Start
Ruszyła budowa łącznika w szkole w Bądkowie
wtorek, 04 listopad 2014

Rozpoczęła się budowa łącznika pomiędzy istniejącym budynkiem Szkoły Podstawowej w Bądkowie a salą gimnastyczną. Łącznik będzie mieścił dwie klasy wraz z zapleczem sanitarnym. Budowa realizowana jest przez firmę MARINBUD z Piotrkowa Kujawskiego. Wartość robót według umowy to 381.871,95 zł. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec maja 2015 roku.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 04 listopad 2014 )
Podpisano umowę o dofinansowanie projektu pn. ,,Budowa Stacji Uzdatniania Wody w Sinkach
poniedziałek, 03 listopad 2014

W dniu 3 listopada 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn. ,,Budowa Stacji Uzdatniania Wody w Sinkach” współfinansowanego w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W imieniu Gminy Bądkowo umowę podpisali Wójt Gminy Bądkowo- Janusz Zaremba i Skarbnik Gminy- Aleksandra Hofman, a w imieniu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego Członek Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego Michał Korolko.

Całkowita wartość Projektu pn. ,,Budowa Stacji Uzdatniania Wody w Sinkach” wynosi 3.263.109,65 zł. Całkowite wydatki kwalifikowane w ramach Projektu wynoszą 2.651.174,68 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie  1.352.806,00 zł, co stanowi 50 % kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 04 listopad 2014 )
Program rozwojowy dla Gimnazjum współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS
piątek, 31 październik 2014

 Na terenie Gminy Bądkowo w Publicznym Gimnazjum w Bądkowie w okresie od 1.08.2014 do 30.06.2015r. będzie realizowany projekt „Programy rozwojowe szansą dla Gimnazjalistów z Gminy Bądkowo” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt zakłada realizację 1297h zajęć pozalekcyjnych. Najważniejszym cele projektu jest zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych 105 uczniów oraz podniesienie jakości procesu kształcenia poprzez wdrożenie programu rozwojowego w Gimnazjum w Bądkowie.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 31 październik 2014 )
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
piątek, 24 październik 2014

         „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy

         Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.”

 

 


Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe są też Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent RP odznacza pary. Symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.

Pół wieku wspólnego życia świadczy o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw, a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej.

W dniu 23 października 2014 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali. Wójt Gminy – Pan Janusz Zaremba, dziękując Jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia, odznaczył w imieniu prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pary:

  1. Barbarę i Leona Adamskich
  2. Zenonę i Czesława Jaźwierskich
  3. Mirosławę i Kazimierza Kozłowskich
  4. Janinę i Eugeniusza Krępeć
  5. Wandę i Jana Woźniak

W uroczystości wzięła udział Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Halina Kurdupska i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Elżbieta Ruskowska.

Po ceremonii kierownik USC zaprosiła na wspólny toast lampką szampana. Były również dyplomy gratulacyjne, kwiaty, wspólne zdjęcia, rozmowy i wspomnienia w miłej atmosferze. W towarzystwie naszych Jubilatów prawdziwe okazały się słowa, iż „prawdziwa miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania” i wcale nie traci ona swojego blasku z upływem czasu.

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 27 październik 2014 )
Nabór na naukę tańca towarzyskiego
poniedziałek, 06 październik 2014
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 06 październik 2014 )
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635686
Gościmy
Aktualnie jest 199 gości online