Start arrow Biblioteka arrow WAKACYJNE WYPRAWY Z KSIĄŻKĄ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie
WAKACYJNE WYPRAWY Z KSIĄŻKĄ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie PDF Drukuj
poniedziałek, 01 sierpień 2011

     Wakacje to czas relaksu i  rozrywki. W tym też okresie dzieci dysponują nadmiarem wolnego czasu, nie zawsze wiedząc co robić, zwłaszcza gdy za oknem pada deszcz. Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie chcąc umilić dzieciom czas wolny, znalazła antidotum na nudę w postaci zorganizowanych zajęć pod hasłem „Wakacyjne wyprawy z książką”. Spotkania dzieci w wieku 7-13 lat cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba osób biorących w nich udział – średnio  były to 24 osoby, a odbywały się przez cały lipiec w środy i piątki, w godz. od 10.00 do 11.00. Dzieci w czasie tych wypraw  przenosiły się do zaczarowanego świata baśni, przeżywały przygody poszukując zaginionych skarbów w bibliotece, bawiły się w teatrzyk przygotowując i przedstawiając krótką bajeczkę B. Lewandowskiej „Kłopoty pani Łyżeczki”. Brały udział w zajęciach plastycznych, mini konkursach, rozwiązywały kalambury i łamigłówki. Wakacyjne wyprawy z książką nie mogły przebiegać bez jej głównej tytułowej bohaterki, dlatego też nieodłącznym elementem spotkań było głośne czytanie fragmentów książek ze zbiorów naszej biblioteki. Wśród czytanych lektur znalazły się m.in. „Pies Tropiciel i chciwa Nina” R. Abbot, „Wrota czasu” U. Moore’a, czy  „Szlaki wygnańców” A. Lisowskiej-Niepokólczyckiej. Chociaż letnie zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie dobiegły końca, to jednak sezon wakacyjny trwa nadal .W związku z tym GBP zachęca gorąco dzieci i młodzież do odwiedzania biblioteki  w celu korzystania z księgozbioru i czytelni internetowej.


Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zajęć plastycznych.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 01 sierpień 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Listopada 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Aniela, Cieszymysł,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do końca roku zostało 44 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1155
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4403742
Gościmy
Aktualnie jest 60 gości online