Start
KOMUNIKAT - podpisywanie protokołów z oszacowania szkód
wtorek, 11 wrzesień 2018
   Komisja ds. oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych powołana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego zawiadamia,  że w dniach 13.09.2018r. (czwartek) oraz 14.09.2018r. (piątek)  przedłuża się obsługę rolników którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą do godziny 18.00.
Wyznacza się również dyżur w dniu 15.09.2018r. (sobota) w godzinach 8.00 - 14.00.
Prosimy o stawienie się rolników w siedzibie Urzędu Gminy pokój nr 7 w celu podpisania protokołów sporządzonych przez komisję.
Tylko podpisane protokoły mogą zostać przekazane do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w celu potwierdzenia wystąpienia szkód.
Protokół będzie stanowił załącznik do składania wniosku w ARIMR. w celu ubiegania się o uzyskanie pomocy. JM
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 wrzesień 2018 )
KOMUNIKAT - podpisywanie protokołów z oszacowania szkód
czwartek, 06 wrzesień 2018
  Komisja ds. oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych powołana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego zawiadamia, że wszyscy rolnicy którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą, mogą podpisywać sporządzone protokoły z oszacowania szkód w godzinach pracy Urzędu Gminy w Bądkowie pokój nr 7. Następnie protokoły zostaną przekazane do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w celu potwierdzenia wystąpienia szkód przez Wojewodę.
   W związku z tym, że ARIMR przyjmować będzie wnioski od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r. prosimy o niezwlekanie z podpisaniem protokołu.
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 06 wrzesień 2018 )
Relacja z Dożynek Gminnych
wtorek, 04 wrzesień 2018
     Dożynki to polska tradycja podziękowania rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Tegoroczne święto plonów miało miejsce 26 sierpnia i poprzedzone było uroczystą Mszą Świętą dziękczynną o godz. 13.00 w Kościele p.w. Św. Mateusza w Bądkowie. Następnie barwny korowód dożynkowy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą przemaszerował na stadion sportowy, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Starostami dożynek w tym roku byli Państwo Urszula i Mariusz Hęsiakowie z Żabieńca. Przyniesiony przez nich chleb, wypieczony z tegorocznych zbiorów, został wręczony gospodarzowi Gminy Bądkowo – Wójtowi- Panu Ryszardowi Stępkowskiemu. Niezmiennie, symbolem zebranych plonów, są wieńce uplecione z kłosów i kwiatów, które zgodnie z wieloletnią tradycją zostają przygotowane i przyniesione przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Bądkowo. Na tegorocznych uroczystościach dożynkowych można było podziwiać sześć przepięknych wieńców przyniesionych przez Panie z KGW z Bądkowa, Biel, Jaranowa, Jaranowa Dużego, Łowiczka, Kolonii Łowiczek i Kaniewa. Po przekazaniu wieńców dożynkowych, tradycyjnie już, gospodarz dożynek, starostowie oraz przybyli na uroczystość księża z pomocą Pań z KGW obdzielili wszystkich obecnych chlebem, który jest nie tylko symbolem urodzaju, ale także nadzieją na dostatek kolejnych lat. Podczas dorocznych dożynek ogłoszono również wyniki XX edycji konkursu na najładniej ukwieconą posesję w Gminie Bądkowo w 2018 roku. Laureatką została Pani Zofia Borkowska ze Słupów Dużych, drugie miejsce zajęły Panie: Irena Jadczyk z Jaranowa Dużego oraz Anna Tuszyńska z Bądkowa, trzecie Pani Krystyna Świątkowska z Bądkowa, czwarte Pani Genowefa Budzińska z Jaranowa Dużego. Podczas Dożynek zebrani mieszkańcy mogli skorzystać z degustacji produktów lokalnych zarejestrowanych w Ministerstwie Rolnictwa, a przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kaniewie. Na dzieci czekało wesołe miasteczko i animacje ze szczudlarzami. Wystawą towarzyszącą była także kolekcja starych motocykli zgromadzona przez Panów Tomasza, Zbigniewa i Krzysztofa Woźniaków z Toporzyszczewa. Niektóre okazy mają prawie 100 lat! Na zakończenie części obrzędowej Dożynek Gminno-Parafialnych odbyła się część artystyczna przygotowana prze z dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie oraz zespoły i grupy działające przy GOK w Bądkowie: pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu formacji tanecznych „Skrzaty”, „Perełki” i „Show Dance”, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz zespołu wokalnego „Czerwone Róże”. O godzinie 18.00 odbył się koncert zespołu AFTER PARTY, na który przybyło ok. 1 tys. mieszkańców z gminy Bądkowo i okolic. Doroczne dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Unison. EM
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 04 wrzesień 2018 )
Zostań dawcą krwi!
wtorek, 04 wrzesień 2018
Szkolenie dla potencjalnych grantobiorców
czwartek, 23 sierpień 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1140
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4306682
Gościmy
Aktualnie jest 106 gości online