Start
"Jak przygoda to tylko w Warszawie ..."
środa, 19 grudzień 2018
    W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wraz z opiekunami gościli w Warszawie. Wyjazd ten był podziękowaniem dla dzieci, które w oryginalny sposób upamiętniły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
    W czasie tej jednodniowej wycieczki zwiedziliśmy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostaliśmy przyjęci przez Dyrektor Generalną MEN, Panią Joannę Szczawińską, na której ręce przekazaliśmy zaproszenie dla Pani Minister - Anny Zalewskiej do naszej szkoły. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i poczęstowani obiadem w stołówce ministerstwa. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, gdzie po uprzednim przejściu przez szczegółową kontrolę, zostaliśmy oprowadzeni po jego pomieszczeniach. Na uczniach największe wrażenie zrobiła sala kolumnowa i pięknie ustrojone choinki stojące w wielu miejscach pałacu. Po zwiedzaniu siedziby Pana Prezydenta udaliśmy się na krótki spacer po chłodnej, ale pięknie udekorowanej na święta Warszawie. Ostatnim punktem wizyty było Centrum Pieniądza znajdujące się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Poznaliśmy tam historię środków płatniczych, jednak największą atrakcją była możliwość dotknięcia i potrzymania sztabki złota o wartości 2 000 000 zł. Po zwiedzaniu Centrum pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i przez zakorkowaną stolicę udaliśmy się w drogę powrotną.
    Wyjazd był możliwy dzięki ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania dla rodzica naszych uczniów, pana R. Murawskiego, który zapewnił i skoordynował wszystkie atrakcje w Warszawie oraz Wójta Gminy Bądkowo, za umożliwienie sfinansowania wyjazdu do stolicy. Niezmiernie cieszymy się, że trud pracy artystycznej naszych uczniów oraz nauczycielek p. Izabeli Lewandowskiej-Paliwody oraz p. Joanny Kwiatkowskiej został doceniony. ( L-P. M.W.)
Ostatnia aktualizacja ( środa, 19 grudzień 2018 )
Koncert charytatywny dla Klaudii
wtorek, 18 grudzień 2018
    Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas Koncertu Bożonarodzeniowego w dniu 16 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, ze sprzedaży ozdób świątecznych zebraliśmy 2.603,43 grosze. Uzyskana kwota zostanie przekazana na konto fundacji na leczenie i rehabilitację Klaudii Budzińskiej z Bądkowa. Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli tę szlachetną akcję. EM
Znaleziono psa
poniedziałek, 17 grudzień 2018
Prosimy o kontakt osoby, które mogą mieć informację o właścicielu psa
lub chcą się nim zaopiekować.

Kontakt: Urząd Gminy Bądkowo, tel. 542724100 wew. 47

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 17 grudzień 2018 )
KONCERT BOŻONARODZENIOWY
piątek, 14 grudzień 2018
Dlaczego wzrosną ceny za odbiór śmieci ?
piątek, 14 grudzień 2018
   W 2019r. wzrośnie miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podwyżka spowodowana jest znacznie większymi cenami zaoferowanymi w przetargu przez firmy odbierające odpady.
Zgodnie z przepisami system gospodarowania odpadami komunalnymi ma się samofinansować. Dlatego wysokość ponoszonych przez mieszkańców opłat ma być ustalona na poziomie zabezpieczającym pokrycie kosztów funkcjonowania systemu.
   Nowe stawki opłat ponoszone przez mieszkańców obowiązywać będą po przyjęcia przez Radę Gminy uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenie wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która na dzień dzisiejszy jest opracowywana.
Z opłat wpłacanych przez mieszkańców finansowane były koszty odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, które w ubiegłych latach wynosiły 21 300zł. za miesiąc.
   Jesienią ogłosiliśmy przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Bądkowo. W postępowaniu przetargowym wpłynęły 2 oferty. Miesięczny koszt realizacji usługi zaproponowany przez firmy wahał się od  54 359,64zł. do 84 000,00zł. Zdecydowaliśmy się na unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego. Pomimo zainteresowania innych wykonawców działających w rejonie, ponownie wpłynęły dwie oferty. Rozpiętość cenowa tym razem była mniejsza i wahała się od 52 920,00zł. do 54 000,00zł.
Oznacza to, że cena najniższej oferty jest o 31 620,00. miesięcznie droższa niż dotychczas.
    Możliwe przyczyny wzrostu cen proponowanych przez wykonawców są następujące:
- wprowadzenie wspólnego systemu segregacji odpadów komunalnych, który obowiązywał będzie w całej Polsce na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów i związaną z tym częstotliwością odbioru odpadów,
- wzrost ilości odpadów odbieranych od mieszkańców,
- wzrost opłat za korzystanie ze środowiska – W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6.03.3017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska. Powoduje ono, że od początku 2018 r. opłaty za składowanie odpadów komunalnych będą stopniowo wzrastać. W 2020 r. za składowanie jednej tony trzeba będzie zapłacić 270 zł, czyli ponad dwa razy więcej niż kosztuje to obecnie,
- wzrost opłat na instalacji przetwarzania odpadów,
- wzrost cen energii i paliwa,
- podwyżki płac pracowników firm odbierających odpady w związku z podwyżką płacy minimalnej i problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.
    Ponadto informuję, że harmonogram wywozu odpadów na przyszły rok dostarczany będzie do każdej nieruchomości przez firmę odbierającą odpady komunalne na początku stycznia. Wraz z harmonogramem mieszkańcy otrzymają worki do segregacji na poszczególne frakcje, oprócz na odpady zmieszane. Odpady zmieszane zalecamy zbierać w pojemnikach dotychczas używanych.
Więcej informacji o nowej segregacji dostępny jest na stronie BIP Bądkowo. JW
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 14 grudzień 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752299
Gościmy
Aktualnie jest 147 gości online