Start
IV Dwumaraton Kujawski
środa, 19 lipiec 2017
    W sobotę, 22 lipca na terenie powiatu aleksandrowskiego odbędzie się IV już Dwumaraton Kujawski. Trasa biegu tak jak w poprzednich latach wynosi 84 km i przebiega przez gminy powiatu. W tym roku bieg rozpocznie się i zakończy w Zakrzewie. Planowane przybycie maratończyków na boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przewidziane jest na godz. 10.20.
     Wszyscy chętni mogą w każdej chwili przyłączyć się do zawodników w dowolnym miejscu na trasie albo biec w sztafecie bez konieczności uprzedniego zgłaszaniu udziału w imprezie.
Natomiast o godz. 10.00 na boisku sportowym rozpocznie się towarzyski mecz piłki nożnej,
w którym wezmą udział „TRAMPKARZE” i „MŁODZICY” z GLKS „Piast” Bądkowo.
     Wydarzenie ma za zadanie propagować ideę sportu, zdrowy tryb życia i promocję naszego powiatu.
Zapraszamy do udziału oraz kibicowania.

Szczegółowa trasa biegu:
Ostatnia aktualizacja ( środa, 19 lipiec 2017 )
Czytaj całość...
Park w Bądkowie
czwartek, 13 lipiec 2017
    Gminny park w Bądkowie powoli nabiera blasku. W tym roku już 3 krotnie przeprowadzono gruntowne wykaszanie ściółki rosnącej pomiędzy drzewostanem. W odróżnieniu od lat ubiegłych została ona wywieziona dzięki czemu nie zalega na terenie parku. Uprzątnięto również wszystkie odłamane konary oraz drobniejsze gałęzie co spowodowało, że  teren nabrał przejrzystości i estetyki. Pielęgnowane są na bieżąco aleje tak aby nie zarastały chwastami.
    W celu podniesienia atrakcyjności naszego parku została na jego terenie usytuowana piękna przestronna, bardzo solidnie wykonana altana. Ma ona służyć wszystkim odwiedzającym, jako miejsce wypoczynku, spotkań, obcowania z przyrodą. Jak cały kompleks, obiekt jest ogólnie dostępny dlatego mamy nadzieję, że zostanie on uszanowany i nie ulegnie zdewastowaniu. Jakiekolwiek ograniczenia dostępu do parku, mijałyby się z ideą jego utrzymywania, mamy nadzieję, że wszyscy zadbamy o to by to miejsce było czyste i służyło dobrze rozumianej rekreacji.
    Budowa altany nie wygenerowała dużych kosztów. Całość konstrukcji powstała z topoli usuniętych przy nieczynnej szkole w Łówkowicach, które z uwagi na swój wiek musiały być usunięte gdyż powoli zaczynały obumierać. Jest to doskonały przykład, że przy odrobinie dobrej woli, kreatywności i zaangażowaniu można zrobić coś naprawdę nietuzinkowego i pożytecznego bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.
     W planach są kolejne prace rewitalizacyjne. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu dzięki podejmowanym przez nas staraniom, nasz park stanowiący swego rodzaju zielone płuca Bądkowa zacznie oddychać pełną piersią. JM
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 13 lipiec 2017 )
Kolejna droga z dofinansowaniem
poniedziałek, 10 lipiec 2017
     W dniu 18 maja 2017 roku została podpisana umowa pomiędzy Gminą Bądkowo a Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego, której przedmiotem było dofinansowanie modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Objęta tym dofinansowaniem została droga gminna Nr 160721C w miejscowości Kalinowiec, która została oddana do użytku 9 czerwca o czym już wcześniej informowaliśmy.
     Przedmiotowa dotacja ma charakter zwrotu części poniesionych kosztów dlatego najpierw inwestycja musiała być w całości finansowana ze środków budżetowych Gminy. Kwota jaką uzyska Gmina z racji przedmiotowego partnerstwa z Urzędem Marszałkowskim wynosi 86.500,00zł.
     Inwestycje drogowe zwłaszcza te na poziomie lokalnym tzn. dróg gminnych są inwestycjami na które bardzo trudno obecnie uzyskać, środki ze źródeł zewnętrznych. Często wymagane kryteria są bardzo trudne do spełnienia lub tak windują koszty inwestycji, że uzyskana subwencja przestaje być atrakcyjna. Dlatego nawet stosunkowo niewielka dotacja jednak uzyskana przy racjonalnych i klarownych zasadach ubiegania się o nią, jest niezwykle istotna.
     Chcemy podkreślić bardzo dobrą współpracę na tej płaszczyźnie z Urzędem Marszałkowskim naszego województwa.  JM
Festyn w Łowiczku
czwartek, 06 lipiec 2017
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 06 lipiec 2017 )
Przebudowa drogi Łowiczek - Wójtówka
środa, 05 lipiec 2017
     W dniu 29 czerwca został odebrany i przekazany do eksploatacji kolejny odcinek drogi gminnej. Wybudowany został blisko 2 kilometrowy ciąg (1,786km) drogi asfaltowej Nr 160735C Łowiczek – Wójtówka. Wykonawcą wyłonionym w przetargu została Firma Inżynieryjno Drogowa DROGTOM Sp. z o.o. z Włocławka. Wartość inwestycji wliczając konieczność dokonania robót dodatkowych, które ujawniły się w trakcie realizacji inwestycji, wyniosła 541.000,00zł
     Obecnie trwają kolejne inwestycje drogowe w miejscowości Biele, Jaranowo Duże, Kwiatkowo oraz Zieleniec. Na etapie procedur przetargowych są  jeszcze budowy w miejscowości Kol. Łowiczek, Bądkowo oraz Olszynka.  Będziemy również o nich informować, mając na uwadze prawo mieszkańców do posiadania jak najszerszej wiedzy na temat gospodarowania środkami publicznymi. JM
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 07 lipiec 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 1
Newsy: 1004
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3374839
Gościmy
Aktualnie jest 91 gości online