Start
Informacja o zwołaniu XXIII sesji Rady Gminy Bądkowo
środa, 22 listopad 2017
    Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XXIII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.
Ostatnia aktualizacja ( środa, 22 listopad 2017 )
Czytaj całość...
XVII edycja Szlachetnej Paczki
poniedziałek, 20 listopad 2017
    Ruszyła XVII edycja Szlachetnej Paczki.  Projektu w którym wolontariusze, zwani SuperW walczą z biedą.
   Rejon Waganiec Aleksandrów Kujawski i okolice działa prężnie jak co roku. Swoją działalnością obejmują cały powiat aleksandrowski.
   Nasi SuperW odwiedzają rodziny, by dowiedzieć się jak najwięcej o ich historii. Wiedza ta jest niezbędna, by współpraca z darczyńcami była owocna.
   Dzieje się dużo, głośno i szybko. Wielkimi krokami zbliża się również Finał Paczki - atmosfera w magazynie jest niepowtarzalna.
   Od 18.11.2017r. na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodziny w potrzebie.
Jeżeli jesteście głodni wiedzy - co? gdzie? kiedy? jak? - robimy w Paczce zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku:   https://www.facebook.com/paczkawaganiec/ 

Julia Włodarska

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 20 listopad 2017 )
Sprawozdanie z XXVII Olimpiady Wiedzy Rolniczej - Aleksandrów Kujawski
piątek, 10 listopad 2017
    Dnia 9 listopada 2017 roku w Sali Kominkowej Zespołu Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się  XXVII Olimpiada Wiedzy Rolniczej – eliminacje powiatowe. Jak co roku impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rolników z powiatu aleksandrowskiego. Konwencja wydarzenia jest ciekawa, duch rywalizacji wśród młodych rolników jest wiecznie żywy, dlatego chętnie uczestniczą oni w tym przedsięwzięciu. Nie bez znaczenia są również nagrody, które można zdobyć za wykazanie się swą wiedzą, a które w tym roku, dzięki licznym sponsorom, były okazałe. Organizatorem Olimpiady jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Za organizację eliminacji powiatowych odpowiada Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego (PZDR) w Aleksandrowie Kujawskim. W olimpiadzie mogli startować rolnicy z terenu powiatu aleksandrowskiego, właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami. Mogły to być osoby prowadzące własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa rolnego. Nie mogły natomiast uczestniczyć w Olimpiadzie osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem oraz uczniowie szkół i uczelni dziennych. Istnieje również ograniczenie wiekowe. Uczestnicy musieli spełnić kryterium wieku od 18 do 40 roku życia.
    W Olimpiadzie uczestniczyło 15 rolników z terenu powiatu aleksandrowskiego. Musieli oni zmierzyć się z pisemnym testem, który składał się z 40 pytań jednokrotnego wyboru przygotowanych przez specjalistów zakładowych ODR z Minikowa, Przysieka i Zarzeczewa. W skład Komisji Konkursowej, którą powołała Anna Dykczyńska, kierownik PZDR w Aleksandrowie Kujawskim, weszły następujące osoby: Pan Piotr Maciejewski (Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa), Pan Wojciech Marjański (Wicestarosta  Aleksandrowski), Pan Andrzej Nowicki (Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim) oraz przewodnicząca Pani Anett Wejner-Wiśniewska (Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego). Stopień trudności był wysoki, jak co roku, a rywalizacja o najlepsze miejsca duża. Komisja zorganizowała dwie ustne dogrywki o miejsca II i III oraz o IV i V. Dogrywki te są zawsze ciekawym elementem Olimpiady, wzbudzają wiele emocji, podsycają ducha zdrowej rywalizacji. Laureatem I miejsca i zdobywcą największej liczby punktów okazał się Pan Adam Gralak z Kobielic (gmina Zakrzewo). Będzie on reprezentował powiat aleksandrowski na Finale Wojewódzkim Olimpiady, który odbędzie się 23 listopada 2017 roku w Przysieku. Miejsce II zajął Pan Sławomir Jaskólski z Kaniewa (gmina Bądkowo), III miejsce wywalczył Pan Arkadiusz Kaźmierczak z Sędzina (gmina Zakrzewo).
    W trakcie Olimpiady odbyło się również szkolenie na temat „Nawozy nowej generacji w uprawach rolniczych”.  Przewidziano również czas na krótkie wystąpienia sponsorów.  Dzięki ich wsparciu Olimpiada co roku zachęca młodych rolników z terenu powiatu aleksandrowskiego do uczestnictwa w niej, a tym samym do pogłębiania wiedzy w dziedzinie rolnictwa. Wsparcia udzieliły następujące podmioty: Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, Gmina Aleksandrów Kujawski, Gmina Zakrzewo, Gmina Bądkowo, Gmina Raciążek, Gmina Koneck, Gmina Waganiec, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny w Toruniu), AGROPOL Zakrzewo, TEAM-ROL Sp. z o.o., RAPOOL Polska Sp. z o.o., Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej w Bądkowie, Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MAS-DROB z Siniarzewa, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w Przysieku, Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim, Credit Agricole BaPolski, Bank BGŻ BNP Paribas S.A., Delikatesy „U Sylwii” Sylwia Skowrońska z Bądkowa, Sklep Wielobranżowy ROLNIK Dariusz Danielak z Bądkowa, Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A., Przedsiębiorstwo „GAN” pana Niemczyka z Bądkowa, Piekarnia POLKORN s.j. z Ciechocinka.

Anna Dykczyńska
Kierownik PZDR w Aleksandrowie Kujawskim
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 13 listopad 2017 )
Przerwa w dostawie wody
środa, 08 listopad 2017

UWAGA 9 listopada (czwartek) na stacji uzdatniania wody w miejscowości Sinki usuwana będzie drobna awaria.  W godzinach popołudniowych nastąpi przerwa w dostawie wody. Dokładna godzina oraz długość przerwy jest zależna od opróżnienia się zbiorników retencyjnych, w związku z tym prosimy o racjonalne korzystanie z wody i zabezpieczenie na własne potrzeby najlepiej w godzinach porannych, kiedy stacja będzie w pełni jeszcze funkcjonować.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 08 listopad 2017 )
Podsumowanie inwestycji drogowych w 2017 roku
wtorek, 07 listopad 2017
    W dniu 23 października został oddany do użytkowania kolejny odcinek nowej drogi  asfaltowej na terenie naszej gminy. Inwestycja obejmowała drogę Nr 16719 C w miejscowości Toporzyszczewo na granicy z Jaranowem o długości ponad 1,3km. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. z Inowrocławia. Koszt inwestycji wyniósł niespełna 424.000,00zł.
    Nowa droga ma istotny wpływ dla podstawowej gałęzi gospodarki na terenie naszej gminy jaką jest rolnictwo. Przy przedmiotowej drodze oprócz posesji i pól uprawnych, znajduje się przedsiębiorstwo handlowo-usługowe zajmujące się obsługą rolnictwa, min. skupem zbóż, kukurydzy, sprzedażą kwalifikowanego materiału siewnego oraz środków do produkcji rolnej w tym min. nawozów mineralnych. Dzięki nowej drodze rolnicy mają ułatwiony dostęp do punktu skupu swoich płodów oraz zaopatrzenia się w potrzebne im materiały do produkcji.
    Powoli kończą się inwestycje drogowe w tym roku na terenie naszej gminy. Wartym odnotowania jest fakt, że rok 2017 był rekordowy jeśli chodzi o ilość wybudowanych lub gruntownie wyremontowanych dróg gminnych.
Dane mówią same za siebie: wybudowano blisko 6 km nowych dróg asfaltowych na miejscu wcześniejszych dróg gruntowych oraz położono blisko 5km nowych dywaników asfaltowych na drogach utwardzonych wcześniej metodą tzw. ”sprysków”, których nawierzchnia uległa zdegradowaniu. Ponadto Gmina Bądkowo partycypowała w kosztach budowy drogi powiatowej Nr 2629C w miejscowości Wysocin w kwocie blisko 130.000,00zł
    Plany na rok 2018 w dziedzinie budowy i modernizacji infrastruktury drogowej są również bardzo ambitne.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 07 listopad 2017 )
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
20 Kwietnia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Amalia,
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Florencjusz,
Florenty, Nawoj,
Sulpicjusz, Szymon,
Teodor
Do końca roku zostało 256 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1065
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3779767
Gościmy
Aktualnie jest 59 gości online