Start
KONKURS NA NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA DZIECIĘCEGO
czwartek, 24 kwiecień 2014
Życzenia Wielkanocne 2014
środa, 16 kwiecień 2014

Ostatnia aktualizacja ( środa, 16 kwiecień 2014 )
Szkolenie z płatności obszarowych w roku 2014
środa, 16 kwiecień 2014

                             I N F O R M A C J A                      

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie - Biuro Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim organizują szkolenie na temat: „Płatności obszarowe w roku 2014„ które odbędzie się w dniu 22.04.2014 r. o godzinie 13:00-tej w Remizie  OSP w Słupach Dużych.

Celem szkolenia będzie zapoznanie rolników z zasadami przyznawania płatności obszarowych i rolnośrodowiskowych oraz zasady wypełniania wniosku o płatności obszarowe w 2014 roku.

Zapraszamy osoby zainteresowane.

  ................................................................................................................Organizatorzy

Ostatnia aktualizacja ( środa, 16 kwiecień 2014 )
Jest już słownik bądkowian  żołnierzy wojny obronnej 1939 r.
środa, 16 kwiecień 2014

     Od września 2013 r. grupa 12 gimnazjalistów z klas drugich, wspólnie ze swym nauczycielem historii, pracowała nad napisaniem słownika biograficznego, którego bohaterami uczynili mieszkańców naszej gminy, walczących we wrześniu 1939 r. w wojnie obronnej. Wybór bohaterów uczniowskiej publikacji nie był przypadkowy, bowiem w tym roku przypada 75 rocznica wybuchu wojny polsko-niemieckiej, która przekształciła się w II wojnę światową. W obronie Ojczyzny w 1939 r. walczyło kilkudziesięciu mieszkańców naszej gminy, dlatego upamiętnieniu ich żołnierskich czynów i uchronienia ich samych od zapomnienia, poświęcony był wielomiesięczny projekt badawczy, któremu nadaliśmy tytuł „ A lato było piękne tego roku”. Nie o wszystkich bądkowianach, uczestnikach kampanii wrześniowej udało się nam zdobyć informacje, aby na ich podstawie napisać biogramy. Czas zrobił swoje. Sami uczestnicy już dawno poumierali, a pamięć i dokumenty odeszły w zapomnienie. Na szczęście dzięki życzliwości wielu krajowych instytucji kombatanckich i archiwalnych oraz pomocy mieszkańców naszej gminy, udało się uratować od zapomnienia 62 osoby. Ich biogramy wzbogacone unikalnymi fotografiami i dokumentami znalazły się w naszym słowniku, noszącym taki sam tytuł jak projekt. Dzięki nieodpłatnemu przekazaniu praw autorskich wydawnictwu „Krukowiak” i Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Kulturalnemu z siedzibą w Redczu Krukowym - możliwe było wydrukowanie naszego słownika w pięknie wydanej książce. Aby umożliwić poznanie tych pięknych życiorysów wszystkim zainteresowanym dziejami lokalnymi, zamieściliśmy nasz słownik w wersji PDF na naszej stronie gimnazjalnej – WWW.gimbadkowo.pl . Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, uzupełnienia i sprostowania, bowiem nie wszystkie informacje udało się nam zweryfikować.

 Pomysłodawcą i koordynatorem projektu - sprawującym opiekę redakcyjną i merytoryczną był Józef Nowakowski. Zespół redakcyjny tworzyły: Weronika Kwiatkowska, Martyna Pawlak, Aleksandra Salamońska i Katarzyna Ulczycka. Autorami biogramów byli: Bartosz Baryza, Magdalena Baryza, Monika Dalasińska, Andżelika Danielewska, Iwona Gostyńska, Weronika Kwiatkowska, Dominika Krzyżanowska, Martyna Pawlak, Hubert Rewers, Aleksandra Salamońska, Dominik Taczkowski i Katarzyna Ulczycka.  (JN)

Ostatnia aktualizacja ( środa, 16 kwiecień 2014 )
KIERMASZ KSIĄŻKI
środa, 16 kwiecień 2014
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752277
Gościmy
Aktualnie jest 126 gości online