Start
Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece
poniedziałek, 26 listopad 2018
   Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
   Z tej właśnie okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie zorganizowała spotkanie (23.11.2018 - piątek) z najmłodszymi dziećmi z przedszkola aby w miłej atmosferze i zabawie poznały bibliotekę oraz książeczki.  Dzieci w towarzystwie misiów przytulanek wysłuchały piosenki pt ,,Miś Uszatek’’ oraz wiersza Cz. Janczarskiego pt ,,Naprawiamy misia’’ wzięły również udział w zabawie dydaktycznej ,,Wesoły miś’’.
    Na koniec spotkania ,,małe co nieco’’ czyli degustacja ciasteczek Misi Lubisi i również mały upominek dla przedszkolaków w formie kolorowanki pluszaka a także dmuchane balony. Z uśmiechem na twarzy dzieci opuściły bibliotekę i zadeklarowały chęć do ponownych odwiedzin. (TS)
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 26 listopad 2018 )
Czytaj całość...
Informacja o zwołaniu II sesji Rady Gminy Bądkowo
piątek, 23 listopad 2018
     Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje II sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się 30 listopada  2018 r. o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie.

Planowany porządek obrad dostępny jest pod linkiem
Piękne zakończenie projektu Kultura  Interwencje 2018. EtnoPolska.
czwartek, 22 listopad 2018
    Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury  miała miejsce przepiękna uroczystość zakończenia programu dotacyjnego Programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska. Przyznana naszej placówce dotacja pozwoliła na dodruk 400 egzemplarzy książki:  Gmina Bądkowo. Opowieść o jej dawnych i obecnych mieszkańcach oraz o mało znanych miejscach i wydarzeniach. Jej bohaterami jest ponad czterystu mieszkańców naszej gminy, którzy przez wiele lat swą aktywnością i zaangażowaniem w codziennej pracy w 13 Kołach Gospodyń Wiejskich, w 6 męskich i 2 kobiecych jednostkach OSP oraz kilku sekcjach działających przy GOK,  zapisali wiele pięknych kart w społecznych i kulturalnych dziejach naszej gminnej społeczności. Dziś tych najbardziej aktywnych społeczników gościliśmy w GOK-u, aby włączając to spotkanie  w nasze gminne obchody stulecia odzyskania Niepodległej - za tę społecznikowską pasję im podziękować.

      Nasze spotkanie rozpoczął przepiękny i wzruszający  koncert uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przygotowany przez panie: Izę Lewandowską – Paliwoda i Joannę Kwiatkowską. Występ został nagrodzony nie tylko gromkimi brawami, ale kolejną książką (jako że 11 listopada otrzymali słownik biograficzny bądkowian). Ich autor dziękując za perfekcyjnie uświetnienie naszej uroczystości życzył młodzieży, aby za każdym razem, gdy po książki sięgną, mogli być dumni z tego, że przyszło im żyć w tak pięknej cząstce Kujaw, wśród tak wspaniałych i aktywnych mieszkańców. Po występie młodzieży nasi goście obejrzeli przygotowaną  specjalnie na tę uroczystość prezentację „Aby pokochać tę Wielką Ojczyznę, najpierw trzeba zauroczyć się tą Małą” – jako przygotowanie do wspólnego zaśpiewania kilku patriotycznych pieśni – a wodzirejami było dwoje solistów zespołu „Czerwone Róże” – Elżbieta Figas i Jerzy Cieślakiewicz. Tę oficjalną część zakończyło wystąpienie autora publikacji – pana Józefa Nowakowskiego, który przypomniał komu i za jakie zasługi na rzecz naszej gminnej wspólnoty ta książka została poświęcona i jakie podjęliśmy działania, aby dziś można było podziękować tym osobom, dla których wiosną jej zabrakło, co zgromadzeni nagrodzili owacją na stojąco. I nic dziwnego, bowiem tylko w tym roku do rąk mieszkańców naszej gminy nieodpłatnie trafiło 1700 egzemplarzy dwu jego książek. Naszą uroczystość zakończył słodki poczęstunek -  i tu wielkie słowa podziękowania za przepyszne ciasta należą się paniom z KGW, które kolejny raz zatroszczyły się o doznania smakowe uczestników uroczystości goszczonych w domu kultury. I jeszcze jedna dobra wiadomość. Ponieważ podczas dzisiejszej uroczystość rozdysponowano około 240 egzemplarzy, część nakładu została przekazana do Urzędu Gminy jako materiał promocyjny, a pozostałe będą do „zdobycia”  w GOK. (EM)
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 03 grudzień 2018 )
Czytaj całość...
Szkolenie dla rolników
czwartek, 22 listopad 2018
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Minikowie
PZDR Aleksandrów Kujawski
serdecznie zaprasza w dniu 27.11 2018r.
do Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie na godz. 8.30
na szkolenie pt.
"Produkcja rolna na terenach objętych programem działań na OSN
- obowiązki i wymogi dla rolników".

Temat obejmuje m.in.:
- zasady dobrej praktyki rolniczej, w tym terminy stosowania nawozów mineralnych i naturalnych w gospodarstwie na OSN
- nowy program działań na lata 2018 - 2022
- działania edukacyjne i doradcze dla gospodarstw rolnych
- kontrolę wypełmama przez rolników obowiązków wnikających z programu
Uwaga! Od roku 2018 wszyscy rolnicy objęci są OSN.

Z poważaniem Grażyna Mikołajewska
PZDR w Aleksandrowie Kujawskim
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 22 listopad 2018 )
Biblioteka zaprasza
poniedziałek, 19 listopad 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
15 Grudnia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1170
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4507442
Gościmy
Aktualnie jest 101 gości online