Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow Doposażenie gminnego magazynu obrony cywilnej
Doposażenie gminnego magazynu obrony cywilnej PDF Drukuj
piątek, 28 wrzesień 2018
    Zadaniem samorządów szczebla gminnego jest posiadanie magazynu obrony cywilnej. Gmina Bądkowo we wrześniu doposażyła gminny magazyn obrony cywilnej w sprzęt o wartości 10 tys. zł, który został pozyskany nieodpłatnie, bezterminowo na podstawie umowy użyczenia z zasobów Magazynu Wojewódzkiego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Gmina pozyskała m.in.: agregat prądotwórczy z AVR o mocy 5,5 kW, zestaw pompowy z wężami tłocznym i ssawnym, wielkogabarytowe plandeki antykryzysowe na zerwane dachy, osuszacz profesjonalny, szpadle, kilofy, siekiery, kombinezony, gogle, buty, rękawice ochronne.   
    W przyszłości magazyn będzie sukcesywnie doposażany w najpotrzebniejszy sprzęt. Zasoby magazynowe będą służyły do likwidacji skutków niekorzystnych warunków pogodowych czy klęsk żywiołowych. Będą mogły być wykorzystane przez służby ratownicze np. przez gminne jednostki OSP, w związku z ewentualnym wystąpieniem ww. zdarzeń na terenie Gminy Bądkowo. Mamy nadzieję, że nie będziemy mieli okazji do korzystania z pozyskanego sprzętu, jednakże kierujemy się przysłowiową zasadą, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. AP

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752268
Gościmy
Aktualnie jest 118 gości online