Start
Informacja o zwołaniu III sesji Rady Gminy Bądkowo
środa, 05 grudzień 2018
  Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje III sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się 10 grudnia  2018 r. o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie.

Planowany porządek obrad dostępny jest pod linkiem
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 06 grudzień 2018 )
II Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
czwartek, 29 listopad 2018

    W sobotę, 24 listopada odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Chęć udziału zgłosiły placówki kulturalno-oświatowe z powiatu aleksandrowskiego, min.: z Aleksandrowa Kuj., Bądkowa, Brudnowa, Ciechocinka, Ostrowąsa, Siniarzewa, Służewa, Stawek, Zakrzewa i Zbrachlina. Konkurs rozpoczęliśmy hymnem państwowym, który zaśpiewała 4-letnia Lenka. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kategoriach wiekowych: 9-12 lat, 13-16 lat oraz w kategorii duety/zespoły. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie piosenki na wysokim poziomie. Komisja konkursowa powołana przez organizatora, w składzie : Elżbieta Figas, Anna Kaźmierczak i Paulina Gostyńska, oceniała dobór repertuaru, interpretację utworów, muzykalność i warunki głosowe wykonawców. W kategorii wiekowej 9-12 lat najwyżej oceniono uczennicę ze Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie- Oliwię Możdżeń i przyznano jednogłośnie I miejsce. Drugie miejsce otrzymała Ola Wysocka ze Szkoły Podstawowej w Brudnowie, trzecie Alicja Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Raciążku. Wyróżnienia trafiły do: Zuzanny Drywa , Agaty Kaczmarek – obydwie uczennice ze SP w Ostrowąsie, Leny Zwierzchowskiej z Publicznej Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj. oraz Martyny Olejnik i Julii Ankiersztajn ze Szkoły Podstawowej w Stawkach. Wśród młodzieży 13-16 lat najlepszą okazała się Paulina Serafin ze Szkoły Podstawowej w Raciążku, drugie miejsce otrzymała Nicola Danielak, reprezentująca GOK w Bądkowie, trzecie miejsce Martyna Łaszczyk z Publicznej Szkoły Tow. Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj. Wyróżnienia przyznano: Olkowi Wonorskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ciechocinku i Weronice Chlewickiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie. Spośród prezentujących się zespołów, najwyższe noty przyznano zespołowi „Markowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie, drugie miejsce otrzymał zespół „ Olympic” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ciechocinku, trzecie zaś zespół „Harmonia” ze Szkoły Podstawowej w Brudnowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok! EM

Seniorze, nie daj się oszukać!
wtorek, 27 listopad 2018
Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece
poniedziałek, 26 listopad 2018
   Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
   Z tej właśnie okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie zorganizowała spotkanie (23.11.2018 - piątek) z najmłodszymi dziećmi z przedszkola aby w miłej atmosferze i zabawie poznały bibliotekę oraz książeczki.  Dzieci w towarzystwie misiów przytulanek wysłuchały piosenki pt ,,Miś Uszatek’’ oraz wiersza Cz. Janczarskiego pt ,,Naprawiamy misia’’ wzięły również udział w zabawie dydaktycznej ,,Wesoły miś’’.
    Na koniec spotkania ,,małe co nieco’’ czyli degustacja ciasteczek Misi Lubisi i również mały upominek dla przedszkolaków w formie kolorowanki pluszaka a także dmuchane balony. Z uśmiechem na twarzy dzieci opuściły bibliotekę i zadeklarowały chęć do ponownych odwiedzin. (TS)
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 26 listopad 2018 )
Czytaj całość...
Informacja o zwołaniu II sesji Rady Gminy Bądkowo
piątek, 23 listopad 2018
     Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje II sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się 30 listopada  2018 r. o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie.

Planowany porządek obrad dostępny jest pod linkiem
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752352
Gościmy
Aktualnie jest 190 gości online