Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow Eliminacje powiatowe - Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Eliminacje powiatowe - Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj
piątek, 13 kwiecień 2018
    W dniu 12 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie odbyły się  eliminacje powiatowe -  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim. W turnieju wzięło udział 30 uczestników z terenu powiatu aleksandrowskiego w trzech kategoriach wiekowych.
Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:
1.    Druh Piotr Marciniak – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim,
2.     st. kpt. Łukasz Serkowski – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim,
3.    Druh Marek Frątczak – członek Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim,
4.    Druh Krzysztof Biernacki - Komendant Gminny,
5.    Pan Marek Kulik - Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim.
     Turniej podobnie jak w latach ubiegłych miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności oraz ratownictwa. Dzieci i młodzież biorące udział w turnieju musiały wykazać się wiedzą ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Pierwszym etapem turnieju było rozwiązanie testu pisemnego o odpowiednio zróżnicowanym dla każdej grupy wiekowej stopniu trudności. Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w teście zakwalifikowali się do etapu drugiego, który polegał na ustnej odpowiedzi na pytania z wylosowanego przez ucznia zestawu. Rywalizacja była bardzo zacięta i wymagała kilku dogrywek.
W poszczególnych grupach wiekowych wyłoniono następujących laureatów:
I grupa wiekowa – Szkoła Podstawowa klasy I-VI
I miejsce  - Alicja Herba, Zbrachlin
II miejsce – Kacper Tobjasz, Zakrzewo
III miejsce – Weronika Drużyńska, Zbrachlin
II grupa wiekowa – Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII i gimnazjum klasy II-III
I miejsce  - Oliwia Bryl, Aleksandrów Kujawski
II miejsce - Kacper Drużyński, Zbrachlin
III miejsce-  Małgorzata Lewandowska, Koneck
III grupa wiekowa – Szkoła Ponadpodstawowa i Ponadgimnazjalna
I miejsce  - Sebastian Michalak, Zakrzewo
II miejsce - Katarzyna Łęga, Zakrzewo
III miejsce - Claudia Niewiadomska, Bądkowo
    Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim - za I miejsce tablet, za II miejsce głośnik bluetooth, za III miejsce okulary do smartfona 3D VR, puchary ufundowane przez Urząd Gminy Bądkowo, a także upominki ufundowane przez Komendę Powiatową PSP w Aleksandrowie Kujawskim, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim, Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim oraz Urząd Gminy Bądkowo. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy. Nagrody i dyplomy wręczyli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim st. bryg. Rafał Wesołek oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Aleksandrowie Kujawskim druh Piotr Marciniak. Laureatom i uczestnikom turnieju pogratulowali i podziękowali za chęć zdobywania tak trudnej, a zarazem potrzebnej wiedzy Wójt Gminy Bądkowo Pan Ryszard Stępkowski i Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Skierkowski.
     Serdeczne podziękowania należą się opiekunom z poszczególnych szkół oraz jednostek OSP za przygotowanie uczniów, a przede wszystkim samym uczniom za przystąpienie do turnieju i zdrowe współzawodnictwo. Bardzo dziękujemy druhnom i druhom z OSP Kujawka, a zwłaszcza komendantowi gminnemu druhowi Krzysztofowi Biernackiemu za przygotowanie sali i dużą pomoc w organizacji.
     Zwycięzcy z każdej z trzech kategorii wiekowych będą brali udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Chełmnie. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju.
Ponadto pragniemy nadmienić, że to nie ostatnia impreza rangi powiatowej organizowana na terenie naszej gminy w tym roku.  Na stadionie w Bądkowie odbędą się powiatowe zawody sportowo - pożarnicze, o których szerzej będziemy informować w późniejszym terminie. AP.
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 13 kwiecień 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635757
Gościmy
Aktualnie jest 259 gości online