Start
JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO
środa, 06 luty 2013

 „ By w miłości zaznać nieba

   kochać oraz cierpieć trzeba.

 Gdy to wszystko zrozumiemy,

  Wielu rocznic dożyjemy”.

 

W dniu 05 lutego 2013 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanych  przez Prezydenta RP.

Otrzymali je:

1. Państwo  JADWIGA i JAN CIEŚLAK 

2. Państwo JADWIGA I STANISŁAW KASZUBSCY

3. Państwo  WIESŁAWA i MIECZYSŁAW MENDEL

4. Państwo  STANISŁAWA i EDWARD PUŁANECCY

5. Państwo  IRENA I JERZY SUCHARA

6. Państwo  JANINA i JAN WALCZAK

7. Państwo  REGINA i LUDWIK ZAJĄCZKOWSCY

Aktu dekoracji medalami dokonał w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Bądkowo Janusz Zaremba. Listy Gratulacyjne zostały wręczone Jubilatom przez Przewodniczącą Rady Gminy Bądkowo Panią Halinę Kurdupską.

Po części oficjalnej na cześć Jubilatów wzniesiono toast symboliczną lampką szampana oraz wspólnie zaśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Były życzenia, kwiaty oraz dużo wzruszeń i wspomnień.

O oprawę muzyczną zadbał miejscowy zespół „Czerwone róże „ ,który zaśpiewał wiele pięknych piosenek nawiązujących do tej okazji.

Popłynęły również słowa podziękowania za zorganizowaną  uroczystość, które przekazał w imieniu Jubilatów Pan Edward Pułanecki.

Jubilatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy długich lat życia w dobrym zdrowiu i miłości najbliższych.

zdjęcia

Ostatnia aktualizacja ( środa, 06 luty 2013 )
Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie
środa, 30 styczeń 2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie jak co roku zorganizowała zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych 2013 r. Wszystkie dzieci , które nie lubią się nudzić i chciały wesoło spędzić czas zaprosiliśmy do biblioteki na wspólną zabawę z książką i nie tylko. Spotkania odbywały się pod hasłem ,, Ferie w Bibliotece, czyli dla każdego coś ciekawego’’. W każdym spotkaniu uczestniczyła około 20 osobowa grupa dzieci w wieku 6-11 lat.

Tegoroczne ferie zimowe dzieci rozpoczęły od przygotowywania laurek na Dzień Babci i Dziadka. Na kolejnych zajęciach przypomniały sobie treść legendy o smoku wawelskim, oglądały ilustracje z podobiznami smoka oraz komponowały z plasteliny postać smoka. Tematem trzeciego spotkania było bezpieczeństwo dziecka w sieci. Zajęcia te miały za zadanie przybliżyć dzieciom prawidłowe korzystanie z Internetu oraz uświadomić jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą sieć. Dzieci wzięły udział w pogadance oraz obejrzały film ,,Sieciaki’’.

W dniu 22.01.2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się również warsztaty bibliograficzne skierowane do młodzieży gimnazjalnej pod tytułem ,, Źródła informacji i sposoby ich poszukiwania i przetwarzania np. w bibliotece’’. Uczestnicy spotkania poznali bliżej naszą bibliotekę, dowiedzieli się jakie zbiory się w niej znajdują. Zaprezentowaliśmy uczniom jak tworzy się opis katalogowy książki do katalogu kartkowego i komputerowego. Uczniowie dowiedzieli się również jak napisać bibliografię i jak sporządzić przypisy. W części praktycznej wyszukiwali informacje na dany temat w encyklopedii i wyszukiwali książki na podstawie katalogu kartkowego oraz w zbiorach bibliotek cyfrowych.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 30 styczeń 2013 )
SZKOLENIE
środa, 30 styczeń 2013

SZKOLENIE Z ZAKRESU WYPEŁNIANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY SKŁADANYCH W RAMACH KONKURSU PN. MAŁE PROJEKTY

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania PARTNERSTWO DLA ZIEMI KUJAWSKIEJ zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu wypełniania o przyznanie pomocy składanych w ramach konkursu pn. MAŁE PROJEKTY.

Konkurs zostanie ogłoszony w maju br., a nabór przewidziany jest na czerwiec br.

W związku z powyższym w dniu 20.02.2013r. od godz. 10.00 odbędzie się jednodniowe szkolenie z zakresu wypełniania wniosków dla przyszłych beneficjentów ubiegających się o dofinansowanie w ramach konkursu pn. „małe projekty”.

Zakres pomocy objętych konkursem:

- podnoszenie świadomości mieszkańców wsi, w tym poprzez organizację szkoleń i innych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i warsztatowym dla ludności z obszaru objętego LSR;

- podnoszenie jakości życia ludności na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania;

- rozwijanie aktywności społeczności lokalnej;

- rozwój turystyki i rekreacji na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju;

- promowanie, zachowanie, odtworzenie, zabezpieczenie lub oznakowanie cennego dziedzictwa przyrodniczego i krajobrazowego;

- zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego;

- rozwój lokalnej aktywności gospodarczej poprzez inicjowanie powstawania i wprowadzenia narynek oraz podnoszenia jakości produktów i usług bazujących na lokalnych zasobach;

- wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w celu poprawienia warunków prowadzenia działalności kulturalnej lub gospodarczej, w tym polegającej na wynajmie pokoiw gospodarstwie rolnym, z wyłączeniem działalności rolniczej.

 Beneficjentami „małych projektów” mogą być:

1) osoby fizyczne które:

a) są obywatelami państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

b) są pełnoletnie,

c) mają miejsce zamieszkania na obszarze objętym lokalną strategią rozwoju, lub wykonują działalność gospodarczą na tym obszarze albo

2) osoby prawne albo jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, którym ustawy przyznają zdolność prawną, jeżeli posiadają siedzibę na obszarze objętym LSR lub prowadzą działalność na tym obszarze, z wyłączeniem województwa oraz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych.

Zgłoszenia przyjmujemy w Biurze Stowarzyszenia przy ul. Narutowicza 3 w Aleksandrowie Kujawskim lub pod nr telefonu: 054 282 40 97. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń, maksymalna liczba miejsc 30.

 

Serdecznie zapraszamy!!

 

Projekt OŚ IV „ LEADER ” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 30 styczeń 2013 )
IV Turniej Tenisa Stołowego
wtorek, 15 styczeń 2013
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 15 styczeń 2013 )
Zwrot podatku akcyzowego
wtorek, 15 styczeń 2013

Każdy rolnik, który chce odzyskać w 2013 r. część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej

powinien zbierać faktury VAT

  • w terminie od 1 lutego 2013 r. do 28 lutego 2013 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 stycznia 2013 r., w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2013 r.

Limit zwrotu podatku w 2013 r. wynosić będzie:

81,70 zł * ilość ha użytków rolnych

Pieniądze wypłacane będą w terminie od 2 do 30 kwietnia 2013 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wnioski będą przyjmowane w pokoju nr 6 w Urzędzie Gminy w Bądkowie

ul. Włocławska 82, 87-704 Bądkowo, tel. 54 27 24 100 wew. 45

 

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Procedura i warunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w 2013 r. (.pdf 96,47 kB)

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zwrotu podatku akcyzowego od zakupionego paliwa rolniczego

więcej informacji

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 15 styczeń 2013 )
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
24 Marca 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1056
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3716323
Gościmy
Aktualnie jest 82 gości online