Start
Przekazanie sprzętu ratownictwa dla jednostek OSP
poniedziałek, 17 wrzesień 2018
    W dniu 17 września 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia i sprzętu ratownictwa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zakupionego w ramach dotacji, którą pozyskała Gmina Bądkowo z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Całkowity koszt projektu to 43 772,90 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 99 % to kwota 43 335,18 zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości, zaś wkład własny Gminy to tylko 1 % - 437,72 zł.
    Przekazania sprzętu w obecności Prezesa Zarządu O/Gminnego ZOSP RP dh Bronisława Banasiaka, Komendanta Gminnego dh Krzysztofa Biernackiego oraz przedstawicieli jednostek OSP dokonał Wójt Gminy Ryszard Stępkowski.
    W ramach pozyskanych środków sfinansowano zakupy sprzętu medycznego niezbędnego do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz sprzętu do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa technicznego na drogach tj.: defibrylator zewnętrzny AED Phillips FrX, trzy zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 (torba ratownicza, szyny typu Kramera, deska ortopedyczna), agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, bosak dielektryczny, dwa komplety zabezpieczeń poduszek powietrznych kierowcy i pasażera, piłę ratowniczą do szyb klejonych, dwa zbijaki do szyb hartowanych, dwie pilarki do drewna, trzy parawany do zasłaniania ofiar wypadków, osłonę poszkodowanego, zestaw do oznakowania terenu akcji, latarkę akumulatorową.
    Zakupiony specjalistyczny sprzęt umożliwi jednostkom OSP sprawne działanie w akcjach ratowniczych i w dużym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Bądkowo oraz osób podróżujących przez teren gminy. A.P.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 17 wrzesień 2018 )
Czytaj całość...
Nowa nawierzchnia drogi gminnej w Zieleńcu
poniedziałek, 17 wrzesień 2018
    W dniu 11 września został odebrany i przekazany do eksploatacji kolejny odcinek drogi gminnej nr 160713C w miejscowości Zieleniec o długości 0,580 km. Wykonawcą wyłonionym w przetargu było Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Nowej Wsi. Wartość inwestycji wyniosła 205 720,34 zł. Nowo wybudowany odcinek łączy się z drogą wojewódzką nr 252. MS
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 17 wrzesień 2018 )
Zaproszenie na szkolenie w ramach programu Czyste Powietrze
poniedziałek, 17 wrzesień 2018
    Urząd Gminy w Bądkowie wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zaprasza na spotkanie dotyczące realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
    Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
    W trakcie spotkania będą udzielane informacje na temat zasad udzielania dofinansowania w ramach Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz wskazówki dotyczące wypełniania wniosku.
Termin spotkania, data: 2018-09-18 godz. 18:00
Miejsce spotkania: Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie
Dotacja na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
sobota, 15 wrzesień 2018
    Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie  już kolejny raz wzięła udział w programie Biblioteki Narodowej  Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
    Biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 670 zł, co umożliwiło zakup wielu ciekawych nowości wydawniczych. W obecnej chwili posiadamy już dwie partie książek, które są dostępne dla czytelników. Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bądkowie.
 
    Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. TS
KOMUNIKAT - podpisywanie protokołów z oszacowania szkód
wtorek, 11 wrzesień 2018
   Komisja ds. oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych powołana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego zawiadamia,  że w dniach 13.09.2018r. (czwartek) oraz 14.09.2018r. (piątek)  przedłuża się obsługę rolników którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą do godziny 18.00.
Wyznacza się również dyżur w dniu 15.09.2018r. (sobota) w godzinach 8.00 - 14.00.
Prosimy o stawienie się rolników w siedzibie Urzędu Gminy pokój nr 7 w celu podpisania protokołów sporządzonych przez komisję.
Tylko podpisane protokoły mogą zostać przekazane do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w celu potwierdzenia wystąpienia szkód.
Protokół będzie stanowił załącznik do składania wniosku w ARIMR. w celu ubiegania się o uzyskanie pomocy. JM
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2018 )
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1174
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4535908
Gościmy
Aktualnie jest 93 gości online