Start
Dożynki Gminno-Parafialne - Bądkowo 2014
poniedziałek, 11 sierpień 2014
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 11 sierpień 2014 )
Było miło: twórczo i ciekawie
środa, 30 lipiec 2014

 W dniach od 30.06 do 11.07.2014 w ramach wakacyjnych zajęć, zorganizowanych przez GOK Bądkowo odbywały się spotkania z dziećmi w wieku 6-12 lat. Zajęcia prowadzone były w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dzięki przychylności p. dyrektor w związku z planowanym i rozpoczętym remontem w Gminnym Ośrodku Kultury. Stąd też skrócony czas ich trwania. Do organizacji i przeprowadzenia zaangażowano członków Łódzkiej Grupy Kreatywnej z Łodzi. W programie znalazły się urozmaicone propozycje. Postarano się aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Były więc: gry i zabawy integracyjne, zawody, zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej i na powietrzu, konkurs talentów, zajęcia plastyczne, grupowe tworzenie gry planszowej, pokaz wizażu, robienie abażurów, malowanie na tkaninie. Dzieci mogły się sprawdzić w ćwiczeniach manualnych przy tworzeniu przedmiotów z papierowej wikliny. Ponadto w  plenerze odbyły  się  zajęcia  z  dziedziny  fotografii, połączone z obserwacjami przyrody i pleceniem wianków z polnych kwiatów. Dużym zainteresowaniem, szczególnie dziewczynek cieszyło się robienie i pieczenie włoskiej pizzy, która  bardzo smakowała wszystkim uczestnikom. Nie obyło się bez seansu filmowego, a wyświetlany film w połączeniu z zajadaniem się popcornem przypominał prawdziwy.  

 Finałowym punktem, który zakończył letnią, wakacyjną przygodę była wycieczka do Nowego Ciechocinka na „Rancho pod Olszyną”. Rozpoczęła się przejazdem tramwajem konnym spod ciechocińskiego dworca na miejsce docelowe. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali stadninę koni oraz z zainteresowaniem obserwowali zwierzęta i ptaki w mini zoo. Można było również spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy. Niewątpliwie największą atrakcją była przejażdżka konna, która odbywała się pod czujnym okiem opiekuna. Na miejscu dzieci mogły korzystać z placu zabaw usytuowanego wśród pięknej zieleni. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy miło wspominali pobyt na rancho.

 W spotkaniach wzięło udział łącznie 43 dzieci. Na pamiątkę i jako wspomnienie przyjemnie spędzonego czasu pozostaną zdjęcia, które będą potwierdzeniem, że wspólnie spędzony czas, twórczo i aktywnie był dla wszystkich uczestników miłym przeżyciem. Do zobaczenia za rok .

Ostatnia aktualizacja ( środa, 30 lipiec 2014 )
Harmonogram odbierania odpadów
poniedziałek, 28 lipiec 2014
Nowy Harmonogram odbierania odpadów komunalnych obowiązujący od sierpnia do grudnia  2014 roku do pobrania tutaj.
Ostatnia aktualizacja ( środa, 30 lipiec 2014 )
Nie żałowali podłogi w bądkowskim GOK-u
poniedziałek, 30 czerwiec 2014
     Po raz jedenasty w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Tańcz, nie żałuj podłogi". Mamy ogromną satysfakcję , że nasz bądkowski konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się aż 21 grup tanecznych, w tym z powiatu aleksandrowskiego: z Ciechocinka, Brudnowa, Aleksandrowa Kuj., Zakrzewa, Bądkowa oraz z pow. radziejowskiego: z Osięcin i Dobrego,  pow. mogileńskiego: ze Ślesina i pow. konińskiego: z Jezior Wielkich. Jury w składzie: Julia Skowrońska, Luiza Pyla i Justyna Jałoszyńska (instruktorki tańca i choreografii)  oceniało występy w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze ze szkół podstawowych (6-12 lat ) i młodzież gimnazjalną (13-15 lat) oraz według rodzaju tańca - w kategorii disco oraz inne formy taneczne. Głównym celem imprezy była prezentacja dorobku formacji  dziecięcych i młodzieżowych oraz promowanie różnorodności stylów. Każdy konkurs zawiera w sobie elementy rywalizacji, to należy podkreślić fakt, że członkowie grup oczekujących na swoją kolej występu spontanicznie tworzyli własne układy kibicując i wspierając jednocześnie występujących na scenie. Atmosfera przeglądu była przepełniona życzliwością, pozytywną energią i zdrową konkurencją. Wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania imprezy świetnie się bawili, a widzowie doświadczali wielu artystycznych wzruszeń i wrażeń.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 30 czerwiec 2014 )
Czytaj całość...
Piknik Rodzinny
poniedziałek, 23 czerwiec 2014
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 23 czerwiec 2014 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635718
Gościmy
Aktualnie jest 226 gości online