Start
UWAGA !!! ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ELEKTRYCZNYCH
czwartek, 11 maj 2017
     Urząd Gminy w Bądkowie informuje, że w dniach 19 i 20 maja 2017r. (piątek od godziny 9:00 - sobota do 14:00) w Bądkowie odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych itp. Podczas zbiórki na placu przy Urzędzie Gminy w Bądkowie podstawiony zostanie kontener na zużyty sprzęt RTV i AGD (lodówki, telewizory, pralki, komputery, żelazka, czajniki elektryczne), odpady wielkogabarytowe (meble, tapczany, sofy, fotele, szafy, komody, stoły, krzesła, dywany), zużyte akumulatory oraz opony pochodzące wyłącznie z gospodarstw domowych.
     Jednocześnie prosimy o nieprzywożenie w dniu zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych, gdyż poniższe odpady odbierane są bezpośrednio z posesji po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w firmie GRONEKO tel. 54 251 33 59 w ilości nie większej niż 500kg z jednej nieruchomości na rok.
     Przypominamy, że w Urzędzie cały czas prowadzona jest zbiórka zużytych baterii i przeterminowanych leków. Odpady zbierane są do specjalnych pojemników ustawionych w Urzędzie Gminy w Bądkowie. JW
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 11 maj 2017 )
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA ŚW. FLORIANA
czwartek, 04 maj 2017

  Z okazji święta św. Floriana wszystkim Strażakom życzymy dużo zdrowia,
pomyślności oraz bezpiecznych powrotów z wszystkich akcji.
Dziękujemy Wam za profesjonalizm i ciężką pracę podczas akcji ratowniczych
oraz trud i ryzyko, które podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego.
Oby służba była dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.


Z wyrazami szacunku i strażackim pozdrowieniem,

Przewodniczący Rady Gminy                   Wójt Gminy Bądkowo
  Dariusz Skierkowski                            Ryszard Stępkowski
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 04 maj 2017 )
Relacja z zawodów sportowo - pożarniczych 2017
wtorek, 02 maj 2017
    W dniu 30.04. odbyły się na terenie naszej Gminy zawody sportowo – pożarnicze. Z uwagi na rekultywację płyty boiska na stadionie Gminnego Klubu Sportowego PIAST, konieczne było znalezienie innego miejsca dla ich przeprowadzenia. Z propozycją udostępnienia swojego obiektu wystąpił Pan Tomasz Balcerak właściciel „Kujawian Paintball” w Wysocinie, który prowadzi działalność gospodarczą polegającą min. na udostępnianiu toru do jazdy quadami oraz zawodów w paintballu, co jest bardzo ciekawą i nowatorska inicjatywą na terenie naszej Gminy. Należy podkreślić, że obiekt został udostępniony całkowicie nieodpłatnie, właściciel pokrył również koszty energii elektrycznej. Ponadto finansowo zawody wsparli Naczelnik OSP Kujawka Jan Biernacki, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Bronisław Banasiak, Radna Gminy Pani Mirosława Pawlak, Radny Pan Paweł Cieślak, Wójt Gminy Bądkowo oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Skierkowski, który ponadto bardzo mocno zaangażował się również w całą imprezę od strony organizacyjnej.
    Otwarcia zawodów dokonał Prezes Odziału Powiatowego ZOSP dh Piotr Marciniak. Odbyły się one w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta oraz ćwiczenia bojowe przy czym ćwiczenia musztry były osobno punktowane. Drużyny startowały w dwóch grupach: drużyn męskich oraz drużyn żeńskich.
    W kategorii drużyn męskich udział wzięły jednostki z OSP Kujawka, OSP Wysocin, OSP Żabieniec oraz OSP Łowiczek, obecni również byli przedstawiciele OSP Słupy Duże, jedyną jednostką która nie stawiła się w żadnej formie na zwodach było OSP Łowkowice. W kategorii drużyn żeńskich startowała jednostka z Kujawki oraz Żabieńca.
    W klasyfikacji końcowej drużyn męskich I miejsce zajęła OSP Kujawka II miejsce OSP Wysocin, III miejsce OSP Żabieniec, IV miejsce OSP Łowiczek w konkurencji musztry wygrała jednostka z Wysocina. W śród Pań lepsza okazała się drużyna z Kujawki. Należy podkreślić, iż komisja sędziowska była pod wielkim wrażeniem drużyn żeńskich, co podzielali z pewnością wszyscy obecni na zawodach.
    Rywalizacja sportowa ma to do siebie, że ktoś musi być pierwszy a ktoś ostatni jednak nie zajęte miejsca a udział i zaangażowanie strażaków zasługuje na szczególne uznanie.
    W ostatnim czasie można zaobserwować dynamikę w rozwoju jednostek OSP na naszym terenie. Jest to możliwe dzięki silnemu wsparciu ze strony Samorządu Gminy Bądkowo oraz dzięki inicjatywom samych strażaków, czego najlepszym przykładem są opisane wyżej, pierwsze od wielu lat zawody sportowo – pożarnicze na naszym terenie. Mamy nadzieję, że jest to początek nowej lokalnej tradycji i takie zawody na stałe wejdą do kalendarza imprez Gminy Bądkowo. JM
ZAWODY STRAŻACKIE W WYSOCINIE - FOTORELACJA
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 02 maj 2017 )
Zawody sportowo - pożarnicze
piątek, 28 kwiecień 2017
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
środa, 26 kwiecień 2017
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 1
Newsy: 1004
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3374838
Gościmy
Aktualnie jest 90 gości online