Start arrow Biblioteka arrow POKAZ CZERPANIA PAPIERU w GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w BĄDKOWIE
POKAZ CZERPANIA PAPIERU w GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w BĄDKOWIE PDF Drukuj
środa, 11 grudzień 2013

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie w dniu 10 grudnia 2013 r. odbyły się warsztaty edukacyjne „Pokaz czerpania papieru” w wykonaniu pracowników firmy Amer-Tour z Inowrocławia .Pokaz prowadzony był w duchu dawnej epoki, w stylizowanych strojach średniowiecznych. Uczestnicy spotkania - 43 osobowa grupa uczniów klas II Szkoły Podstawowej w Bądkowie poznała dzieje powstania papieru i początków piśmiennictwa. W czasie zajęć praktycznych dzieci pisały gęsim piórem, odciskały pieczęcie lakowe, barwiły papier techniką japońską oraz próbowały własnoręcznie wykonać papier tradycyjną metodą czerpania.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkową kartkę z własnoręcznie czerpanego papieru oraz wszystkie prace wykonane podczas zajęć. Edukacja połączona ze świetną zabawą to chyba najlepsze rozwiązania dla małych dzieci.

 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 11 grudzień 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
24 Maja 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Cieszysława, Estera,
Jan, Joanna, Maria,
Mokij, Wincenty,
Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało 222 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1082
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3871501
Gościmy
Aktualnie jest 123 gości online