Start
X OGÓLNOPOLSK I TYDZIEŃ BIBLIOTEK - GBP BĄDKOWO
piątek, 17 maj 2013

Obchodzony w dniach 08-15.05. 2013 r. Tydzień Bibliotek stał się okazją do spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie z najmłodszymi czytelnikami. Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Bądkowie oraz 21 osobowa grupa pięciolatków wraz z opiekunami. Mali goście zwiedzili bibliotekę, obejrzeli ciekawsze wydania książkowe dla dzieci, zapoznali się z zasadami zachowania się w bibliotece i regułami poszanowania książek. Mamy nadzieję ,że wizyta w bibliotece zapadnie uczniom w pamięci i zachęci ich w przyszłości do bliskich kontaktów z książką. Dodatkową atrakcją obchodzonych dni Tygodnia Bibliotek był kiermasz książek za 1 zł. Sprzedaż książek potrwa jeszcze do końca maja. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 17 maj 2013 )
Życzenia z okazji dnia Świętego Floriana
czwartek, 02 maj 2013
W Dniu Świętego Floriana wszystkim Druhom Jednostek OSP z terenu Gminy Bądkowo, składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, za skuteczność działań mimo coraz większych wyzwań i zagrożeń.
 
Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań oraz stale wzrastające społeczne uznanie towarzyszy Wam w dalszej codziennej działalności ratowniczej.
 
Niech nasz patron otoczy opieką Was i Wasze Rodziny przez cały najbliższy rok.
Dziękuję Wam za to, że zawsze z pełnym poświęceniem, często z narażeniem zdrowia, a nawet i życia spieszycie na ratunek tym, którzy tej pomocy potrzebują.
 
Życzymy spełnienia planów, wszelkiej pomyślności osobistej oraz zadowolenia z wypełnianych obowiązków.

                                                                            Z wyrazami szacunku 

                                         Rada Gminy Bądkowo z Przewodniczącą Haliną Kurdupską

.                                                  oraz Wójt Gminy Bądkowo Janusz Zaremba

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 02 maj 2013 )
OGŁOSZENIE
wtorek, 01 kwiecień 2014

Samorząd Gminy Bądkowo ogłasza XVI edycję otwartego konkursu dla mieszkańców naszej Gminy pn. „NASZA KWITNĄCA GMINA” na najładniej urządzoną posesję. Pisemne zgłoszenia i ewentualne zapytania proszę kierować do Urzędu Gminy w Bądkowie w terminie do dnia 10 maja 2014 roku. Osoba upoważniona do kontaktu - Elżbieta Ruskowska, tel. 54 27 24 100.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 01 kwiecień 2014 )
Święto Konstytucji 3 Maja
piątek, 26 kwiecień 2013
 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

MIESZKAŃCÓW GMINY BĄDKOWO 

DO UCZESTNICTWA 

W UROCZYSTOŚCIACH 3-MAJOWYCH.

 

UROCZYSTOŚCI ROZPOCZNĄ SIĘ O GODZ.11.00 

MSZĄ ŚWIĘTĄ W KOŚCIELE PARAFIALNYM 

W INTENCJI OJCZYZNY.

 

PO MSZY ŚWIĘTEJ ODBĘDZIE SIĘ CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA W WYKONANIU DZIECI

ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYSOCINIE ORAZ WYSTĘP MŁODZIEŻOWEJ

ORKIESTRY DĘTEJ.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 26 kwiecień 2013 )
Przyroda to kawałek naszej małej Ojczyzny
czwartek, 04 kwiecień 2013
Dziś znalazł finał śmiały pomysł dostania się na XIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Odbyła się w naszej szkole debata zatytułowana "Przyroda to kawałek naszej małej Ojczyzny. Co my możemy zrobić dla ochrony środowiska w naszej szkole, gminie?". Przebieg debaty podzieliłyśmy na dwie części - uczniowską, w której uczniowie opowiadali o akcjach ekologicznych przeprowadzonych w ich podstawówkach, oraz o pomysłach na przyszłość i dyskusyjną z udziałem dorosłych. Nasze zaproszenie ku wielkie radości przyjęli: Wójt Gminy Bądkowo - Pan Janusz Zaremba, Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Halina Kurdupska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy - Pan Marcin Wesołowski, Przewodniczący Gminnej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska - Pan Marek Jankowski, Proboszcz Parafii Łowiczek - Ksiądz Krzysztof Kaźmierczak, Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty - Pani Barbara Kurzyp, Doktor - Pan Tomasz Kumor, Prezes Zarządu firmy EKOSKŁAD w Służewie - Pan Maciej Bartoszek oraz Agnieszka Kowalik, Pan Przemysław Hofman Odpowiedzialny za Gminną Oczyszczalnie Ścieków, oraz grono pedagogiczne i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Bądkowie.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 08 kwiecień 2013 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752377
Gościmy
Aktualnie jest 212 gości online