Start
Dożynki Gminno Parafialne w Bądkowie
piątek, 07 wrzesień 2012

W niedzielę 2 września w Bądkowie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Rozpoczęły się o godz. 13 uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną przez ks. proboszcza tutejszej parafii Antoniego Tabaka w intencji rolników. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz uczestników na miejsce Dożynek czyli na stadion sportowy „Piast” w Bądkowie, prowadzony przez Magdalenę Tomczak i Kazimierza Balceraka - starostów tegorocznych Dożynek. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do staropolskiej ceremonii przekazania przez starostów dożynek bochna chleba z tegorocznych zbiorów gospodarzowi gminy. Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie oraz dziecięcy zespół taneczny "Perełki". Około godziny 16:00 odbył się XII Mityng Rzutowy im. E. Kwiatkowskiego. Organizatorzy przygotowali poczęstunek grochówą, stoiska gastronomiczne i handlowe, a dla najmłodszych zapewniono szereg atrakcji w postaci zjeżdżalni, trampoliny, waty cukrowej itp. Podczas festynu czas mieszkańcom uprzyjemniał występ zespołu Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia” oraz Kapela „Krośniewiacy”. Przy rytmach Zespołu Milano i Aktiw trwała zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia z Dożynek można obejrzeć na stronie www.gokbadkowo.pl i www.aleksandrow.pl

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Informacja o zwołaniu XIII Sesji Rady Gminy Bądkowo
piątek, 07 wrzesień 2012

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. z 2001 r. Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuję XIII Sesję Rady Gminy Bądkowo w dniu 10 września 2012 r. (poniedziałek) o godzinie 13.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.

Proponowany porządek obrad

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 07 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Dożynki Gminno - Parafialne Bądkowo 2012
piątek, 24 sierpień 2012

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno – Parafialne, które odbędą się w Bądkowie w dniu 02.09.2012 roku.

PROGRAM OBCHODÓW:
13.00 – Msza Święta dziękczynna za plony w Kościele Parafialnym w Bądkowie
14.15 - Przemarsz na Stadion Sportowy
14.30 – Część obrzędowa:
  - przekazanie chleba
  - korowód wieńcowy
  - przyśpiewki dożynkowe
  - finał konkursu „Nasza Kwitnąca Gmina”
  - występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie oraz dziecięcego zespołu tanecznego "Perełki"
16.00 – XII Mityng Rzutowy im. E. Kwiatkowskiego
Festyn Dożynkowy
17.00 – występ zespołu Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia”
17.30 – występ Kapeli „Krośniewiacy”
18.30 – występ Gwiazdy Wieczoru zespołu „MILANO”
20.45 – konkurs dla dorosłych z nagrodami
20.00 – 1.00 zabawa pod gwiazdami z zespołem „AKTIW”.
Ponadto wesołe miasteczko dla dzieci, grochówka, stoiska gastronomiczne i handlowe.
                                                                         ZAPRASZAMY !!!
 

 

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 31 sierpień 2012 )
Czytaj całość...
Projekt dla osób bezrobotnych pn. "Przydasz się"
piątek, 31 sierpień 2012
Czytaj całość...
,, Wakacyjne podróże w krainę książki
środa, 29 sierpień 2012
To hasło przewodnie spotkań wakacyjnych jakie odbywały się w miesiącu lipcu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie. Spotkania z dziećmi odbywały się w pierwszym, drugim i trzecim tygodniu wakacji w każdą środę i piątek.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestniczyła w nich spora ilość dzieci, średnio była to grupa 18 osobowa. Poznawaliśmy przygody wesołej dziewczynki Fizi Pończoszanki, czytaliśmy fragmenty Koziołka Matołka, „pracowaliśmy z wierszami '': ,,Jedziemy na wakacje'', ,,Lato '' Cz. Janczarskiego i ,,Wakacyjne rady’’ W. Badalskiej. W tematykę naszych spotkań wplatane były różne ciekawe formy pracy np.: kalambury, zgadywanki, konkursy, quizy, malowanie gąbką, rysowanie itp. Na zajęciach w GBP w Bądkowie poruszane były także inne tematy np.: ,,Bezpieczne wakacje’’- czyli, jak zachowywać się podczas czasu wolnego, aby bezpiecznie powrócić do szkoły i znajomych, ,,Moje wymarzone wakacje’’ - wspólnie z dziećmi próbowaliśmy wyobrazić sobie i opisać wakacje naszych marzeń. Na ostatnim spotkaniu poruszyliśmy kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu. Odwiedzaliśmy najczęściej używane przeglądarki oraz strony , które są przeznaczone dla dzieci, a także wspólnie oglądaliśmy materiały edukacyjne otrzymane z Fundacji Orange poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie.Spotkania w bibliotece zakończono słodkim poczęstunkiem i zaproszeniem do korzystania z jej zbiorów oraz z czytelni internetowej.
 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 29 sierpień 2012 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752246
Gościmy
Aktualnie jest 99 gości online