Start
Zainwestuj w rozwój II  Fundusze Europejskie na kursy, szkolenia, studia podyplomowe.
wtorek, 28 listopad 2017
    Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z Włocławka zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Zainwestuj w rozwój II – Fundusze Europejskie na szkolenia, kursy, studia podyplomowe”,  11 grudnia 2017 r., od godziny 10.00 do 13.00, do Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 8, sala 121.
    Na spotkanie zapraszamy osoby, które zainteresowane są uzyskaniem wsparcia na kursy, szkolenia, studia podyplomowe.
    W ramach projektów finansowanych z udziałem Europejskiego Funduszu Społecznego przedsiębiorcy i ich pracownicy mogą skorzystać z dofinansowania na szkolenia czy studia podyplomowe nawet do 5000 zł na osobę! Dla niepracujących dostępne  mogą być szkolenia i kursy w poszukiwanych na rynku pracy zawodach np. kurs prawa jazdy na samochody ciężarowe.  A jeśli pracujesz wkrótce będziesz mógł skorzystać  z nieoprocentowanej, częściowo umarzalnej pożyczki, nawet do 100 000zł, na szkolenia, studia podyplomowe.
    Fundusze Europejskie mają być przysłowiową wędką, dającą nowe możliwości rozwoju. Spotkanie dedykowane jest tym osobom, które widzą potrzebę nieustannego rozwoju zawodowego. Uzyskanie awansu, zdobycie pracy, rozwój firmy wymaga ciągłego dostosowywania się do otoczenia, wymagań klientów, pracodawców. W dobie gwałtownego rozwoju techniki konieczne jest ciągłe podnoszenie własnych umiejętności. Fundusze europejskie stwarzają takie możliwości m.in. poprzez  współfinansowanie szkoleń, kursów, studiów podyplomowych.
Na spotkaniu omówione zostaną wszystkie już dostępne formy wsparcia oraz te, których możemy spodziewać się w przyszłości.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod ogłoszeniem opublikowanym na stronie  (ogłoszenie) lub telefonicznie pod numerem 54 235 67 21, 797 304 126.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10.12.2017r. lub do wyczerpania miejsc.

Serdecznie zapraszamy!
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 28 listopad 2017 )
UWAGA !!! ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ELEKTRYCZNYCH
piątek, 24 listopad 2017
     W dniu 30 listopada 2017r. (czwartek) od godziny 8:00 do 16:00 w Bądkowie na placu przy Urzędzie Gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych itp. Podczas zbiórki odbierany będzie zużyty sprzęt RTV i AGD (lodówki, telewizory, pralki, komputery, żelazka, czajniki elektryczne), odpady wielkogabarytowe (meble, tapczany, sofy, fotele, szafy, komody, stoły, krzesła, dywany), zużyte akumulatory oraz opony pochodzące wyłącznie z gospodarstw domowych.
     Jednocześnie prosimy o nieprzywożenie w dniu zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych, gdyż poniższe odpady odbierane są bezpośrednio z posesji po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w firmie Zakład Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa Sp. z o.o. w Baruchowie telefon: 54 284 41 79 w ilości nie większej niż 500kg z jednej nieruchomości na rok.
     Przypominamy, że w urzędzie cały czas prowadzona jest zbiórka zużytych baterii i przeterminowanych leków. Odpady zbierane są do specjalnych pojemników ustawionych w Urzędzie Gminy w Bądkowie. JW
Informacja o zwołaniu XXIII sesji Rady Gminy Bądkowo
środa, 22 listopad 2017
    Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XXIII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.
Ostatnia aktualizacja ( środa, 22 listopad 2017 )
Czytaj całość...
XVII edycja Szlachetnej Paczki
poniedziałek, 20 listopad 2017
    Ruszyła XVII edycja Szlachetnej Paczki.  Projektu w którym wolontariusze, zwani SuperW walczą z biedą.
   Rejon Waganiec Aleksandrów Kujawski i okolice działa prężnie jak co roku. Swoją działalnością obejmują cały powiat aleksandrowski.
   Nasi SuperW odwiedzają rodziny, by dowiedzieć się jak najwięcej o ich historii. Wiedza ta jest niezbędna, by współpraca z darczyńcami była owocna.
   Dzieje się dużo, głośno i szybko. Wielkimi krokami zbliża się również Finał Paczki - atmosfera w magazynie jest niepowtarzalna.
   Od 18.11.2017r. na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodziny w potrzebie.
Jeżeli jesteście głodni wiedzy - co? gdzie? kiedy? jak? - robimy w Paczce zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku:   https://www.facebook.com/paczkawaganiec/ 

Julia Włodarska

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 20 listopad 2017 )
Sprawozdanie z XXVII Olimpiady Wiedzy Rolniczej - Aleksandrów Kujawski
piątek, 10 listopad 2017
    Dnia 9 listopada 2017 roku w Sali Kominkowej Zespołu Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się  XXVII Olimpiada Wiedzy Rolniczej – eliminacje powiatowe. Jak co roku impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rolników z powiatu aleksandrowskiego. Konwencja wydarzenia jest ciekawa, duch rywalizacji wśród młodych rolników jest wiecznie żywy, dlatego chętnie uczestniczą oni w tym przedsięwzięciu. Nie bez znaczenia są również nagrody, które można zdobyć za wykazanie się swą wiedzą, a które w tym roku, dzięki licznym sponsorom, były okazałe. Organizatorem Olimpiady jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Za organizację eliminacji powiatowych odpowiada Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego (PZDR) w Aleksandrowie Kujawskim. W olimpiadzie mogli startować rolnicy z terenu powiatu aleksandrowskiego, właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami. Mogły to być osoby prowadzące własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa rolnego. Nie mogły natomiast uczestniczyć w Olimpiadzie osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem oraz uczniowie szkół i uczelni dziennych. Istnieje również ograniczenie wiekowe. Uczestnicy musieli spełnić kryterium wieku od 18 do 40 roku życia.
    W Olimpiadzie uczestniczyło 15 rolników z terenu powiatu aleksandrowskiego. Musieli oni zmierzyć się z pisemnym testem, który składał się z 40 pytań jednokrotnego wyboru przygotowanych przez specjalistów zakładowych ODR z Minikowa, Przysieka i Zarzeczewa. W skład Komisji Konkursowej, którą powołała Anna Dykczyńska, kierownik PZDR w Aleksandrowie Kujawskim, weszły następujące osoby: Pan Piotr Maciejewski (Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa), Pan Wojciech Marjański (Wicestarosta  Aleksandrowski), Pan Andrzej Nowicki (Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim) oraz przewodnicząca Pani Anett Wejner-Wiśniewska (Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego). Stopień trudności był wysoki, jak co roku, a rywalizacja o najlepsze miejsca duża. Komisja zorganizowała dwie ustne dogrywki o miejsca II i III oraz o IV i V. Dogrywki te są zawsze ciekawym elementem Olimpiady, wzbudzają wiele emocji, podsycają ducha zdrowej rywalizacji. Laureatem I miejsca i zdobywcą największej liczby punktów okazał się Pan Adam Gralak z Kobielic (gmina Zakrzewo). Będzie on reprezentował powiat aleksandrowski na Finale Wojewódzkim Olimpiady, który odbędzie się 23 listopada 2017 roku w Przysieku. Miejsce II zajął Pan Sławomir Jaskólski z Kaniewa (gmina Bądkowo), III miejsce wywalczył Pan Arkadiusz Kaźmierczak z Sędzina (gmina Zakrzewo).
    W trakcie Olimpiady odbyło się również szkolenie na temat „Nawozy nowej generacji w uprawach rolniczych”.  Przewidziano również czas na krótkie wystąpienia sponsorów.  Dzięki ich wsparciu Olimpiada co roku zachęca młodych rolników z terenu powiatu aleksandrowskiego do uczestnictwa w niej, a tym samym do pogłębiania wiedzy w dziedzinie rolnictwa. Wsparcia udzieliły następujące podmioty: Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, Gmina Aleksandrów Kujawski, Gmina Zakrzewo, Gmina Bądkowo, Gmina Raciążek, Gmina Koneck, Gmina Waganiec, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny w Toruniu), AGROPOL Zakrzewo, TEAM-ROL Sp. z o.o., RAPOOL Polska Sp. z o.o., Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej w Bądkowie, Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MAS-DROB z Siniarzewa, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w Przysieku, Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim, Credit Agricole BaPolski, Bank BGŻ BNP Paribas S.A., Delikatesy „U Sylwii” Sylwia Skowrońska z Bądkowa, Sklep Wielobranżowy ROLNIK Dariusz Danielak z Bądkowa, Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A., Przedsiębiorstwo „GAN” pana Niemczyka z Bądkowa, Piekarnia POLKORN s.j. z Ciechocinka.

Anna Dykczyńska
Kierownik PZDR w Aleksandrowie Kujawskim
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 13 listopad 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
21 Lutego 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1042
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3634881
Gościmy
Aktualnie jest 88 gości online