Start
UWAGA! Kasa Urzędu Gminy w Bądkowie 4 sierpnia czynna krócej!
czwartek, 03 sierpień 2017
Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 sierpnia 2017 roku (piątek)  KASA URZĘDU GMINY w Bądkowie będzie czynna krócej tj. do godz. 11.30 z powodu prac remontowych.
Za powstałe utrudnienia wynikające z tego faktu - przepraszamy. MR
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 03 sierpień 2017 )
Odbiór odpadów komunalnych
środa, 02 sierpień 2017
Szanowni Mieszkańcy,
uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2017 roku odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Bądkowo odbiera Zakład Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa Sp. z o.o. w Baruchowie, telefon: 54 284 41 79.
Częstotliwość wywozu odpadów, sposób segregacji oraz wysokość opłaty pozostają bez zmian.
Harmonogram wywozu odpadów komunalnych dostępny jest na stronie internetowej BIP Gminy Bądkowo w zakładce „Gospodarka odpadami/Harmonogram”.
Informujemy również, że firma odbierająca odpady będzie dokonywała szczegółowych kontroli jakości segregowanych odpadów.
W Gminie Bądkowo segregacja śmieci polega na selekcji odpadów na frakcje: tzw. suche, mokre (biodegradowalne) i popiół.

SUCHE:  
 •     papier i tektura,
 •    tworzywa sztuczne (w tym wykonane z tworzyw sztucznych opakowania po napojach – tzw. PET, opakowania po kosmetykach, opakowania po chemii gospodarczej),
 •     odpady wielomateriałowe (np. kartoniki po sokach, kartony po mleku),
 •     metal,
 •     butelki i słoiki po napojach i żywności,
 •     szklane opakowania po kosmetykach.
MOKRE:(pozostałe)
 •     odpady kuchenne,
 •     resztki i obierki owoców i warzyw,
 •     fusy z kawy i herbaty,
 •     skorupki jajek,
 •     odpady tytoniowe (np. niedopałki papierosów, popiół papierosowy),
 •     rośliny i ziemia kwiatowa,
 •     zużyte ręczniki papierowe,
 •     zużyte chusteczki higieniczne,
 •     pieluchy jednorazowe i inne środki higieny osobistej,
 •     mokry papier i karton,
 •     torebki papierowe,
 •     zużyte jednorazowe worki do odkurzaczy,
 •     pozostałości po domowej „hodowli” zwierząt,
 •     trociny,
 •     skoszona trawa, liście, pocięte gałęzie,
W przypadku stwierdzenia niewłaściwej segregacji odpady nie zostaną odebrane.
Właściciel nieruchomości, który zadeklarował segregację odpadów i nie wystawia do odbioru odpadów segregowanych, zostanie zobowiązany do uiszczania opłaty w wyższej wysokości jak za odpady zmieszane.
Prosimy jednocześnie o wyraźne i widoczne oznakowanie pojemnika na odpady numerem posesji. JW

Ostatnia aktualizacja ( środa, 02 sierpień 2017 )
Nowa nawierzchnia dróg w Jaranowie Dużym i Bielach
wtorek, 25 lipiec 2017
      W dniu 20 lipca zostały odebrane kolejne odcinki dróg gminnych. Tym razem były to drogi w miejscowościach Biele oraz Jaranowo Duże. Łączna długość przebudowanych traktów to ponad 1,2 km. Odcinek w Bielach wykonywany był przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. z Inowrocławia. Koszt inwestycji wyniósł niespełna 210.000,00zł. Należy podkreślić, że jest to droga, która nie tylko wpływa na poprawę jakości życia dla mieszkańców sąsiadujących z nią posesji, ułatwia dojazd rolnikom do swoich plantacji ale również jest drogą łączącą dwie Gminy tj. Bądkowo oraz Brześć Kuj., a nawet dwa powiaty aleksandrowski z włocławskim. Stanowi ona również doskonały skrót dla wielu sąsiednich miejscowości do wjazdu na autostradę A1 w Brzeziu, będąc alternatywą dla bardziej ruchliwej drogi wojewódzkiej 252 Drugi odcinek, drogę w Jaranowie Dużym realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Nowej Wsi. Wartość inwestycji to blisko 165.000,00 zł. Jaranowo to wieś, która charakteryzuje się dość zwartą zabudową, dlatego nawet, krótszy odcinek nowej drogi jest bardzo istotny dla codziennego życia wielu mieszkańców i ich rodzin. Jest to również ciąg komunikacyjny łączący się z drogą wojewódzką oraz poprzez obecnie remontowany odcinek drogi gminnej, Nr 160712C o czym będziemy informowali po zakończeniu prac, jest również doskonałym skrótem do Gminy i miejscowości Brześć Kuj., Wieniec, czy Włocławek. JM
Ostatnia aktualizacja ( środa, 09 sierpień 2017 )
IV Dwumaraton Kujawski
wtorek, 25 lipiec 2017
     W sobotę, 22 lipca 2017 r. odbył się IV już Dwumaraton Kujawski. Z dystansem 84 km zmagało się w tym roku aż 45 biegaczy oraz 5-tka rowerzystów, a trasa została wytyczona przez wszystkie gminy naszego powiatu. Pierwszy postój zorganizowano na boisku wielofunkcyjnym przy szkole w Bądkowie. Na miejscu, zawodników witał Wójt Gminy Bądkowo - Pan Ryszard Stępkowski wraz z pracownikami urzędu, którzy przygotowali mały poczęstunek, a na trasie maratończykom towarzyszył Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo - Pan Dariusz Skierkowski. W tym samym czasie „Trampkarze” i „Młodzicy”  z GLKS „Piast” w Bądkowie rozegrali mecz towarzyski. Wydarzenie miało na celu propagowanie idei sportu, zdrowego trybu życia oraz promocję naszego powiatu. MS
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 25 lipiec 2017 )
Remont OSP Wysocin
czwartek, 20 lipiec 2017
    Na terenie Gminy Bądkowo działa sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Są to jednostki w miejscowościach: Żabieniec, Łowiczek, Łówkowice, Słupy Duże, Kujawka i Wysocin. W ostatnim czasie dokonana została częściowa termomodernizacja remizy w Wysocinie. Prace zrealizowane były w ramach środków finansowych funduszu sołeckiego czyli wydzielonej części budżetu Gminy, przekazanej do dyspozycji dla danego sołectwa na realizację zadań służących lokalnej społeczności. Trzeba podkreślić, że z każdym rokiem środki te są coraz efektywniej wykorzystywane co pokazuje, iż idea wprowadzenia funduszu przez nowo wybrane władze samorządowe była koncepcją jak najbardziej słuszną.
    Jednostki OSP na naszym terenie cieszą się dużą sympatią mieszkańców oraz są nieodzowną częścią kultury i tradycji Gminy Bądkowo. Świadczy o tym m. in. fakt, iż w tym roku Sołectwo Wysocin, podobnie jak inne sołectwa zdecydowało się przeznaczyć fundusz na wsparcie jednostki ze swojego terenu.
    Aby możliwie jak najbardziej ograniczyć koszty remontu, prace zostały wykonane przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy przy udziale i zaangażowaniu Strażaków z Wysocina. Wykonano ocieplenie murów styropianem, montaż nowych obróbek blacharskich oraz pomalowano remontowaną część budynku. Wpłynęło to zdecydowanie na poprawę stanu technicznego obiektu oraz jego estetykę. JM 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 20 lipiec 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 1
Newsy: 1004
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3374832
Gościmy
Aktualnie jest 86 gości online