Start
Skrócone godziny pracy Urzędu Gminy w dniu 24 grudnia 2013 roku
czwartek, 19 grudzień 2013
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2013 roku (wtorek - Wigilia) Urząd Gminy w Bądkowie będzie czynny do godziny 13.00
 
Kasa Urzędu Gminy w Bądkowie w tym dniu będzie czynna do godziny 10.00
 
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 19 grudzień 2013 )
Wielkie serca mają mieszkańcy gminy Bądkowo
wtorek, 17 grudzień 2013

Okres przedświąteczny z zapachem choinki i błyskającymi na niej bombkami, skłaniają ludzi do większej niż na co dzień życzliwości. Nic więc dziwnego, że w niedzielne popołudnie tak licznie przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie, aby w geście solidarności z chorym Radkiem, wesprzeć Jego i rodziców starania związane z zakupem protezy nogi. Tak liczna obecność mieszkańców gminy, mnóstwo osób zaangażowanych w przygotowanie Koncertu, pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość i wierzyć w spełnienie marzeń Radka, aby szybko stanął na dwóch nogach.

Koncert rozpoczął się jasełkami w wykonaniu dziecięcego zespołu teatralnego prowadzonego w GOK-u przez Małgorzatę Wasielewską. Występujące dzieci to najmłodsi uczniowie bądkowskiej podstawówki, głównie sześciolatki z „zerówki” oraz nieco starsi. Młodzi artyści sprawili się pięknie, co licznie zgromadzona widownia nagrodziła długimi brawami. Po nich wysłuchaliśmy występu Darii Książkiewicz, a następnie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta prowadzona w GOK-u przez pana Tadeusza Wiśniewskiego. Oczywiście nie obyło się bez bisów i gromkich braw – zatem pan Tadeusz może być dumny ze swych podopiecznych. Po ich występie – odbyła się licytacja obrazu olejnego ofiarowanego przez bądkowską artystkę – panią Elżbietę Rawską. Po ostrej rywalizacji – szczęśliwym nabywcą obrazu został pan Tomasz Skowroński(kupił za 1500 zł). Przez cały czas trwania koncertu można było zakupić ozdoby świąteczne (ponad 500 szt.różnych), min.: choinki z szyszek, orzechów i makaronu, bombki wykonane przeróżnymi technikami, stroiki, aniołki z masy solnej , karty świąteczne i wiele innych. Ozdoby zostały wykonane i ofiarowane zarówno przez dorosłych, jak i młodzież bądkowskiej podstawówki i gimnazjum. Za symboliczną opłatą można było nabyć ciasta upieczone na tę uroczystość przez panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Ten pięknie przygotowany wieczór zakończył występ zespołu „Czerwone Róże”. Koncert dowiódł, że mieszkańcy Bądkowa nie mówią o potrzebie pomocy, tylko to pięknie potrafią zrobić (o czym świadczy kwota zebrana podczas koncertu – 6762,25 zł).

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie koncertu, przekazały przepiękne ozdoby choinkowe i świąteczne, ( co widać na załączonych fotografiach), jak również mieszkańcom Gminy Bądkowo, którzy wzięli czynny udział w koncercie, w imieniu organizatorów oraz rodziców Radka serdecznie  dziękujemy. E.M.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 17 grudzień 2013 )
Czytaj całość...
JUBILEUSZ 50-LECIA Pożycia Małżeńskiego
poniedziałek, 16 grudzień 2013

„ By w miłości zaznać nieba

  kochać oraz cierpieć trzeba.

  Gdy to wszystko zrozumiemy,

  Wielu rocznic dożyjemy”.

 

W dniu 13 grudnia 2013 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanych  przez Prezydenta RP.

Otrzymali je:

1. Państwo  HALINA i HENRYK BORKOWSCY

2. Państwo TERESA i STEFAN CIEŚLAK 

3. Państwo  DANIELA i MIROSŁAW KOFEL

4. Państwo  JADWIGA i IDZI LESZCZYŃSCY

5. Państwo  JADWIGA i ELIASZ MACIEJCZAK

6. Państwo  JANINA i JAN MACIEJCZAK

7. Państwo  JANINA i EUGENIUSZ PIELKA

8. Państwo CZESŁAWA i RYSZARD PUCHALSCY

9. Państwo HANNA i WALERIAN ROGIEWICZ

10. Państwo KRYSTYNA i ANDRZEJ WOSZCZYK

11. Państwo MIROSŁAWA i LUCJAN WOŹNIAK,

Aktu dekoracji medalami dokonał w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Bądkowo Janusz Zaremba. Listy Gratulacyjne zostały wręczone Jubilatom przez Przewodniczącą Rady Gminy Bądkowo Panią Halinę Kurdupską. Po części oficjalnej na cześć Jubilatów wzniesiono toast symboliczną lampką szampana oraz wspólnie zaśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Były życzenia, kwiaty oraz dużo wzruszeń i wspomnień. Popłynęły również słowa podziękowania za zorganizowaną  uroczystość, które przekazała w imieniu Jubilatów Pani JANINA MACIEJCZAK.

Jubilatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy długich lat życia w dobrym zdrowiu i miłości najbliższych.

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 16 grudzień 2013 )
O G Ł O S Z E N I E
piątek, 22 listopad 2013

Wójt Gminy Bądkowo  informuje o możliwości skorzystania z dofinansowania obejmującego demontaż, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest.

W związku z powyższym zainteresowani (osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki nieposiadające osobowości prawnej, a także jednostki samorządu terytorialnego) muszą złożyć w tut. Urzędzie pokój nr 8 wniosek wraz z załącznikami o realizacji w 2014 r. wymiany pokrycia dachowego z płyt azbestowo – cementowych lub usunięcia odpadów azbestowych zmagazynowanych na terenie nieruchomości. Dane te należy przekazać w terminie do dnia 31 stycznia 2014 r.

Gmina po zebraniu niezbędnych dokumentów formalno – prawnych wystąpi z wnioskiem do WFOŚiGW w Toruniu o uzyskanie dotacji. Złożenie przez gminę wniosku o przyznanie dotacji nie gwarantuje uzyskania dofinansowania dla przedmiotowego zadania.

Demontażem, transportem i utylizacją odpadów azbestowych w zgłoszonych lokalizacjach na terenie gminy zajmie się uprawniona firma. Dotacja musi zostać rozliczona do końca grudnia 2014 r. W tym terminie Gmina musi przedłożyć w WFOŚIGW oryginały i kopie kart przekazania odpadów oraz protokoły demontażu azbestu z poszczególnych nieruchomości.

Koszty nowego pokrycia dachowego nie są kosztami kwalifikowanymi i leżą po stronie właściciela posesji.

Wójt Gminy Bądkowo
/-/ Janusz Zaremba

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 22 listopad 2013 )
Informacja o zwołaniu XXII Sesji Rady Gminy Bądkowo
czwartek, 12 grudzień 2013

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm. ) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuję XXII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 19 grudnia 2013 r. (czwartek) godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.


INFORMACJA
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 12 grudzień 2013 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752355
Gościmy
Aktualnie jest 193 gości online