Start
Informacja
czwartek, 27 wrzesień 2012

I N F O R M A C J A

Urząd Gminy w Bądkowie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości zobowiązani są posiadać pojemnik na odpady oraz umowę na ich opróżnianie.

Podmioty, które posiadają zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Gminy Bądkowo to:

1. Zakład Gospodarki Komunalnej GRONEKO S.C.

Mikorzyn 19, 87-732 Lubanie, tel. 54 251 33 59,

2. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej Sp. z o.o.

87-700 Aleksandrów Kuj. ul. Kościelna 14, tel. 54 282 47 70,

3. Komunalne Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej EKOCIECH Sp. z o.o.

ul. Wojska Polskiego 33, 87-720 Ciechocinek, tel. 54 416 27 00.

Osoby, z którymi Zakład Usług Komunalnych w Brześciu Kujawskim rozwiązał umowy na odbiór odpadów, zobowiązane są do zawarcia nowych umów z wybraną przez siebie firmą.

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 27 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Oszczędzaj wodę!
wtorek, 11 wrzesień 2012

O G Ł O S Z E N I E

Do mieszkańców gminy Bądkowo korzystających z wody sieci wodociągowej ujęcia wody „Siniarzewo” i „Sędzin”

W związku z trwającymi od dłuższego czasu  niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – wysokie temperatury i związana z tym susza  następuje zwiększony pobór wody co powoduje obniżenie się poziomu w zbiornikach wyrównawczych  na w/w hydroforniach.

Przy nieracjonalnym gospodarowaniu wodą może nastąpić jej brak na najpilniejsze potrzeby związane  z zaopatrzeniem  w wodę ludzi i zwierząt.

Mając  na uwadze dobro mieszkańców gminy Bądkowo i gminy Zakrzewo

A P E L U J Ę

o prowadzenie oszczędniej gospodarki wodą z sieci  wodociągowej ujęcia wody w Siniarzewie i Sędzinie.

W związku z powyższym wprowadza się:

1. Zakaz podlewania ogródków, trawników, mycia pojazdów , itp.,

2. Zabrania się poboru wody z hydrantów p/poż. z wyjątkiem straży pożarnych w celach akcji gaśniczych.

3. Używania w pierwszej kolejności wody do zaspokojenia potrzeb ludzi i zwierząt.

4. W przypadku zauważenia wszelkich awarii na sieci wodociągowej prosi się o jak najszybsze ich zgłaszanie do Urzędu Gminy w Bądkowie pod nr telefonu – 54-2724100 wew.46 Pan Adam Palidowa, kom.696719098 – Pan Tomasz Piotrowski.

5. Powyższe zakazy i nakazy obowiązują do czasu odwołania.

 

Wójt Gminy Bądkowo

/-/ Janusz Zaremba

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Czarne złoto ogrodników
wtorek, 11 wrzesień 2012

    Cóż to takiego? Tak często nazywany jest kompost. Dlaczego? To najtańszy i najlepiej przyswajalny nawóz dla roślin. Wytwarzanie go w przydomowym ogrodzie nie jest niczym specjalnie trudnym.

   Jak prawidłowo sporządzić taki nawóz uczyli się uczestnicy pokazu zorganizowanego przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Aleksandrowie Kujawskim. Odbył się on na terenie gospodarstwa Pani Haliny i Ryszarda Kurdupskich z Bądkowa. Pokaz szkoleniowy to jedno z zadań w ramach programu „Ekologizacja wsi województwa kujawsko-pomorskiego, kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej” realizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy udziale finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Już po raz trzeci realizowany jest on w gminie Bądkowo, jak do tej pory, z sukcesami. Program polega na prowadzeniu kompleksowych działań proekologicznych w 15 wytypowanych gospodarstwach na terenie gminy, które stanowią tak zwany jeden „punkt” realizacji programu. Punktów tych jest 8 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z elementów „Ekologizacji…” jest konkurs, na poziomie gminnym, a potem wojewódzkim. W etapie wojewódzkim uczestniczą gospodarstwa rolne, które zwyciężyły w konkursach gminnych we wszystkich ośmiu punktach realizacji. W zeszłym roku w konkursie wojewódzkim pierwsze miejsce zajęło gospodarstwo Pani Ewy Moraczewskiej z miejscowości Zieleniec w gminie Bądkowo. Mamy nadzieję, że i w tym roku gmina Bądkowo pokaże się jak zawsze z jak najlepszej strony.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Dożynki Gminno Parafialne w Bądkowie
piątek, 07 wrzesień 2012

W niedzielę 2 września w Bądkowie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Rozpoczęły się o godz. 13 uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną przez ks. proboszcza tutejszej parafii Antoniego Tabaka w intencji rolników. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz uczestników na miejsce Dożynek czyli na stadion sportowy „Piast” w Bądkowie, prowadzony przez Magdalenę Tomczak i Kazimierza Balceraka - starostów tegorocznych Dożynek. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do staropolskiej ceremonii przekazania przez starostów dożynek bochna chleba z tegorocznych zbiorów gospodarzowi gminy. Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie oraz dziecięcy zespół taneczny "Perełki". Około godziny 16:00 odbył się XII Mityng Rzutowy im. E. Kwiatkowskiego. Organizatorzy przygotowali poczęstunek grochówą, stoiska gastronomiczne i handlowe, a dla najmłodszych zapewniono szereg atrakcji w postaci zjeżdżalni, trampoliny, waty cukrowej itp. Podczas festynu czas mieszkańcom uprzyjemniał występ zespołu Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia” oraz Kapela „Krośniewiacy”. Przy rytmach Zespołu Milano i Aktiw trwała zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia z Dożynek można obejrzeć na stronie www.gokbadkowo.pl i www.aleksandrow.pl

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
Informacja o zwołaniu XIII Sesji Rady Gminy Bądkowo
piątek, 07 wrzesień 2012

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. z 2001 r. Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuję XIII Sesję Rady Gminy Bądkowo w dniu 10 września 2012 r. (poniedziałek) o godzinie 13.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.

Proponowany porządek obrad

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 07 wrzesień 2012 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
15 Grudnia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1170
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4507453
Gościmy
Aktualnie jest 108 gości online