Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow 24 Finał WOŚP za nami!
24 Finał WOŚP za nami! PDF Drukuj
środa, 13 styczeń 2016
    Nieprzerwanie od niemal ćwierć wieku gra owsiakowa orkiestra. Każdego roku Gmina Bądkowo włącza się do tej akcji. Tak było i podczas tegorocznego 24 Finału WOŚP. Zagraliśmy głośno, otworzyliśmy swoje serca i portfele, aby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Już w piątek 8 stycznia rozpoczęto zbiórkę podczas meczu siatkarskiego, zorganizowanego przez Pana Zdzisława Etynkowskiego, która przyniosła dochód w wysokości 200 złotych.
    W niedzielny poranek 25 wolontariuszy wyruszyło z puszkami na kwestę uliczną. O godz. 15.00 w sali widowiskowej  rozpoczęło się wielkie granie. W programie artystycznym przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili:
 - dzieci z kółka teatralnego z okolicznościowym programem,
 - dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne, 
 - młoda wokalistka Iza Mietlicka,  
 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta, 
 - zespół wokalny „Czerwone Róże”, 
oraz gwiazda wieczoru zespół „Blue Box".
    Podczas wielkoorkiestrowego grania Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Łowiczka, Kol. Łowiczek, Kaniewa, Wójtówki, Jaranowa, Toporzyszczewa, Słupów Dużych, Kujawki, Bądkowa, Biel, Jaranowa Dużego, Słupów Małych,  sprzedawały upieczone przez siebie ciasta, ciastka, pączki, kawę i herbatę w ramach zbiórki. Chętni nabywali losy, a jeszcze inni brali udział w licytacji ofiarowanych na ten cel przedmiotów przez lokalnych przedsiębiorców oraz osoby prywatne. Wsparcia finansowego udzieliły: KBS Aleksandrów Kujawski, GS Samopomoc Chłopska Bądkowo, Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej Bądkowo.
    Najdrożej udało się zlicytować tort przekazany  przez właściciela bądkowskiej piekarni - za 300 zł, którego nabywcą był wójt gminy Bądkowo. Zakupiony smakołyk został pokrojony i rozdzielony pomiędzy przybyłych na koncert uczestników. Rada Gminy dołożyła także swoją cegiełkę, a w jej imieniu Przewodniczący wylicytował plecak za 150 zł, który trafił do miejscowego GOPS-u. Klub Seniora „Stokrotka” działający przy GOK przekazał do puszek wolontariuszy 150 złotych. Podobnie jak Panie z KGW, które w gronie członkiń  zebrały pieniądze.
    Po przeliczeniu  zawartości wszystkich skarbonek okazało się, że zebraliśmy niemal tyle samo, ile w zeszłym roku. A dokładnie o jedyne 11 złotych mniej. Dochód zamknął się w kwocie 9 048,33 złotych.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację 24 Finału WOŚP, wolontariuszom, artystom występującym na scenie podczas koncertu, ofiarodawcom, Paniom z KGW oraz licznie przybyłym  za aktywny udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.
Do zobaczenia za rok, na 25 – jubileuszowym Finale WOŚP !
Ostatnia aktualizacja ( środa, 13 styczeń 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635606
Gościmy
Aktualnie jest 128 gości online