Start
INFORMACJA
poniedziałek, 29 maj 2017
    Urząd Gminy w Bądkowie informuje, że w dniu 5 czerwca 2017r. o godzinie 11:00 w Urzędzie Gminy Bądkowo w sali posiedzeń odbędzie się zebranie wiejskie wsi Bądkowo celem podjęcia Uchwały Zebrania Wiejskiego Miejscowości Bądkowo w sprawie przyjęcia „Planu Odnowy Miejscowości Bądkowo na lata 2017 – 2024”. JW
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 01 czerwiec 2017 )
Życzenia z okazji Dnia Matki
piątek, 26 maj 2017
Tydzień Bibliotek 2017
poniedziałek, 15 maj 2017
    „Biblioteka oczywiście!” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego w całym kraju w dniach od  8 do 15 maja. Włączając się w tę ogólnopolską akcję promującą książki i czytelnictwo Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie zorganizowała 4 spotkania z dziećmi z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Bądkowie. Codziennie gościliśmy  inną grupę dzieci wraz z opiekunami. Były to grupy 3-4 latków, 5-latków, klasa 0 i klasa I. Ogółem odwiedziło nas około 90 dzieci.
    Spotkania miały na celu zapoznanie z biblioteką i księgozbiorem oraz przysposobienie czytelnicze dzieci najmłodszych. Forma spotkań urozmaicona czytaniem wierszyków, odgadywaniem zagadek i oglądaniem książek-zabawek budziła duże zainteresowanie maluchów.
    Dodatkową atrakcją Tygodnia Bibliotek był trwający już od 21 marca kiermasz książek za  symboliczną złotówkę. Sprzedaż książek potrwa jeszcze tylko do końca maja, w związku z tym, zapraszamy osoby chętne do zakupu, w godzinach pracy biblioteki. Przypominamy również, iż w każdy wtorek o godz. 15 czekamy na miłośników gier planszowych. AK
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 15 maj 2017 )
UWAGA!! UMOŻLIWIONO MONTAŻ PODLICZNIKA DO POMIARU WODY BEZPOWROTNIE ZUŻYTEJ
poniedziałek, 15 maj 2017
     W dniu 30 marca 2017 roku Rada Gminy Bądkowo przegłosowała uchwałę w sprawie uwzględnienia dodatkowych liczników wodomierzowych przy naliczaniu opłat za ścieki (UCHWAŁA Nr XX/116/2017 RADY GMINY BĄDKOWO z dnia 30 marca 2017 r.).
    Zgodnie z przyjętym dokumentem, odbiorcy których posesje posiadają podłączenie do kanalizacji sanitarnej mają możliwość zamontowania dodatkowego wodomierza mierzącego wodę bezpowrotnie zużytą, czyli taką z której nie powstają ścieki (np. podlewanie ogrodu), dzięki temu nie jest naliczana opłata za ścieki nie odprowadzane do kanalizacji sanitarnej.
    W celu zamontowania wodomierza należy wystąpić do Urzędu Gminy w Bądkowie z pisemnym wnioskiem o wyrażenie zgody na wykonanie dodatkowego licznika i wydanie warunków technicznych na zamontowanie dodatkowego wodomierza. Na podstawie wydanych warunków Odbiorca dokonuje montażu wodomierza dodatkowego we własnym zakresie z uwzględnieniem wytycznych wydanych w warunkach technicznych. Następnie Odbiorca zgłasza gotowość do odbioru dodatkowego licznika i zaplombowania wodomierza, podczas którego spisany zostaje protokół plombowania, jest on podstawą do prowadzenia rozliczeń na podstawie tego wodomierza z Odbiorcą.
    Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Załącznikiem nr 6 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych (Dz. U. nr 5 poz. 29) - okres ważności dowodu legalizacji wodomierza wynosi 5 lat i jest liczony od 1 stycznia roku następnego po roku, w którym legalizacja została dokonana. Istotne jest, że zgodnie z §33 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. Nr 74, poz.836) - to właściciel urządzenia ma obowiązek dbania o odnawianie legalizacji swojego wodomierza indywidualnego.
     Prosimy o zwrócenie uwagi podczas zakupu wodomierza na datę jego produkcji, gdyż każdy wodomierz zgodnie z prawem ma 5 letni okres legalizacji.
    Przed podjęciem decyzji o montażu podlicznika prosimy o przeanalizowanie rzeczywistych potrzeb podlewania, kosztów związanych z wykonaniem i utrzymaniem instalacji wraz z wodomierzem, oraz oszacowanie możliwych korzyści w najbliższych latach. JW

icon Wniosek o wyrażenie zgody na zainstalowanie dodatkowego wodomierza .pdf
icon Przykładowe warunki techniczne wykonania instalacji.pdf
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 15 maj 2017 )
STRAŻAK KUJAW I POMORZA
czwartek, 11 maj 2017
   

    Trwa wojewódzki finał plebiscytu w kategoriach Strażak Ochotnik i Jednostka OSP. Głosowanie w tych kategoriach potrwa do 15 maja 2017 r. do godz. 21:00.
Zachęcamy do głosowania na naszą Jednostkę OSP z Żabieńca, która dostała się do etapu wojewódzkiego zdobywając największą ilość głosów w powiecie.
W celu oddania głosu należy wysłać SMS-a pod nr 72355 o treści OSP.15 (koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.)
Na dzień dzisiejszy Jednostka OSP Żabieniec zajmuje 5 miejsce.
Więcej informacji na stronie gazety pomorskiej. 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 11 maj 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 1
Newsy: 1004
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3374840
Gościmy
Aktualnie jest 92 gości online