Start
W GOK na stulecie odzyskania Niepodległości
wtorek, 15 maj 2018
  Od marca w GOK grupa uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowuje prace konkursowe w ogólnopolskim konkursie „Niezwyciężeni 1918 – 2018. Pokolenia Niepodległej. Odznaczeni Krzyżem lub Medalem Niepodległości.” To tylko jedno z zadań zadeklarowanych w naszej aplikacji do programu dotacyjnego „Niepodległa”, w którym zabiegamy o dotację  na druk słownika biograficznego bąkowian: „Wolność przynieśli nam w darze.” Publikacja nieodpłatnie ma trafić do rąk mieszkańców naszej gminy 11 listopada, w Święto Niepodległości. Zadanie uczestników konkursu polega na przygotowania krótkiego filmu opowiadającego o osobach, które za zasługi w walce o odzyskanie niepodległości otrzymały już w wolnej Polsce Krzyż lub medal Niepodległości, nadawany przez ówczesnego Prezydenta Rzeczypospolitej – Ignacego Mościckiego. W filmie należy nie tylko opowiedzieć o życiu wybranego bohatera związanego z bądkowską gminą, ale udokumentować zasługi dla kraju dokumentami, fotografiami lub relacjami członków rodzin. W tej grupie znalazły się dwie uczennice ze szkoły podstawowej: Marysia Drążek przygotowuje filmową opowieść o Przemysławie Barthel de Weydenthal, a Zuzia Przybysz o Józefie Nawrotku -żołnierzu „Błękitnej Armii.”  Liczniejsza grupę stanowią gimnazjaliści: Martyna Kumor opowie o Jerzym Barthel de Weydenthal – ułanie w brygadzie Beliny - Prażmowskiego. O jednej z najwybitniejszych Polek, uhonorowanej Virtuti Militari – Jadwidze Barthel de Weydenthal opowie Kacper Graczyk. O zasługach zapomnianej przez historię Marii Barthel de Weydenthal, współtwórczyni polskiego skautingu opowiedzą Lidka Andryszewicz i Józek Baryza. Igor Deptulski i Julek Szychowski opowiedzą o prowizorze farmacji -Edwardzie Majewskim. A Angelika, Ola i Mateusz Świerczowie o Zdzisławie Barthel de Weydenthal – nie tylko on sam, ale czwórka jego dzieci i synowa Krzyżem lub Medalem Niepodległości zostali nagrodzeni, a filmy młodzieży mają o tych zasługach przypomnieć. Mają na to jeszcze miesiąc czasu – a gdyby ktoś z mieszkańców naszej gminy miał jakieś informacje lub dokumenty związane z bohaterami prac konkursowych – będziemy wdzięczni za ich udostępnienie.  EM   
"Zwierzęta w poezji dziecięcej"
wtorek, 15 maj 2018
   9 maja w sali widowiskowej odbyła się XVI edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: "Zwierzęta w poezji dziecięcej". Do udziału zgłosiło się 25 uczniów z klas I-VI. Prezentacje oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VI. W młodszej grupie przyznano równorzędne dwa I miejsca: Michałowi Kicińskiemu i Natalii Banasiak- uczniom kl. IIa. II miejsce otrzymał Adaś Gładkowski z Ia, III zaś Julia Pietrzak z IIa. Wyróżnienia otrzymały: Hania Drążek (Ib), Zuzia Grzegórska (IIa), Ala Olejniczak(Ia) oraz Julka Muszyńska (GOK). W kategorii wiekowej IV-VI I miejsce przyznano Michalinie Olszewskiej z kl. VI, II miejsce Asi Sateja - GOK, III miejsce Marcie Molenda - GOK. Wyróżnienia trafiły do Wiktorii Molenda i Michaliny Szychowskiej, które reprezentowały GOK.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 15 maj 2018 )
UWAGA !!! ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ELEKTRYCZNYCH
piątek, 11 maj 2018
    W dniu 17 maja 2018r. (czwartek) od godziny 8:00 do 15:00 w Bądkowie na placu przy Urzędzie Gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych itp. Podczas zbiórki odbierany będzie zużyty sprzęt RTV i AGD (lodówki, telewizory, pralki, komputery, żelazka, czajniki elektryczne), odpady wielkogabarytowe (meble, tapczany, sofy, fotele, szafy, komody, stoły, krzesła, dywany), zużyte akumulatory oraz opony pochodzące wyłącznie z gospodarstw domowych.
     Jednocześnie prosimy o nieprzywożenie w dniu zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych, gdyż odbierane są bezpośrednio z posesji po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w firmie Zakład Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa Sp. z o.o. w Baruchowie telefon: 54 284 41 79.
     Przypominamy, że w urzędzie cały czas prowadzona jest zbiórka zużytych baterii i przeterminowanych leków. Odpady zbierane są do specjalnych pojemników ustawionych w Urzędzie Gminy w Bądkowie. JW
Spotkania z Wiceministrem Obrony Narodowej Wojciechem Skurkiewiczem
czwartek, 10 maj 2018
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 10 maj 2018 )
STRAŻAK ROKU KUJAW I POMORZA 2018 - głosujmy na naszą jednostkę OSP
wtorek, 08 maj 2018
    Trwa wojewódzki finał plebiscytu w kategorii Jednostka OSP. Głosowanie w tej kategorii potrwa do 9 maja 2018 r. do godz. 21:00.
Zachęcamy do głosowania na naszą Jednostkę OSP z Żabieńca, która dostała się do etapu wojewódzkiego zdobywając największą ilość głosów w powiecie.
W celu oddania głosu należy wysłać SMS-a pod nr 72355 o treści OSP.149 (koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.)
Na dzień dzisiejszy Jednostka OSP Żabieniec zajmuje 2 miejsce.
Więcej informacji na stronie gazety pomorskiej.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 08 maj 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
15 Sierpnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon,
Stefan, Stella,
Trzebimir
Do końca roku zostało 139 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1112
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4120807
Gościmy
Aktualnie jest 115 gości online