Start
Krajowy Fundusz Szkoleniowy
piątek, 15 wrzesień 2017
Nowe ogrodzenie parku w Bądkowie
wtorek, 12 wrzesień 2017
    W sierpniu zostało wykonane nowe ogrodzenie Parku Gminnego w Bądkowie. W miejscu starej zniszczonej siatki, przerdzewiałych słupków i szczątkowych fundamentów, zamontowane zostały nowe segmenty ogrodzenia z drutu w kolorze zielonym wraz ze wszystkimi elementami składowymi . Całość wykonana została na podmurówce systemowej z płyty betonowej.  Wymienione zostały również na nowe dwie furtki wejściowe do kompleksu. Koszt inwestycji wyniósł w przybliżeniu 6.000,00zł. Prace montażowe wykonane zostały przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy oraz  osoby zatrudnione w ramach prac interwencyjnych.
    Jest to kolejny mały krok w kierunku stworzenia na terenie Bądkowa, miejsca, które będzie sprzyjało czynnemu wypoczynkowi, spotkaniom rodzinnym, spacerom oraz pełniło funkcję rekreacyjną. Cały czas na terenie parku wykonywane są na bieżąco prace pielęgnacyjne, usytuowana została przestronna altana a w szerszej perspektywie planowane są kolejne inicjatywy.
    Nowe, estetyczne ogrodzenie stało się również efektowną wizytówką przy wjeździe do Bądkowa, które jest przecież centralną miejscowością naszej gminy, gdzie skupiają się wszelkiego rodzaju instytucje, zakłady oraz handel.
    W tymi miejscu pragniemy zaapelować do wszystkich o poszanowanie naszego wspólnego dobra i o zwracanie uwagi na ewentualne akty wandalizmu, które niestety miały już miejsce w odniesieniu do wspomnianej wcześniej altany.  Musimy mieć świadomość, że Gmina jest tylko administratorem obiektów, które stanowią wspólny majątek wszystkich mieszkańców i o który należy dbać tak jak o własny.   
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 11 wrzesień 2017 )
Informacja o rozpoczęciu prac nad projektem budżetu Gminy Bądkowo na 2018 rok
poniedziałek, 11 wrzesień 2017
    Wójt Gminy Bądkowo informuje, iż rozpoczęto prace nad opracowaniem projektu uchwały budżetowej na 2018 rok oraz nad projektem Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Bądkowo na lata 2018-2023. W związku powyższym wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy, organizacje społeczne, radni, sołtysi mogą składać pisemne wnioski do projektu budżetu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 października 2017 roku.
    Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Bądkowie.
    Każdy złożony wniosek powinien zawierać zwięźle podaną informację o tym co powinno być wykonane i w miarę możliwości określić jaka kwota powinna być na to przeznaczona.

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 11 wrzesień 2017 )
Remont świetlicy w Kalinowcu
środa, 06 wrzesień 2017
     W ostatnim czasie we wsi Kalinowiec, wyremontowana została tamtejsza świetlica. Remont obiektu przebiegał dwuetapowo. W poprzednim roku wykonano prace wewnątrz, a najważniejszą z nich była budowa sanitariatu, którego wcześniej nie było w budynku. Była to sytuacja zdecydowanie niekomfortowa dla uczestników różnego rodzaju zebrań i w dzisiejszych czasach wręcz niedopuszczalna. Przed wymurowaniem toalety oraz montażem w niej urządzeń sanitarnych, koniecznym była budowa przy obiekcie oczyszczalni ścieków w celu podłączenia odpływu. Urządzenie działa bez zarzutu od zeszłego roku a z możliwości podłączenia się mogą skorzystać lokatorzy sąsiadujący z pomieszczeniami świetlicy.
    Na przełomie lipca i sierpnia tego roku, zostały wykonane prace przy elewacji budynku (min. uzupełnienie tynków, wymiana parapetów, malowanie ścian.) Parapety zostały nam podarowane przez jednego z mieszkańców naszej Gminy, który jednak zrobił to w ramach swojej dobrej woli, a nie chęci rozgłosu dlatego pragnie pozostać anonimowy. Dziękujemy za ten gest w imieniu całego sołectwa Kalinowiec. Prace remontowe wykonane zostały przez pracowników Urzędu Gminy w ramach robót interwencyjnych.
    Koszt remontu z wyłączeniem budowy oczyszczalni ścieków wyniósł w przybliżeniu 10.000,00zł. Środki te pochodziły z funduszu sołeckiego. Jest to kolejny przykład, że wyodrębnienie z budżetu gminy funduszy sołeckich było trafną decyzją. Z roku na rok mieszkańcy poszczególnych sołectw, po pierwszych oporach, coraz śmielej i kreatywniej wykorzystują te pieniądze na swoje potrzeby i projekty związane z ich miejscowościami.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 06 wrzesień 2017 )
Dożynki Gminno - Parafialne 2017
poniedziałek, 04 wrzesień 2017
     Dożynki to polska tradycja podziękowania rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Od kilku lat w Gminie Bądkowo dożynki odbywają się w ostatnią niedzielę sierpnia. Tegoroczne święto plonów miało miejsce 27 sierpnia i poprzedzone było uroczystą Mszą Świętą dziękczynną o godz. 13.00 w Kościele p.w. Św. Mateusza w Bądkowie. Następnie korowód dożynkowy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą  przemaszerował na stadion sportowy, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Starostami dożynek w tym roku byli Pani Ewa Ewelina Lewandowska z Jaranowa i Pan Roman Słowiński z Kolonii Łowiczek. Przyniesiony przez nich chleb, wypieczony z tegorocznych zbiorów, został wręczony gospodarzowi Gminy Bądkowo – Wójtowi- Panu Ryszardowi Stępkowskiemu. Niezmiennie, symbolem zebranych plonów, są wieńce uplecione z kłosów i kwiatów, które zgodnie z wieloletnią tradycją zostają przygotowane i przyniesione przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Bądkowo. Na tegorocznych uroczystościach dożynkowych można było podziwiać siedem przepięknych wieńców przyniesionych przez Panie z KGW z :Toporzyszczewa Starego, Biel, Jaranowa, Jaranowa Dużego, Łowiczka, Kolonii Łowiczek i Bądkowa. Po przekazaniu wieńców dożynkowych, tradycyjnie już, gospodarz dożynek, starostowie oraz przybyli na uroczystość księża z pomocą pań z KGW obdzielili wszystkich obecnych chlebem, który jest nie tylko symbolem urodzaju, ale także nadzieją na dostatek kolejnych lat. Podczas dorocznych dożynek ogłoszono także wyniki XIX edycji konkursu na najładniej ukwieconą posesję w Gminie Bądkowo w 2017 roku. Laureatką została Pani Małgorzata Paliwoda z Jaranowa, drugie miejsce zajęła Pani Krystyna Danielak z Bądkowa, trzecie Pani Krystyna Kulpa z Bądkowa i Karolina Mendel z Kol. Łowiczek, czwarte pani Paulina Wróblewska z Kalinowca. Na zakończenie części obrzędowej Dożynek Gminno-Parafialnych odbyła się część artystyczna przygotowana przez zespoły i grupy działające przy GOK w Bądkowie: pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu formacji tanecznych „Perełki” i „Show Dance”, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz zespołu wokalnego „Czerwone Róże”. O godzinie 17.00 rozpoczął się festyn dożynkowy, podczas którego wystąpiły zespoły takie jak: Zbyszko-Band, Nieuchwytni, Dance Project, Marvel, solista Dawid Smoliński. Doroczne dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Unison.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 04 wrzesień 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 1
Newsy: 1004
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3374803
Gościmy
Aktualnie jest 68 gości online