Start
Komunikat
wtorek, 31 lipiec 2018
    W środę 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający jedną minutę.
Dwumaraton Kujawski
środa, 25 lipiec 2018
    W sobotę, 28 lipca na terenie powiatu aleksandrowskiego odbędzie się IV już Dwumaraton Kujawski. Trasa biegu tak jak w poprzednich latach wynosi 84 km i przebiega przez gminy powiatu.
    Bieg rozpocznie się i zakończy w Zakrzewie. Planowane przybycie maratończyków na boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przewidziane jest na godz. 10:05.
    Wszyscy chętni mogą w każdej chwili przyłączyć się do zawodników w dowolnym miejscu na trasie albo biec w sztafecie bez konieczności uprzedniego zgłaszania udziału w imprezie.
Natomiast na boisku sportowym rozpocznie się trening zawodników z GLKS „Piast” Bądkowo.
Wydarzenie ma za zadanie propagować ideę sportu, zdrowy tryb życia i promocję naszego powiatu.
    Zapraszamy do udziału oraz kibicowania.

Szczegółowa trasa biegu:
GMINA ZAKRZEWO:
Zakrzewo ul. Dworcowa, ul. Radziejowska (DK266), ul. Włocławska (DK252), Lepsze, Siniarzewo, za kościołem w prawo a następnie w lewo drogą równoległą do DK252 w kierunku Słupów Dużych;
GMINA BĄDKOWO:
Słupy Duże, Bądkowo ul. Włocławska (DK252), ul. Wojska Polskiego (DK301), Żabieniec (DK301), Łówkowice;
GMINA WAGANIEC:
Niszczewy, przejazd nad Autostradą A1, skrzyżowanie z DK91, Zbrachlin, Waganiec;
GMINA MIĘJSKA NIESZAWA:
Miasto Nieszawa: ul. Warszawska, ul. Zjazd, ul. Kościuszki, ul. Sienkiewicza, Plac Kazimierza Jagielończyka, ul. Mickiewicza, przystań promowa, ul. Mickiewicza, ul. Toruńska;
GMINA RACIĄŻEK
Niestuszewo, Podzamcze, Raciążek: ul. Szkolna, ul. Zamkowa;
GMINA MIEJSKA CIECHOCINEK
Miasto Ciechocinek: ul. Bema, ul. Zdrojowa, ul. Kościuszki, ul. Tężniowa, ul. Poprzeczna, ul. Wołuszewska, ul. Kolejowa, Droga 266;
GMINA WIEJSKA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI:
Droga 266, skrzyżowanie z DK 91, pod wiaduktem A1, Odolion, Stawki, Łazieniec ul. Edwarda Stachury;
GMINA MIEJSKA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
Miasto Aleksandrów Kujawski: ul.  Świstucha, ul. Wojska Polskiego, ul. Dworcowa, ul. Słowackiego, ul. Długa;
GMINA WIEJSKA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI:
Ośno, Ośno Drugie, Plebanka, Ostrowąs;
GMINA KONECK:
Młynek, Koneck;
GMINA ZAKRZEWO:
Gęsin, Zakrzewo ul. Zielona, Radziejowska (DK266), ul. Osiedlowa, ul. Dworcowa;
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 27 lipiec 2018 )
Nowe targowisko
piątek, 20 lipiec 2018
   W dniu 26 czerwca 2018r. został dokonany odbiór inwestorski przedsięwzięcia pod nazwą „Przebudowa targowiska stałego „Mój Rynek” wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”. Zakres prac obejmował m.in.:
 - budowę wiaty targowej o wym. 9,00m x 18,00m wraz z montażem stołów handlowych,
 - budowę 2 toalet dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych o łącznej powierzchni 11,30m2,
 - wyznaczenie niezadaszanych miejsc handlowych wyposażonych w stoły,
 - położenie na placu targowym nowej nawierzchni asfaltowej,
 - wydzielenie oraz oznakowanie miejsc dla pojazdów.
    Generalnym wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Paweł Piekarski z Lubania. Koszt inwestycji wyniósł 357.930,00zł.
Inwestycja realizowana została przy udziale środków zewnętrznych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
     W dniu 16 listopada 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie  budowy i przebudowy targowisk ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W gronie 15 wniosków, które zakwalifikowały się do otrzymania dofinansowania znalazło się targowisko w Bądkowie. Kwota dofinansowania projektu ze środków UE (wynosi 202.624,00zł). Obecnie trwa procedura weryfikacyjna wykonanego zadania ponieważ dofinansowanie ma charakter zwrotu części poniesionych kosztów w wyżej wymienionej kwocie.
     Naszym zdaniem nowe targowisko to dobra inwestycja służąca zarówno producentom jak i konsumentom, ponieważ  zostały stworzone odpowiednie warunki w których mieszkańcy mogą nabyć świeże produkty bezpośrednio u naszych lokalnych wytwórców. Nie bez znaczenia jest również budowa sanitariatów, które zastąpiły prowizoryczną kabinę typu „ToyToy”, która jest raczej dobrym rozwiązaniem na placach budowy czy przy obsłudze imprez masowych, jednak z pewnością nie powinna pełnić funkcji toalety publicznej.
    Modernizacja, a właściwie budowa nowego targowiska w Bądkowie jest przykładem innowacji inwestycyjnych w naszej Gminie. Pomimo wciąż dużych potrzeb w zakresie inwestycji drogowych, nasz samorząd stara się wychodzić poza pewne szablony. Ostatnią dużą inwestycją tego typu była budowa boiska wielofunkcyjnego. Należy podkreślić, że realizacja tego typu zamierzeń odbywa się zawsze przy udziale środków zewnętrznych, tak aby możliwie jak najmniej obciążały one budżet gminy. 
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 20 lipiec 2018 )
UWAGA! PROGRAM DOBRY START 300 DLA UCZNIA
piątek, 20 lipiec 2018
To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.
Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.
Dla kogo wsparcie?
Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.
Jak otrzymać świadczenie „Dobry Start”?
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Gdzie złożyć wniosek?
Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie).
Kiedy złożyć wniosek?
Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).
Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.
Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?
W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.
Komu świadczenie nie przysługuje?
300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie przedszkolne tzw. zerówka w szkole lub przedszkolu oraz dla osób rozpoczynających rok szkolny w szkole policealnej oraz w szkole dla dorosłych.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 20 lipiec 2018 )
Remont ulic w Bądkowie
czwartek, 19 lipiec 2018
    W dniu 11 lipca 2018 roku został odebrany do użytkowania kolejny odcinek drogi. Inwestycja obejmowała remont ulicy Słowackiego o długości 184,15m, która znajduje się w centrum Bądkowa. Wykonawcą wyłonionym w przetargu było Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Nowa Wieś. Wartość inwestycji wyniosła 63 322 zł. Nowo wyremontowana ulica łączy się z Targowiskiem „Mój Rynek”.  
    Natomiast w dniu 18 czerwca 2018 roku została odebrana ulica Piekarska o długości 327,42m. Odcinek ten remontowany był przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. z Inowrocławia. Koszt inwestycji wyniósł 104 738 zł. Ulica Piekarska łączy się z drogą wojewódzką nr 252 Włocławek - Inowrocław. Należy wspomnieć, że przy tej ulicy znajduję się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów oraz Spółdzielnia Kółek Rolniczych. Szczegóły techniczne można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Bądkowo. MSz
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 19 lipiec 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
15 Sierpnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon,
Stefan, Stella,
Trzebimir
Do końca roku zostało 139 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1112
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4120829
Gościmy
Aktualnie jest 138 gości online