Start
Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Bądkowo
piątek, 21 czerwiec 2013

Wójt Gminy Bądkowo informuje, że w związku z przystąpieniem do opracowania „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Bądkowo” od dnia 22 lipca do 5 sierpnia 2013 r. na terenie Gminy Bądkowo przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest.

Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Wójta Gminy Bądkowo.

Mieszkańców Gminy Bądkowo, użytkowników wyrobów zawierających azbest uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji oraz o zamknięcie psów. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą niezbędnych informacji w zakresie szkodliwości azbestu i obowiązków prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.

Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy właściciele, zarządcy i użytkownicy miejsc, w których wykorzystywane są wyroby zawierające azbest, są zobowiązani do złożenia informacji o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystywania, do dnia 31 stycznia każdego roku, odpowiednio wójtowi (osoby fizyczne) oraz marszałkowi (firmy).

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 21 czerwiec 2013 )
Powstał słownik bądkowian  by nie odeszli w niepamięć
piątek, 21 czerwiec 2013

W sobotę 15 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce duża uroczystość, z bardzo licznym udziałem lokalnej społeczności, w trakcie której 30 gimnazjalistów dokonało podsumowania podejmowanych działań w trzyletnim projekcie edukacyjnym „Nie odejdą w niepamięć. Młodzież w formie multimedialnych prezentacji opowiedziała o podejmowanych działaniach i ich efektach. Młodzież w ciągu trzech lat, dzięki środkom uzyskanym przez GOK z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z programu Równać szanse odbyła kilka wyjazdów do archiwów i muzeów w poszukiwaniu informacji o kilkudziesięciu mieszkańcach naszej gminy, których uczynili bohaterami biogramów zamieszczanych na łamach ”Gazety Pomorskiej”, na stronach Regiopedii, ale przede wszystkim w profesjonalnie wydanej książce. Uczniowski słownik biograficzny 89 bądkowian nieodpłatnie został przekazany wszystkim uczestnikom sobotniego spotkania oraz został przekazany wszystkim osobom i instytucjom krajowym i zagranicznym, które pomogły młodzieży oraz pomysłodawcy i koordynatorowi – Józefowi Nowakowskiemu ten trudny pomysł zrealizować. Cały nakład – 250 sztuk trafił nieodpłatnie do czytelników – w tym również do Gminnej Biblioteki Publicznej, aby  osobom zainteresowanym gminnymi dziejami umożliwić lekturę kolejnej publikacji o Bądkowie i bądkowianach. Wkrótce na stronie gimnazjum www.gimbadkowo.pl zamierzamy zamieścić nasz słownik w wersji PDF.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 21 czerwiec 2013 )
Serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka
piątek, 31 maj 2013

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszej gminy i tym trochę starszym, składam serdeczne życzenia, dużo radości, uśmiechu, samych wesołych i ciepłych dni, wielu serdecznych przyjaciół a w szkole najwyższych ocen.

 Wójt Gminy Bądkowo 
 Janusz Zaremba
 
 Przewodnicząca Rady Gminy
 Halina Kurdupska
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 31 maj 2013 )
X OGÓLNOPOLSK I TYDZIEŃ BIBLIOTEK - GBP BĄDKOWO
piątek, 17 maj 2013

Obchodzony w dniach 08-15.05. 2013 r. Tydzień Bibliotek stał się okazją do spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie z najmłodszymi czytelnikami. Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Bądkowie oraz 21 osobowa grupa pięciolatków wraz z opiekunami. Mali goście zwiedzili bibliotekę, obejrzeli ciekawsze wydania książkowe dla dzieci, zapoznali się z zasadami zachowania się w bibliotece i regułami poszanowania książek. Mamy nadzieję ,że wizyta w bibliotece zapadnie uczniom w pamięci i zachęci ich w przyszłości do bliskich kontaktów z książką. Dodatkową atrakcją obchodzonych dni Tygodnia Bibliotek był kiermasz książek za 1 zł. Sprzedaż książek potrwa jeszcze do końca maja. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 17 maj 2013 )
Życzenia z okazji dnia Świętego Floriana
czwartek, 02 maj 2013
W Dniu Świętego Floriana wszystkim Druhom Jednostek OSP z terenu Gminy Bądkowo, składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, za skuteczność działań mimo coraz większych wyzwań i zagrożeń.
 
Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań oraz stale wzrastające społeczne uznanie towarzyszy Wam w dalszej codziennej działalności ratowniczej.
 
Niech nasz patron otoczy opieką Was i Wasze Rodziny przez cały najbliższy rok.
Dziękuję Wam za to, że zawsze z pełnym poświęceniem, często z narażeniem zdrowia, a nawet i życia spieszycie na ratunek tym, którzy tej pomocy potrzebują.
 
Życzymy spełnienia planów, wszelkiej pomyślności osobistej oraz zadowolenia z wypełnianych obowiązków.

                                                                            Z wyrazami szacunku 

                                         Rada Gminy Bądkowo z Przewodniczącą Haliną Kurdupską

.                                                  oraz Wójt Gminy Bądkowo Janusz Zaremba

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 02 maj 2013 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
22 Października 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1140
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4304572
Gościmy
Aktualnie jest 165 gości online