Start arrow Biblioteka arrow GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w BĄDKOWIE
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w BĄDKOWIE PDF Drukuj
piątek, 28 luty 2014
WYCIECZKA EDUKACYJNA UCZNIÓW

Czytanie to wartość ponadczasowa, uczy, bawi, wychowuje, inspiruje, wyjaśnia, pomaga zrozumieć, fascynuje, uruchamia wyobraźnię, doskonali uwagę i pamięć, rozwija umiejętność komunikacji z innymi, poszerza słownik. Dlatego też nadrzędnym celem spotkania z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej w Bądkowie, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w dniu 26.02.2014, była chęć rozbudzenia w dzieciach zapału i zamiłowania do książek tak, aby czytanie stało się przyjemnością i potrzebą intelektualną.  Dzieci, którym nauka przychodzi bez trudności to te, którym rodzice czytali książki od wczesnego dzieciństwa i te, których rodzice sami dużo czytają.

Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z biblioteką publiczną. Pani bibliotekarka Tamara Skowrońska w bardzo przystępny sposób opowiedziała drugoklasistom o bibliotece, sposobie zapisania się do biblioteki i korzystania ze zbiorów oraz pracy bibliotekarza. Zapoznała dzieci z regułami poszanowania książki oraz przedstawiła etapy jej powstania począwszy od pisarza poprzez ilustratora, wydawcę do drukarza. Dzieci poznały nowe terminy związane z książką i biblioteką. Dowiedziały się również czym różni się biblioteka publiczna od biblioteki szkolnej. Uczniowie w czasie spotkania wykazali się dużą aktywnością, chętnie zadawali pytania, oglądali przygotowane dla nich książki a na zakończenie doskonale się bawili odgadując zagadki związane z książką i biblioteką.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje w przyszłości i przełoży się na żywe zainteresowanie książką i rozwój czytelnictwa.


Ostatnia aktualizacja ( piątek, 28 luty 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635719
Gościmy
Aktualnie jest 226 gości online