Start
Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych
poniedziałek, 26 czerwiec 2017
 
     Gmina Bądkowo po raz kolejny, przystąpiła do „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko - pomorskim”. Umowę na realizację projektu dotyczącego wykonania szczepień ochronnych dla dzieci w wieku 24-36 miesiąca życia, przeciwko pneumokokom z wykorzystaniem szczepionki skoniugowanej 13-walentej, podpisano z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Rodzinna” Barbara Kumor. Całkowite koszty związane z wykonaniem szczepień, zostaną sfinansowane w 50% przez samorząd Gminy Bądkowo, a w pozostałych 50% przez Województwo Kujawsko - Pomorskie. Realizacja programu potrwa do 31 grudnia 2017 r. W 2017 roku projektem zostanie objętych 24 dzieci.
     Wszystkich zainteresowanych rodziców, posiadających dzieci w wieku pomiędzy 2 a 3 rokiem życia, zapraszamy do kontaktu z Przychodnią Rodzinną w Bądkowie, celem uzyskania szczegółowych informacji. (MK)
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 03 lipiec 2017 )
Nowa droga w Kalinowcu
środa, 14 czerwiec 2017
 fot. Wochna Jarosław   Infrastruktura drogowa jest w dalszym ciągu jednym z priorytetowych zadań inwestycyjnych naszego samorządu. Jest to obszar w którym zawsze jest więcej potrzeb niż środków finansowych. W ostatnim czasie doszedł jeszcze jeden problem na tej płaszczyźnie związany z koniecznością napraw a często gruntownych remontów, stosunkowo niedawno budowanych odcinków w technologii tzw. „sprysków”. Pomimo borykania się z tymi przeciwnościami, Gmina nie zaprzestaje budowy nowych asfaltowych dróg gminnych.
    W dniu 9 czerwca został odebrany i przekazany do eksploatacji kolejny odcinek. Wybudowany został kilometr drogi asfaltowej Nr 160721C w miejscowości Kalinowiec. Wykonawcą wyłonionym w przetargu została Firma Inżynieryjno Drogowa DROGTOM Sp. z o.o. z Włocławka. Wartość inwestycji wliczając konieczność dokonania robót dodatkowych, odnośnie poszerzenia pasa drogowego na powierzchni 250mb to kwota niespełna 311.000,00 zł.
    Należy również zaznaczyć, iż Gmina wystąpiła o dofinansowanie przedmiotowej inwestycji do Urzędu Marszałkowskiego. Droga została zakwalifikowana przez przedstawicieli UM do realizacji w ramach środków budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w ramach budowy/modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Procedura przewiduje wystąpienie z wnioskiem o dofinansowanie z w/w środków po zakończeniu inwestycji. Obecnie trwają pracę nad złożeniem kompletnego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami w celu uzyskania zwrotu części poniesionych przez Gminę kosztów.   JM
Ostatnia aktualizacja ( środa, 14 czerwiec 2017 )
Informacja o zwołaniu XXI sesji Rady Gminy Bądkowo
wtorek, 13 czerwiec 2017
    Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XXI sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 14 czerwca 2017 r. (środa) o godz. 13:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.Porządek XXI sesji Rady Gminy:
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 13 czerwiec 2017 )
Czytaj całość...
Otwarcie kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkolno  Przedszkolnym w Bądkowie
czwartek, 08 czerwiec 2017
     W dniu 2 czerwca miało miejsce w naszej Gminie uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bądkowie. Po oficjalnym przywitaniu zaproszonych Gości przez Panią Dyrektor ZSP w Bądkowie, głos zabrał Wójt Gminy Pan Ryszard Stępkowski, który w swoim przemówieniu przedstawił m.in. rys przebiegu całej inwestycji. Poniżej prezentujemy to inauguracyjne przemówienie:  

   
Z największą przyjemnością i satysfakcją biorę udział  w uroczystości poświęcenia i przekazania do użytku pięknego i funkcjonalnego kompleksu sportowego.
Wszystko co piękne podobno rodzi się w bólach i tak właśnie stało się w przypadku budowy tego boiska. Pierwszym poważnym problemem było wykraczanie bieżni poza szkolną działkę. Można było zająć działkę sąsiednią będącą również własnością Gminy, ale w ewidencji gruntów widniała jako tereny leśne, choć nigdy nie była częścią żadnego kompleksu leśnego, a taki zapis wykluczał jakąkolwiek, nawet częściową zabudowę. W tej sytuacji należało przeklasyfikować grunty, co okazało się zadaniem wcale niełatwym choć ostatecznie zakończone sukcesem.
    Po uporaniu się z trudnościami lokalizacyjnymi można było przystąpić do opracowania dokumentacji projektowej. Prace te zostały poprzedzone wizytami na kilku podobnych obiektach sportowych, co pozwoliło tak sprecyzować nasze oczekiwania dotyczące funkcjonalności kompleksu, aby najpełniej zaspakajały nasze potrzeby, jednocześnie eliminowały braki czy ograniczenia zauważone na odwiedzanych obiektach.
Projekt zespołu boisk opracował oraz nadzorował prace budowlane  Pan Kazimierz Galczak, zaś wykonawcą wyłonionym  w drodze przetargu została firma ADA- LIGHT z Bud Kozickich.
    Roboty budowlane rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku bardzo sprawnie i profesjonalnie, aż do czasu kiedy pojawiły się kolejne problemy podczas realizacji inwestycji- tym razem natury pogodowej. Po bardzo suchym lecie przyszły ulewne, długotrwałe jesienne deszcze, przez co zakończenie prac,  pierwotnie  przewidziane na 31 listopada ubiegłego  roku stało się nierealne. Koniecznym było zatem aneksowanie umowy i przesunięcie terminu realizacji inwestycji do 30 kwietnia 2017r.  Przedłużenie terminu realizacji  inwestycji spowodowało następne trudności bowiem we wniosku złożonym do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej widniał termin zakończenia inwestycji na  dzień  31 listopada 2016r.
    Dzięki jednak zrozumieniu i życzliwości przedstawicieli resortu wizytujących jesienią naszą inwestycję możliwe było aneksowanie pierwotnej umowy. Wniosek w zakresie dofinansowania rozpatrzony został pozytywnie. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 629 417 zł., w tym dofinansowanie ze środków Ministerstwa 202 200zł. i co najważniejsze  powyższa kwota jest już na koncie naszej Gminy – za którą serdecznie  i szczerze dziękujemy.
    Obiekt został wykonany w nowoczesnej technologii. Całość płyty boiska jest odwodniona przez sieć drenarską, dzięki czemu nawet podczas dużych opadów atmosferycznych nawierzchnia nie traci swej przyczepności. Boisko jest oświetlone, ogrodzone, wyposażone  w bieżnię, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Posiada trybuny na 200 miejsc siedzących a wszystkie urządzenia oraz wykorzystane w trakcie realizacji materiały posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.
    Zbudowanie tego kompleksu sportowego możemy bez fałszywej skromności uznać za sukces. Przysłowie „sukces ma wielu ojców” – zawiera ironię, jednak w tym przypadku na pozytywny koniec tej inwestycji złożyły się działania i decyzje bardzo wielu osób. I tak w pierwszej kolejności:
- Dziękuję  Radzie Gminy Bądkowo za roztropną decyzję dającą zielone światło dla tej inwestycji mimo wielu innych potrzeb związanych choćby z infrastrukturą drogową.
- Dziękuję Panu Arturowi Cyrankowskiemu koordynatorowi Wydziału Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Marszałkowskiego za sympatyczne spotkania i rozmowy.
- Dziękuję Panu Kazimierzowi Galczakowi projektantowi i jednocześnie  inspektorowi nadzoru i mam nadzieję, iż puściliśmy w niepamięć czasami trudne rozmowy.
- Dziękuję Pani Adriannie Klat Prezesowi Zarządu firmy ADA-LIGHT  za solidną realizację inwestycji.
- Dziękuję Panu Zdzisławowi Etynkowskiemu nauczycielowi wychowania fizycznego, który od wielu lat był wielkim orędownikiem budowy tego boiska, za cenne uwagi do projektu oraz przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
- Dziękuję Panu Januszowi Graczykowi nauczycielowi informatyki za opracowanie wizualizacji, która wydawała nam się tak piękna, że nierealistyczna, a dziś możemy z dumą stwierdzić, że fikcja stała się rzeczywistością.
- Dziękuję również pracownikom Urzędu Gminy pilotującym tę inwestycję i wszystkim bezimiennym, którzy trzymali kciuki za pomyślną realizację tego obiektu.
    Kończąc zacytuję największego z Polaków – Jana Pawła II „ Niech tego miejsca nigdy nie opuszcza duch sportowej walki”. Te słowa niech będą mottem dla wszystkich, którzy będą korzystali  z tego wspaniałego kompleksu sportowego.
Zdjęcia
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 09 czerwiec 2017 )
KOMUNIKAT - ĆWICZENIE RENEGADE
poniedziałek, 05 czerwiec 2017


WÓJTA GMINY BĄDKOWO
Informuje mieszkańców,
że w dniach 6 – 8 czerwca 2017 roku
odbędzie się ĆWICZENIE RENEGADE
z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.
W trakcie ćwiczenia mogą zostać nadane sygnały alarmowe
dotyczące zagrożenia z powietrza.


  Wójt
/-/ Ryszard Stępkowski
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 05 czerwiec 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 1
Newsy: 1022
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3496970
Gościmy
Aktualnie jest 121 gości online