Start
Wybory Samorządowe 2018 - wyniki
poniedziałek, 22 październik 2018
Protokoły Gminnej Komisji Wyborczej w Bądkowie w sprawie wyboru Wójta Gminy Bądkowo oraz Rady Gminy Bądkowo dostępne są na stronie
Statystyka wyborcza dostępna jest pod adresem 
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 22 październik 2018 )
Nowe bramy w remizie OSP Żabieniec
piątek, 19 październik 2018
    W budynku remizy jednostki OSP Żabieniec dokonano wymiany dwóch bram garażowych. Bramy wyposażone zostały w pełną automatykę z zabezpieczeniem, które podczas zamykania wyczuwa zbliżającą się przeszkodę, zatrzymuje napęd i wykonuje ruch w kierunku otwierania. Nowe bramy usprawnią i skrócą czas wyjazdu samochodami pożarniczymi do akcji ratowniczych, zwiększą właściwości termoizolacyjne oraz podniosą estetykę obiektu. Dodatkowo druhowie dokonali renowacji elewacji zewnętrznej.
    Ochotnicza Straż Pożarna w Żabieńcu otrzymała na ten cel dotację z Komendy Głównej PSP w ramach zadania publicznego pt. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego” w wysokości 8 300,00 zł. Pozostała kwota na realizację zadania została sfinansowana z budżetu Gminy Bądkowo w wysokości 13 225,00 zł (w tym z funduszu sołeckiego 7 365,76 zł). Całkowity koszt inwestycji wyniósł 21 525,00 zł.
    Jednostka OSP Żabieniec jako jedyna w naszej gminie włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, dysponowana jest do działań na terenie gminy, powiatu oraz sąsiednich powiatów. Posiada w swych szeregach 70 druhów, z czego ponad dwudziestu to wyszkoleni ratownicy. Jednostka posiada na wyposażeniu dwa samochody bojowe. AP
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 19 październik 2018 )
GOK otrzymał dotację z programu dotacyjnego: Kultura  Interwencje 2018. EtnoPolska
czwartek, 18 październik 2018
    Jeszcze w sierpniu GOK  zgłosił aplikacje do ogólnopolskiego projektu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska z przeznaczeniem  na dodruk publikacji: Gmina Bądkowo. Opowieść o jej dawnych i obecnych mieszkańcach oraz o mało znanych miejscach i wydarzeniach.  Nasz wniosek dotacyjny napisany przez autora publikacji wspólnie z dyrekcją Gminnego Ośrodka Kultury przeszedł pozytywną weryfikacje i został przyjęty do realizacji, a GOK  otrzymał dotację w wyskości 10 tyś. zł, która w całości została przeznaczona na dodruk 400 egzemplarzy. A nie było to wcale łatwe, bowiem do NCK wpłynęło aż 648 podobnych wniosków. W listopadzie podczas specjalnie przygotowanej uroczystości w GOK, publikacja zostanie bezpłatnie przekazana mieszkańcom naszej gminy, a jej odbiorcami w pierwszej kolejności zostaną wszystkie te osoby, które zostały w niej wymienione, a dla których ich wiosną zabrakło.JN
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 03 grudzień 2018 )
Pamiątkowa tablica w 100. rocznicą odzyskania niepodległości
czwartek, 18 październik 2018
    Grupa czterolatków odsłaniała w Bądkowie w niedzielę, 14 października pomnik upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość na skwerze przed urzędem gminy zgromadziła licznie przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości.
    Inicjatorem postawienia tablicy w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę był ks. proboszcz Antoni Tabak. Władze gminy podchwyciły pomysł i natychmiast zaczęły wcielać go w życie. Historię działania komitetu budowy pomnika przedstawił Dariusz Skierkowski, po czym głos, zabrał wójt Ryszard Stępkowski, witając gości, wśród nich: senatora Józefa Łyczaka, członka zarządu województwa Sławomira Kopyścią, starostę aleksandrowskiego Dariusz Wochnę. Odsłaniając pomnik chcemy oddać cześć tym, którzy polegli za wolność ojczyzny - mówił wójt.
    Później podczas kolejnego wystąpienia nawiązywano do kilku pokoleń mieszkańców Bądkowa i okolic zasłużonych w walce o wolność. Ta piękna rocznica otwiera wyjątkową okazję, abyśmy mogli przypomnieć sobie, że wielu bądkowian nie tylko było świadkami i obserwatorami wielkich wydarzeń, ale także ich aktywnymi uczestnikami, często odgrywając bardzo ważną rolę nie tylko dla małej Ojczyzny, ale dla kraju.
Odsłonięcie pomnika odbyło się nietypowo. Biało-czerwoną wstęgę, którą tablica była przepasana ściągnęli, nie bez pomocy dorosłych, czterolatkowie. Później proboszczowie miejscowych parafii obelisk poświęcili.
    Dalsza część uroczystości odbyła się w pobliskim kościele, gdzie z okolicznościowymi koncertami wystąpili: chór z Osięcin, Chór Parafialny, Zespół Wokalny Czerwone Róże, uczniowie i absolwenci szkoły w Bądkowie. (bis) źródło GAZETA ALEKSANDROWSKA, październik 2018 nr 141

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 18 październik 2018 )
Kolejny odcinek nowej drogi asfaltowej
poniedziałek, 15 październik 2018
   W dniu 8 października został odebrany do użytkowania kolejny odcinek nowej drogi asfaltowej na terenie naszej gminy. Inwestycja obejmowała drogę gminną nr 160701C w miejscowości Słupy Małe – Słupy Duże o długości 529,80m. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu było Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe z Mogilna. Koszt inwestycji wyniósł 216 292,74 zł.  Nowa droga łączy się z droga powiatową nr 2627C Słupy Duże- Bądkowo, a także z drogą gminną sąsiedniej gminy Zakrzewo.
    Inwestycje drogowe w tym roku na terenie gminy Bądkowo zostały zakończone. Warto zaznaczyć, że rok 2018 był rekordowym co do ilości wybudowanych dróg asfaltowych. Reasumując w tym roku wybudowano blisko 10,5km dróg asfaltowych na miejscu wcześniejszych dróg gruntowych. Wyremontowano także ok. 1km dróg gminnych. Nasza gmina również partycypowała w kosztach budowy drogi powiatowej nr 2629C Wysocin- Osięciny.
    Plany na rok 2019 w dziedzinie budowy i modernizacji infrastruktury drogowej są również bardzo ambitne.MS
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
15 Grudnia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1170
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4507501
Gościmy
Aktualnie jest 145 gości online