Start
Informacja
wtorek, 31 maj 2011

UWAGA ! 

W dniach 13.06.2011 – 25.06.2011r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie będzie

................................................NIECZYNNA.................................................

z powodu inwentaryzacji zbiorów (skontrum)

Za utrudnienia przepraszamy czytelników.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 31 maj 2011 )
Czytaj całość...
08-15.05.2011 r. Tydzień Bibliotek
wtorek, 17 maj 2011

Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie w dniach 08 - 15.05.2011r. przygotowała dla dorosłych czytelników wystawkę książek, w tym poradników z różnych dziedzin wiedzy, z mottem Markusa Tulliusa Cycero Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie  w przeciwnościach. W bibliotece odbyły się trzy spotkania z dziećmi klas „0” i „I” ze Szkoły Podstawowej  w Bądkowie oraz z „maluchami” z Przedszkola Samorządowego w Bądkowie. Ogólnie w spotkaniach wzięło udział sześćdziesięcioro dzieci. Hasłem przewodnim spotkań było Biblioteka miejscem dla Ciebie. Ważną sprawą jest, aby z dziećmi w wieku  przedszkolnym  i wczesnoszkolnym podejmować inicjacje czytelnicze, dlatego też  poprzez prezentację kolorowych książeczek i książek- zabawek , głośne czytanie jak również wspólne opisywanie ilustracji, zawartych w książeczkach, wprowadzano dzieci w „świat książki”. Najmłodsi czytelnicy zostali zapoznani ze zbiorami książek dziecięcych znajdujących się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie. Zainteresowanie książkami przez młodych czytelników było bardzo duże. Największą popularnością cieszyły się książki- zabawki oraz kolorowe książeczki z ulubionymi bohaterami „Wieczorynek”. Ciekawą formą zabawy było wspólne czytanie i powtarzanie przez młodych uczestników spotkania strof wierszy, zwłaszcza tych, które „łamią języki” („Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty  Strzałkowskiej). Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam-wchodzę, niech hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek prowadzi nie tylko najmłodszych ale i dorosłych czytelników do „skarbnicy wiedzy” jaką jest biblioteka.

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 17 maj 2011 )
Czytaj całość...
Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie
piątek, 18 luty 2011

Okres ferii zimowych, to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie przygotowały ciekawe i różnorodne formy wypoczynku dla naszych dzieci. W GBP odbyły się  cztery spotkania, które poprzez  zabawę i rozrywkę promowały książkę i czytelnictwo oraz bezpieczne korzystanie z Internetu. Uczestniczyła w nich 14. osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat . Oferta biblioteki była różnorodna. Dzieci zapoznały się z Regulaminem Czytelni internetowej, wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Każde dziecko otrzymało broszurkę Poznaj bezpieczny Internet otrzymaną z Fundacji Orange w ramach programu Akademia Orange dla bibliotek. Wzięły udział w konkursie plastycznym Komputer i ja. Najciekawsze prace zostały nagrodzone. Uczestnicy konkursu otrzymali również  dyplomy i podziękowania. Podczas spotkań prezentowano młodym czytelnikom nowości biblioteczne, książki zabawki, odtwarzano muzykę znanych kompozytorów z płyt CD załączonych do książek. Cyklicznie czytano książkę F. Simon Koszmarny Karolek, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci bawiły się wesoło podczas zabaw literackich, słownych potyczek i  mini konkursów. Spotkania w bibliotece zakończono słodkim poczęstunkiem i zaproszeniem do korzystania z jej zbiorów. 

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 18 luty 2011 )
Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka do GOK
piątek, 14 styczeń 2011

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Babcie i Dziadków na spotkanie z okazji  

Ich Święta w dniu 20.01.2011r.

o godz.16.00 w sali widowiskowej

Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.

Zapisy chętnych i wpłaty w kwocie 5 zł. u pani Haliny Kurdupskiej do 18.01.2011r.(wtorek).

W programie część artystyczna oraz poczęstunek.


Z A P R A S Z A M Y

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 14 styczeń 2011 )
ŚWIĘTO 3 MAJA W BĄDKOWIE
czwartek, 26 kwiecień 2012

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Bądkowo do uczestnictwa w gminnych uroczystościach  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym Mszą Świętą w intencji ojczyzny. Po Mszy Św. odbędzie się część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Toporzyszczewie oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie.

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 26 kwiecień 2012 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
12 Listopada 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Czcibor, Cibor,
Izaak, Jonasz,
Jozafat, Konradyn,
Konradyna, Krystyn,
Marcin, Renata,
Renat, Witold,
Witolda, Witołd
Do końca roku zostało 50 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1150
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4385736
Gościmy
Aktualnie jest 205 gości online