Start
KIERMASZ KSIĄŻKI
środa, 16 kwiecień 2014
Nieruchomości przeznaczone do sprzedaży
wtorek, 15 kwiecień 2014

W związku z reorganizacją systemu oświaty na terenie Gminy powstała konieczność zagospodarowania nieruchomości zabudowanych budynkami mienia komunalnego po zlikwidowanych w drodze Uchwał Rady Gminy, szkołach w miejscowościach Łowkowice, Wysocin, Toporzyszczewo Stare.

Rada Gminy w Bądkowie Uchwałami Nr XIX-107/2013, Nr XIX-108/2013 oraz Nr XIX-109/2013 podjęła decyzję o ich sprzedaży. Wójt Gminy Bądkowo Ogłoszeniem z dnia 22.10.2013r. podał do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości mienia komunalnego przeznaczonych do sprzedaży, w którym to wykazie ujęte są w/w nieruchomości. Na dzień dzisiejszy ogłoszone są przetargi na ich zbycie. Istnieje również możliwość wydzierżawienia obiektów dla celów prowadzenia w nich działalności gospodarczej, ośrodków szkoleniowych, placówek opiekuńczo – wychowawczych itd.  

Ceny wywoławcze zostały oparte na podstawie operatów szacunkowych sporządzonych przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego na zleceni Wójta Gminy.

W celu szerszej informacji poniżej zamieszczamy krótką charakterystykę poszczególnych nieruchomości.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 15 kwiecień 2014 )
Czytaj całość...
OGŁOSZENIE
wtorek, 01 kwiecień 2014
Samorząd Gminy Bądkowo ogłasza XVI edycję otwartego konkursu dla mieszkańców naszej Gminy pn. „NASZA KWITNĄCA GMINA” na najładniej urządzoną posesję. Pisemne zgłoszenia i ewentualne zapytania proszę kierować do Urzędu Gminy w Bądkowie w terminie do dnia 10 maja 2014 roku.
Osoba upoważniona do kontaktu - Elżbieta Ruskowska, tel. 54 27 24 100.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 01 kwiecień 2014 )
Debata w Gimnazjum
środa, 02 kwiecień 2014

   28 marca 2014r. w budynku Gimnazjum w Bądkowie odbyła się debata pt.: „Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?”. Naszymi gośćmi byli: Starosta Powiatu Aleksandrowskiego – Pani Wioletta Wiśniewska; Wójt Gminy Bądkowo – Pan Janusz Zaremba; przewodniczący Rady Powiatu Aleksandrowskiego – Pan Dariusz Wochna; przewodnicząca Rady Gminy – Pani Halina Kurdupska; przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Aleksandrowie Kujawskim – Pani Marta Wiśniewska; kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Aleksandrowie Kujawskim – Pani Anna Dykczyńska; pracownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Aleksandrowie Kujawskim – Pani Anna Tuszyńska; Pan Waldemar Marciniak - przedstawiciel Lokalnego Punktu Informacyjnego we Włocławku (Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku); Prezes Klubu Sportowego ,,Orzeł Służewo’’ – Pan Przemysław Chojnacki;  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie – Pani Elżbieta Madajczyk; Pan doktor Poll Lotfi Monsuere; Pan Walerian Rogiewicz - lokalny działacz społeczny.

   Poruszane były tematy: rolnictwa, infrastruktury, kultury oraz ogólne tematy społeczne. Debatę urozmaicały liczne prezentacje multimedialne oraz wypowiedzi gości i uczniów szkoły. Zaproszone osoby wypowiadały się w określonym z góry czasie, a jego przekroczenie było sygnalizowane dzwonkiem, którego prowadzące użyły kilkakrotnie.

   Spotkanie to było wielkim doświadczaniem dla całej społeczności szkolnej. W przyszłości wielu – z nas, uczniów będzie starać się o uzyskanie dotacji unijnych lub zajmować się tematyką z tym związaną. Dzięki interesującym wypowiedziom jego uczestników dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących problematyki związanej z pozyskiwaniem funduszy z Unii Europejskiej.

   Debatę przygotowały i prowadziły Justyna Wienconek oraz Magdalena Mikołajewska w ramach udziału w projekcie XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ostatecznym celem jest uzyskanie mandatu poselskiego i dwudniowy pobyt w Warszawie. Opiekunem był nauczyciel historii – Pan Ryszard Stępkowski. (J.W. i M.M.)

Ostatnia aktualizacja ( środa, 02 kwiecień 2014 )
Informacja o zwołaniu XXIII Sesji Rady Gminy Bądkowo
piątek, 21 marzec 2014

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XXIII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 27 marca 2014 r. (czwartek) godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury  w Bądkowie.

 

Porządek XXIII sesji
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 21 marzec 2014 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635731
Gościmy
Aktualnie jest 237 gości online