Start
WAKACYJNE WYPRAWY Z KSIĄŻKĄ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie
poniedziałek, 01 sierpień 2011

     Wakacje to czas relaksu i  rozrywki. W tym też okresie dzieci dysponują nadmiarem wolnego czasu, nie zawsze wiedząc co robić, zwłaszcza gdy za oknem pada deszcz. Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie chcąc umilić dzieciom czas wolny, znalazła antidotum na nudę w postaci zorganizowanych zajęć pod hasłem „Wakacyjne wyprawy z książką”. Spotkania dzieci w wieku 7-13 lat cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba osób biorących w nich udział – średnio  były to 24 osoby, a odbywały się przez cały lipiec w środy i piątki, w godz. od 10.00 do 11.00. Dzieci w czasie tych wypraw  przenosiły się do zaczarowanego świata baśni, przeżywały przygody poszukując zaginionych skarbów w bibliotece, bawiły się w teatrzyk przygotowując i przedstawiając krótką bajeczkę B. Lewandowskiej „Kłopoty pani Łyżeczki”. Brały udział w zajęciach plastycznych, mini konkursach, rozwiązywały kalambury i łamigłówki. Wakacyjne wyprawy z książką nie mogły przebiegać bez jej głównej tytułowej bohaterki, dlatego też nieodłącznym elementem spotkań było głośne czytanie fragmentów książek ze zbiorów naszej biblioteki. Wśród czytanych lektur znalazły się m.in. „Pies Tropiciel i chciwa Nina” R. Abbot, „Wrota czasu” U. Moore’a, czy  „Szlaki wygnańców” A. Lisowskiej-Niepokólczyckiej. Chociaż letnie zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie dobiegły końca, to jednak sezon wakacyjny trwa nadal .W związku z tym GBP zachęca gorąco dzieci i młodzież do odwiedzania biblioteki  w celu korzystania z księgozbioru i czytelni internetowej.


Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zajęć plastycznych.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 01 sierpień 2011 )
Czytaj całość...
GOK
środa, 15 czerwiec 2011
Czytaj całość...
Informacja
wtorek, 31 maj 2011

UWAGA ! 

W dniach 13.06.2011 – 25.06.2011r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie będzie

................................................NIECZYNNA.................................................

z powodu inwentaryzacji zbiorów (skontrum)

Za utrudnienia przepraszamy czytelników.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 31 maj 2011 )
Czytaj całość...
08-15.05.2011 r. Tydzień Bibliotek
wtorek, 17 maj 2011

Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie w dniach 08 - 15.05.2011r. przygotowała dla dorosłych czytelników wystawkę książek, w tym poradników z różnych dziedzin wiedzy, z mottem Markusa Tulliusa Cycero Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie  w przeciwnościach. W bibliotece odbyły się trzy spotkania z dziećmi klas „0” i „I” ze Szkoły Podstawowej  w Bądkowie oraz z „maluchami” z Przedszkola Samorządowego w Bądkowie. Ogólnie w spotkaniach wzięło udział sześćdziesięcioro dzieci. Hasłem przewodnim spotkań było Biblioteka miejscem dla Ciebie. Ważną sprawą jest, aby z dziećmi w wieku  przedszkolnym  i wczesnoszkolnym podejmować inicjacje czytelnicze, dlatego też  poprzez prezentację kolorowych książeczek i książek- zabawek , głośne czytanie jak również wspólne opisywanie ilustracji, zawartych w książeczkach, wprowadzano dzieci w „świat książki”. Najmłodsi czytelnicy zostali zapoznani ze zbiorami książek dziecięcych znajdujących się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie. Zainteresowanie książkami przez młodych czytelników było bardzo duże. Największą popularnością cieszyły się książki- zabawki oraz kolorowe książeczki z ulubionymi bohaterami „Wieczorynek”. Ciekawą formą zabawy było wspólne czytanie i powtarzanie przez młodych uczestników spotkania strof wierszy, zwłaszcza tych, które „łamią języki” („Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty  Strzałkowskiej). Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam-wchodzę, niech hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek prowadzi nie tylko najmłodszych ale i dorosłych czytelników do „skarbnicy wiedzy” jaką jest biblioteka.

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 17 maj 2011 )
Czytaj całość...
Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie
piątek, 18 luty 2011

Okres ferii zimowych, to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie przygotowały ciekawe i różnorodne formy wypoczynku dla naszych dzieci. W GBP odbyły się  cztery spotkania, które poprzez  zabawę i rozrywkę promowały książkę i czytelnictwo oraz bezpieczne korzystanie z Internetu. Uczestniczyła w nich 14. osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat . Oferta biblioteki była różnorodna. Dzieci zapoznały się z Regulaminem Czytelni internetowej, wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Każde dziecko otrzymało broszurkę Poznaj bezpieczny Internet otrzymaną z Fundacji Orange w ramach programu Akademia Orange dla bibliotek. Wzięły udział w konkursie plastycznym Komputer i ja. Najciekawsze prace zostały nagrodzone. Uczestnicy konkursu otrzymali również  dyplomy i podziękowania. Podczas spotkań prezentowano młodym czytelnikom nowości biblioteczne, książki zabawki, odtwarzano muzykę znanych kompozytorów z płyt CD załączonych do książek. Cyklicznie czytano książkę F. Simon Koszmarny Karolek, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci bawiły się wesoło podczas zabaw literackich, słownych potyczek i  mini konkursów. Spotkania w bibliotece zakończono słodkim poczęstunkiem i zaproszeniem do korzystania z jej zbiorów. 

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 18 luty 2011 )
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752276
Gościmy
Aktualnie jest 125 gości online