Start
Otwarcie kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkolno  Przedszkolnym w Bądkowie
czwartek, 08 czerwiec 2017
     W dniu 2 czerwca miało miejsce w naszej Gminie uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bądkowie. Po oficjalnym przywitaniu zaproszonych Gości przez Panią Dyrektor ZSP w Bądkowie, głos zabrał Wójt Gminy Pan Ryszard Stępkowski, który w swoim przemówieniu przedstawił m.in. rys przebiegu całej inwestycji. Poniżej prezentujemy to inauguracyjne przemówienie:  

   
Z największą przyjemnością i satysfakcją biorę udział  w uroczystości poświęcenia i przekazania do użytku pięknego i funkcjonalnego kompleksu sportowego.
Wszystko co piękne podobno rodzi się w bólach i tak właśnie stało się w przypadku budowy tego boiska. Pierwszym poważnym problemem było wykraczanie bieżni poza szkolną działkę. Można było zająć działkę sąsiednią będącą również własnością Gminy, ale w ewidencji gruntów widniała jako tereny leśne, choć nigdy nie była częścią żadnego kompleksu leśnego, a taki zapis wykluczał jakąkolwiek, nawet częściową zabudowę. W tej sytuacji należało przeklasyfikować grunty, co okazało się zadaniem wcale niełatwym choć ostatecznie zakończone sukcesem.
    Po uporaniu się z trudnościami lokalizacyjnymi można było przystąpić do opracowania dokumentacji projektowej. Prace te zostały poprzedzone wizytami na kilku podobnych obiektach sportowych, co pozwoliło tak sprecyzować nasze oczekiwania dotyczące funkcjonalności kompleksu, aby najpełniej zaspakajały nasze potrzeby, jednocześnie eliminowały braki czy ograniczenia zauważone na odwiedzanych obiektach.
Projekt zespołu boisk opracował oraz nadzorował prace budowlane  Pan Kazimierz Galczak, zaś wykonawcą wyłonionym  w drodze przetargu została firma ADA- LIGHT z Bud Kozickich.
    Roboty budowlane rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku bardzo sprawnie i profesjonalnie, aż do czasu kiedy pojawiły się kolejne problemy podczas realizacji inwestycji- tym razem natury pogodowej. Po bardzo suchym lecie przyszły ulewne, długotrwałe jesienne deszcze, przez co zakończenie prac,  pierwotnie  przewidziane na 31 listopada ubiegłego  roku stało się nierealne. Koniecznym było zatem aneksowanie umowy i przesunięcie terminu realizacji inwestycji do 30 kwietnia 2017r.  Przedłużenie terminu realizacji  inwestycji spowodowało następne trudności bowiem we wniosku złożonym do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej widniał termin zakończenia inwestycji na  dzień  31 listopada 2016r.
    Dzięki jednak zrozumieniu i życzliwości przedstawicieli resortu wizytujących jesienią naszą inwestycję możliwe było aneksowanie pierwotnej umowy. Wniosek w zakresie dofinansowania rozpatrzony został pozytywnie. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 629 417 zł., w tym dofinansowanie ze środków Ministerstwa 202 200zł. i co najważniejsze  powyższa kwota jest już na koncie naszej Gminy – za którą serdecznie  i szczerze dziękujemy.
    Obiekt został wykonany w nowoczesnej technologii. Całość płyty boiska jest odwodniona przez sieć drenarską, dzięki czemu nawet podczas dużych opadów atmosferycznych nawierzchnia nie traci swej przyczepności. Boisko jest oświetlone, ogrodzone, wyposażone  w bieżnię, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Posiada trybuny na 200 miejsc siedzących a wszystkie urządzenia oraz wykorzystane w trakcie realizacji materiały posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.
    Zbudowanie tego kompleksu sportowego możemy bez fałszywej skromności uznać za sukces. Przysłowie „sukces ma wielu ojców” – zawiera ironię, jednak w tym przypadku na pozytywny koniec tej inwestycji złożyły się działania i decyzje bardzo wielu osób. I tak w pierwszej kolejności:
- Dziękuję  Radzie Gminy Bądkowo za roztropną decyzję dającą zielone światło dla tej inwestycji mimo wielu innych potrzeb związanych choćby z infrastrukturą drogową.
- Dziękuję Panu Arturowi Cyrankowskiemu koordynatorowi Wydziału Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Marszałkowskiego za sympatyczne spotkania i rozmowy.
- Dziękuję Panu Kazimierzowi Galczakowi projektantowi i jednocześnie  inspektorowi nadzoru i mam nadzieję, iż puściliśmy w niepamięć czasami trudne rozmowy.
- Dziękuję Pani Adriannie Klat Prezesowi Zarządu firmy ADA-LIGHT  za solidną realizację inwestycji.
- Dziękuję Panu Zdzisławowi Etynkowskiemu nauczycielowi wychowania fizycznego, który od wielu lat był wielkim orędownikiem budowy tego boiska, za cenne uwagi do projektu oraz przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
- Dziękuję Panu Januszowi Graczykowi nauczycielowi informatyki za opracowanie wizualizacji, która wydawała nam się tak piękna, że nierealistyczna, a dziś możemy z dumą stwierdzić, że fikcja stała się rzeczywistością.
- Dziękuję również pracownikom Urzędu Gminy pilotującym tę inwestycję i wszystkim bezimiennym, którzy trzymali kciuki za pomyślną realizację tego obiektu.
    Kończąc zacytuję największego z Polaków – Jana Pawła II „ Niech tego miejsca nigdy nie opuszcza duch sportowej walki”. Te słowa niech będą mottem dla wszystkich, którzy będą korzystali  z tego wspaniałego kompleksu sportowego.
Zdjęcia
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 09 czerwiec 2017 )
KOMUNIKAT - ĆWICZENIE RENEGADE
poniedziałek, 05 czerwiec 2017


WÓJTA GMINY BĄDKOWO
Informuje mieszkańców,
że w dniach 6 – 8 czerwca 2017 roku
odbędzie się ĆWICZENIE RENEGADE
z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.
W trakcie ćwiczenia mogą zostać nadane sygnały alarmowe
dotyczące zagrożenia z powietrza.


  Wójt
/-/ Ryszard Stępkowski
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 05 czerwiec 2017 )
Profilaktyka i Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych w Gminie Bądkowo
czwartek, 01 czerwiec 2017
Załóż firmę lub rozwijaj prowadzoną działalność ze wsparciem LGD
poniedziałek, 29 maj 2017
    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej" działające na terenie powiatu aleksandrowskiego serdecznie zaprasza do składania wniosków o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na jej rozwijanie. Planowany termin ogłoszenia konkursów to przełom czerwca i lipca br. dlatego zachęcamy do zapoznania się z warunkami udzielania pomocy.

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 29 maj 2017 )
INFORMACJA
poniedziałek, 29 maj 2017
Stowarzyszenie „ Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej” z siedzibą w Odolionie, informuje o
szkoleniu dla :
 - przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych,
 - jednostek kultury,
 - związków wyznaniowych,
 - organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną z terenu obszaru objętego LSR przygotowujące do aplikowania o wsparcie w ramach Działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.
Szkolenie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”
ul. Piaskowa 4 , Odolion 87-700 Aleksandrów Kujawski  w dniu 19 czerwca 2017 roku
o godzinie 10.
Tematyka szkolenia obejmuje:
 - warunki przyznania pomocy,
 - kryteria wyboru i oceny operacji,
 - omówienie wniosku wraz z załącznikami,
 - zobowiązania wynikające z umowy przyznania pomocy.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc , prosimy o zgłaszanie się do 9 czerwca 2017 r.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 29 maj 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 1
Newsy: 1004
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3374835
Gościmy
Aktualnie jest 87 gości online