Start
Bez prądu
czwartek, 19 kwiecień 2018
    W związku z otrzymaniem informacji z działu zarządzania siecią elektryczną o planowanych pracach konserwacyjnych informujemy o przerwach w dostawie energii elektrycznej.
Przerwa w dostawie energii elektrycznej nastąpi:
- w dniu 25.04.2018 w godz. 9.30-11.30 - odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej: BĄDKOWO 7, 8, BĄDKOWO POM, GOSPODA, Posterunek Energetyczny, TOPORZYSZCZEWO 1, ŻABIENIEC 1, 3.
Zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych - konsultacje
czwartek, 19 kwiecień 2018
w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Bądkowo oraz  zasad usytuowania na terenie gminy Bądkowo miejsc sprzedaży tych napojów  oraz  uchwały w sprawie wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie gminy Bądkowo

    Urząd Gminy Bądkowo na podstawie art. 12 ust. 2-5 ustawy o wychowaniu w trzeźwości ( t.j. Dz.U. z 2016r., poz. 487, z 2017r., poz. 2245, poz. 2439, z 2018r. poz. 310) przed podjęciem uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Bądkowo oraz  zasad usytuowania na terenie gminy Bądkowo miejsc sprzedaży tych napojów  oraz  uchwały w sprawie wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie gminy Bądkowo, informuje o możliwości składania opinii, uwag i wniosków dotyczących ilości zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Bądkowo.
     Zgłoszone opinie, wnioski i interpelacje mieszkańców będą konsultowane z mieszkańcami danego sołectwa w kwestii konstruowania projektów wyżej wymienionych  uchwał.
     Opinie, uwagi i wnioski prosimy składać listownie, osobiście w sekretariacie urzędu gminy (piętro urzędu gminy- pokój Nr 8 ) lub przesyłać drogą elektroniczną na adres:
    Opinie i wnioski w tej sprawie można składać do 15 maja 2018 roku.
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 19 kwiecień 2018 )
Czytaj całość...
Ogłoszenie
czwartek, 19 kwiecień 2018
    Samorząd Gminy Bądkowo ogłasza XX edycje otwartego konkursu dla mieszkańców naszej Gminy pn. „NASZA  KWITNĄCA  GMINA” na najładniej urządzoną posesję.
Pisemne zgłoszenia i ewentualne zapytania proszę kierować do Urzędu Gminy w
Bądkowie w terminie do dnia 11 maja 2018 roku.
Osoba upoważniona do kontaktu – Elżbieta Ruskowska tel. 54/2724100
                                                                               Samorząd Gminy Bądkowo
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 19 kwiecień 2018 )
Eliminacje powiatowe - Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
piątek, 13 kwiecień 2018
    W dniu 12 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie odbyły się  eliminacje powiatowe -  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim. W turnieju wzięło udział 30 uczestników z terenu powiatu aleksandrowskiego w trzech kategoriach wiekowych.
Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:
1.    Druh Piotr Marciniak – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim,
2.     st. kpt. Łukasz Serkowski – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim,
3.    Druh Marek Frątczak – członek Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim,
4.    Druh Krzysztof Biernacki - Komendant Gminny,
5.    Pan Marek Kulik - Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim.
     Turniej podobnie jak w latach ubiegłych miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności oraz ratownictwa. Dzieci i młodzież biorące udział w turnieju musiały wykazać się wiedzą ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Pierwszym etapem turnieju było rozwiązanie testu pisemnego o odpowiednio zróżnicowanym dla każdej grupy wiekowej stopniu trudności. Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w teście zakwalifikowali się do etapu drugiego, który polegał na ustnej odpowiedzi na pytania z wylosowanego przez ucznia zestawu. Rywalizacja była bardzo zacięta i wymagała kilku dogrywek.
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 13 kwiecień 2018 )
Czytaj całość...
Informacja o zwołaniu XXVII sesji Rady Gminy Bądkowo
środa, 11 kwiecień 2018
      Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XXVII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się 18 kwietnia (środa) 2018 roku o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodku Kultury w Bądkowie.


Porządek XXVII sesji Rady Gminy Bądkowo:
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
15 Sierpnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon,
Stefan, Stella,
Trzebimir
Do końca roku zostało 139 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1112
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4120804
Gościmy
Aktualnie jest 113 gości online