Start
Życzenia świąteczne
poniedziałek, 23 grudzień 2013


Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Mieszkańcom Naszej Gminy spokój i radość, a każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem. Niech Nowy 2014 Rok obdaruje Wszystkich pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia życzą mieszkańcom Gminy Bądkowo:

Janusz Zaremba – Wójt Gminy Bądkowo – w imieniu własnym i pracowników Urzędu Gminy

Halina Kurdupska – Przewodnicząca Rady Gminy Bądkowo – w imieniu własnym i Radnych Rady Gminy

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 23 grudzień 2013 )
Nowy harmonogram odbierania odpadów komunalnych z terenu Gminy Bądkowo
poniedziałek, 23 grudzień 2013
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 23 grudzień 2013 )
Zostań studentem-seniorem na naszym uniwersytecie
piątek, 20 grudzień 2013

Szanowni seniorzy

Już 3 stycznia – w piątek (godz. 15:30) wznawiamy zajęcia na Uniwersytecie Ludzi Aktywnych przy Publicznym Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie. Przypominamy, że to rodzaj Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego I edycja realizowana od stycznia 2011 do czerwca 2012 r. cieszyła się dużym zainteresowaniem seniorów, dlatego na ich prośbę,  rozpoczynamy nabór do II edycji. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich aktywnych emerytów i rencistów oraz miłośników historii w naszej gminie, choć  mile widziani będą również  chętni z gmin sąsiednich.

Nasz projekt jest oparty całkowicie na zasadach non profit  i pomyślany tak, że jest całkowicie bezpłatny dla studentów-seniorów oraz dla osób prowadzących zajęcia. 

 Program zajęć obejmuje całoroczny multimedialny kurs historii, informatyki i języka obcego.

- Wszystkie zajęcia będą odbywały się w salach Publicznego Gimnazjum - 2 razy w miesiącu.

- W całorocznym programie przewidziane są również spotkania z ciekawymi ludźmi m.in. ze świata nauki oraz przynajmniej jedna wycieczka.

- Zapraszamy do gimnazjum na pierwsze zajęcia organizacyjne 3 stycznia 2014 roku - godz.15:30. Uzgodnimy harmonogram, tematykę zajęć, terminarz spotkań i inne sprawy organizacyjne zaproponowane przez studentów-seniorów.

 

 Organizator ULA – Józef  Nowakowski

 Kontakt: 54 2724562, lub mail:

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 20 grudzień 2013 )
Skrócone godziny pracy Urzędu Gminy w dniu 24 grudnia 2013 roku
czwartek, 19 grudzień 2013
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2013 roku (wtorek - Wigilia) Urząd Gminy w Bądkowie będzie czynny do godziny 13.00
 
Kasa Urzędu Gminy w Bądkowie w tym dniu będzie czynna do godziny 10.00
 
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 19 grudzień 2013 )
Wielkie serca mają mieszkańcy gminy Bądkowo
wtorek, 17 grudzień 2013

Okres przedświąteczny z zapachem choinki i błyskającymi na niej bombkami, skłaniają ludzi do większej niż na co dzień życzliwości. Nic więc dziwnego, że w niedzielne popołudnie tak licznie przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie, aby w geście solidarności z chorym Radkiem, wesprzeć Jego i rodziców starania związane z zakupem protezy nogi. Tak liczna obecność mieszkańców gminy, mnóstwo osób zaangażowanych w przygotowanie Koncertu, pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość i wierzyć w spełnienie marzeń Radka, aby szybko stanął na dwóch nogach.

Koncert rozpoczął się jasełkami w wykonaniu dziecięcego zespołu teatralnego prowadzonego w GOK-u przez Małgorzatę Wasielewską. Występujące dzieci to najmłodsi uczniowie bądkowskiej podstawówki, głównie sześciolatki z „zerówki” oraz nieco starsi. Młodzi artyści sprawili się pięknie, co licznie zgromadzona widownia nagrodziła długimi brawami. Po nich wysłuchaliśmy występu Darii Książkiewicz, a następnie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta prowadzona w GOK-u przez pana Tadeusza Wiśniewskiego. Oczywiście nie obyło się bez bisów i gromkich braw – zatem pan Tadeusz może być dumny ze swych podopiecznych. Po ich występie – odbyła się licytacja obrazu olejnego ofiarowanego przez bądkowską artystkę – panią Elżbietę Rawską. Po ostrej rywalizacji – szczęśliwym nabywcą obrazu został pan Tomasz Skowroński(kupił za 1500 zł). Przez cały czas trwania koncertu można było zakupić ozdoby świąteczne (ponad 500 szt.różnych), min.: choinki z szyszek, orzechów i makaronu, bombki wykonane przeróżnymi technikami, stroiki, aniołki z masy solnej , karty świąteczne i wiele innych. Ozdoby zostały wykonane i ofiarowane zarówno przez dorosłych, jak i młodzież bądkowskiej podstawówki i gimnazjum. Za symboliczną opłatą można było nabyć ciasta upieczone na tę uroczystość przez panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Ten pięknie przygotowany wieczór zakończył występ zespołu „Czerwone Róże”. Koncert dowiódł, że mieszkańcy Bądkowa nie mówią o potrzebie pomocy, tylko to pięknie potrafią zrobić (o czym świadczy kwota zebrana podczas koncertu – 6762,25 zł).

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie koncertu, przekazały przepiękne ozdoby choinkowe i świąteczne, ( co widać na załączonych fotografiach), jak również mieszkańcom Gminy Bądkowo, którzy wzięli czynny udział w koncercie, w imieniu organizatorów oraz rodziców Radka serdecznie  dziękujemy. E.M.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 17 grudzień 2013 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1140
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4306711
Gościmy
Aktualnie jest 131 gości online