Start
Prawie 44 tys. zł dotacji na zakup sprzętu dla OSP
środa, 18 lipiec 2018
     28 czerwca w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu z siedzibą w Łubiance Wójt Gminy Bądkowo Ryszard Stępkowski i Skarbnik Gminy Aleksandra Hofman podpisali umowę na dotację, którą pozyskała Gmina Bądkowo w ramach Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości na sfinansowanie wyposażenia oraz urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.
     Całkowity koszt projektu to 43 772,90 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 99 % to kwota 43 335,18 zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości, zaś wkład własny Gminy to tylko 1 % - 437,72 zł. W ramach projektu zakupione zostaną m.in. defibrylator, trzy zestawy ratownictwa medycznego R1, agregat prądotwórczy, piła ratownicza do szyb klejonych, przenośny zestaw oświetleniowy, bosak dielektryczny i inny sprzęt. Sprzęt zostanie podzielony na jednostki OSP z naszej gminy wedle zgłoszonego już zapotrzebowania. Zakup nowoczesnego sprzętu do ratownictwa pozwoli zwiększyć gotowość operacyjną gminnych jednostek OSP oraz podwyższyć profesjonalną ochronę naszego regionu, co w efekcie spowoduje, że mieszkańcy Gminy Bądkowo oraz okolicznych miejscowości będą mogli czuć się jeszcze bardziej bezpieczni, wiedząc, że sprzęt używany do ratowania ich życia będzie najwyższej jakości. AP.
Ostatnia aktualizacja ( środa, 18 lipiec 2018 )
Kolejny odcinek nowej drogi asfaltowej
środa, 27 czerwiec 2018
    W dniu 18 czerwca  został odebrany i przekazany do użytkowania kolejny odcinek nowej drogi asfaltowej na terenie naszej gminy. Inwestycja obejmowała drogę nr 160731C w miejscowości Sinki o długości 0,860km. Wykonawcą wyłonionym w przetargu było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. z Inowrocławia. Wartość inwestycji wyniosła 354 957,09 zł. Nowy odcinek wybudowanej drogi łączy się z drogą powiatową nr 2612.
    Obecnie trwają kolejne inwestycje drogowe w miejscowości Łowiczek-Tomaszewo, Kwiatkowo, Kaniewo-Łowiczek, Wójtówka oraz Toporzyszczewo. Będziemy informować na bieżąco o zakończonych inwestycjach.  MSz.
Ostatnia aktualizacja ( środa, 27 czerwiec 2018 )
OGŁOSZENIE
środa, 27 czerwiec 2018
     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bądkowie poszukuje na rzecz starszej osoby niepełnosprawnej wersalki, lodówki oraz sprawnego telewizora.
Osoby mogące nieodpłatnie przekazać w/w sprzęty prosimy o kontakt pod nr telefonu 54 272 41 00  wew. 34.

Za okazaną pomoc z góry dziękujemy.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bądkowie
Publiczne losowanie wniosków - EKOpiec 2018
wtorek, 26 czerwiec 2018
    Wójt Gminy Bądkowo informuje, że dnia 29 czerwca 2018 r. o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Bądkowie, ul. Włocławska 82 (I piętro) odbędzie się publiczne losowanie wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi na terenie Gminy Bądkowo, w ramach Programu Priorytetowego EKOpiec 2018, współfinansowanego przez WFOŚiGW w Toruniu.
    Podczas losowania wylosowanych zostanie 10 wniosków kwalifikujących się do dofinansowania.  Spośród pozostałych wniosków stworzona zostanie lista rezerwowa wg kolejności losowania.
Losowanie jest publiczne - może wziąć w nim udział każdy zainteresowany.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 26 czerwiec 2018 )
XV jubileuszowy Przegląd Zespołów Tanecznych Dziecięcych i Młodzieżowych
środa, 20 czerwiec 2018
     17 czerwca 2018 w sali widowiskowej GOK w Bądkowie odbył się XV jubileuszowy Przegląd Zespołów Tanecznych Dziecięcych i Młodzieżowych.  W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, do udziału zgłosiło się 20 zespołów tanecznych, nie tylko z powiatu aleksandrowskiego (Sz. P. Nr 1 Aleksandrów Kuj., Sz.P. Nr 1 Ciechocinek, Dom Kultury Zakrzewo, GOK Bądkowo), ale  też z powiatu włocławskiego (Klub „Łęg”- CK browar „B” Włocławek) i konińskiego (MGOK Ślesin, Dom Kultury Wilczyn). Grupy taneczne prezentowały różne style i formy tańca nowoczesnego. Jury (instruktorzy tańca) w składzie: Julia Skowrońska, Iwona Karwat i Wojciech Sierakowski oceniali choreografię, technikę tańca, dobór podkładu muzycznego oraz kostiumy, elegancję i wdzięk. Oceniano w dwóch kategoriach tanecznych: disco dance oraz inne formy tańca i trzech grupach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, powyżej 14 lat. Nagrodami dla zwycięzców były tradycyjnie puchary. Podczas jubileuszowego XV spotkania z zespołami tanecznymi wszystkie instytucje delegujące otrzymały pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom organizator zapewnił nieodpłatnie kiełbaskę na ciepło z bułką oraz napoje zimne i gorące.
    Poniżej wyniki:
Ostatnia aktualizacja ( środa, 20 czerwiec 2018 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
15 Sierpnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon,
Stefan, Stella,
Trzebimir
Do końca roku zostało 139 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1112
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4120812
Gościmy
Aktualnie jest 120 gości online