Start
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
czwartek, 13 grudzień 2018
Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać,
lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.
"Mały książę"
A. de Saint-Exupéry
 

W dniu 11 grudnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego 9 par z Gminy Bądkowo:
•    Państwo  Halina i Bronisław Banasiak  
•    Państwo  Danuta i Zbigniew Bartoszek  
•    Państwo  Jadwiga i Stanisław Dalasińscy
•    Państwo  Danuta i Bernard Krępeć
•    Państwo  Halina i Julian Przekwas
•    Państwo Halina i Stanisław Skowrońscy
•    Państwo Zofia i Jan Tomczak
•    Państwo Halina i Kazimierz Tylińscy
•    Państwo Irena i Stanisław Zaremba


     „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe są też Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznacza pary. Symbolicznie wyrażają one uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.
     Pół wieku temu Jubilaci składali sobie z ufnością przyrzeczenie, że nie zawiodą się na sobie, że będą dzielić razem dobre i złe, będą wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i wspólnie cieszyć się radością. Przyrzeczenia tego dotrzymali niezaprzeczalnie mimo różnych przeciwności losu. Wszystkie te przeżycia: radości i smutki, troski i obowiązki związały Jubilatów jeszcze bardziej, przetrwali wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.
    Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości, podziękowaniem Jubilatom za zgodne i długie pożycie małżeńskie, w dalszej części Jubilaci złożyli sobie wzajemne podziękowania za wspólnie spędzone lata.
Następnie Wójt Gminy – Pan Ryszard Stępkowski, w towarzystwie: Wiceprzewodniczącego Rady Gminy – Pana Piotra Kobusińskiego, Kierownika USC – Pani Elżbiety Ruskowskiej i Zastępcy Kierownika USC – Pani Marleny Skowrońskiej dokonał aktu dekoracji par małżeńskich i odznaczył w imieniu Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.  
    Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana i gromkim „Sto lat”. Jubilatom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem, następnie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w tym weselny tort. Klimat tej uroczystości umilił swym śpiewem zespół Czerwone Róże, który wprowadził zebranych w atmosferę refleksji i wspomnień.
Jubileusz Pożycia Małżeńskiego – ta wspaniała rocznica, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.
    Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości. M.S.
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 13 grudzień 2018 )
I N F O R M A C J A
czwartek, 13 grudzień 2018
I N F O R M A C J A
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 i 31 grudnia 2018 roku
Urząd Gminy w Bądkowie będzie czynny do godziny 12.00.
Kasa Urzędu Gminy w tych dniach będzie czynna do godziny 10.00.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
.....................................................................................................................................................
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 13 grudzień 2018 )
Kurs zawodowy
środa, 12 grudzień 2018
MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE
poniedziałek, 10 grudzień 2018
    Blisko dwadzieścioro przedszkolaków bawiło się doskonale w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie podczas mikołajkowego spotkania, które odbyło się 6 grudnia.
Na początku spotkania nastąpiło przywitanie i zapoznanie z Biblioteką i prowadzącą,
następnie maluszki odgadywały zagadki związane z osobą Św. Mikołaja. Po krótkim wstępie prowadząca odczytała list od Świętego Mikołaja, który zostawił dla dzieci w bibliotece. W ferworze zabawy przedszkolaki poznały nowy przedmiot- jakim jest Globus, dowiedziały się że jest to nasza ,,zmniejszona planeta’’, z pomocą pani bibliotekarki odnalazły nasz kraj-Polskę i krainę Św. Mikołaja-Laponię.
    Podczas zabawy ruchowo-umuzykalniającej, wspólnie nauczyły się ,,Tańca pomocników Św. Mikołaja’’ , pod koniec spotkania maluszki z chęcią obejrzały wcześniej przygotowane książeczki związane z tematyką zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
    Na koniec odwiedzin prowadząca podziękowała za udział w zajęciach i i każdemu z osobna wręczyła przygotowane wcześniej paczki.TS
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 10 grudzień 2018 )
Czytaj całość...
Mikołajkowe warsztaty dla dzieci
poniedziałek, 10 grudzień 2018
   5 grudnia w sali widowiskowej odbywały się warsztaty mikołajkowe dla 30-rga dzieci w wieku 6-13 lat z gminy Bądkowo. Uczestnicy wykonywali dwie ozdoby świąteczne: kółeczko z mchu ozdabiane według własnych koncepcji różnymi materiałami (koraliki, kulki brokatowe, wstążeczki, anyż, suszona cytryna, drewniane figurki itp.) oraz bombki akrylowe,  dekorowane na różne sposoby ( brokatem, sztucznym śniegiem, koronkowymi aplikacjami). Jedną z prac dzieci mogły zabrać ze sobą, natomiast drugą pozostawiły na charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 16 grudnia w GOK. Warsztaty przeprowadziła Pani Agnieszka Dąbrowska z Torunia, a zadanie zostało sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki. EM
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 10 grudzień 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752406
Gościmy
Aktualnie jest 238 gości online