatkowskiego
Festyn Dożynkowy
17.00 – występ zespołu Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia”
17.30 – występ Kapeli „Krośniewiacy”
18.30 – występ Gwiazdy Wieczoru zespołu „MILANO”
20.45 – konkurs dla dorosłych z nagrodami
20.00 – 1.00 zabawa pod gwiazdami z zespołem „AKTIW”.
Ponadto wesołe miasteczko dla dzieci, grochówka, stoiska gastronomiczne i handlowe.
                                                                         ZAPRASZAMY !!!
 

 

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 31 sierpień 2012 )
Czytaj całość...
Projekt dla osób bezrobotnych pn. "Przydasz się"
piątek, 31 sierpień 2012
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635601
Gościmy
Aktualnie jest 125 gości online