Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow Nieszawianie "Z Kolędą" w bądkowskim domu kultury
Nieszawianie "Z Kolędą" w bądkowskim domu kultury PDF Drukuj
czwartek, 04 luty 2016
"
    W ostatnim dniu stycznia, w  niedzielne popołudnie,  do bądkowskiego domu kultury, zawitała prawie trzydziestoosobowa grupa teatralna działająca przy Nieszawskim Towarzystwie Kulturalnym z przeuroczą inscenizacją  jasełkową zatytułowaną „Z Kolędą.” To wspaniałe, blisko dwugodzinne widowisko autorstwa Mariana Mikuty w reżyserii Teresy Maksim  było bardzo udaną próbą pokazania radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, próbą nawiązująca  w wielu wątkach do kujawskich tradycji, co sprawiało że jasełka stawały się bliższe licznie zgromadzonej publiczności. Jasełkowa opowieść rozpoczęła się wątkiem rajskiego grzechu Adama i Ewy, a w kolejnych odsłonach widzowie byli przygotowywani do narodzin Jezusa i nadziei jaka tym  narodzinom od ponad dwu tysięcy lat po dzień dzisiejszy nam towarzyszy. Należy podkreślić nie tylko doskonałość występu pod względem artystycznym, ale również specjalne stroje i scenografię przygotowaną dla każdej odgrywanej sceny.
    Doskonałym pomysłem było również wspólne odśpiewanie kolęd, dając w ten sposób możliwość przygotowania i aktorów i scenografii do kolejnej odsłony. Tę muzyczno- wokalną część przedstawienia poprowadzili Państwo Marzena i Waldemar Gmińscy z Aleksandrowa Kujawskiego.  Wprawdzie trudno oceniać występy poszczególnych odtwórców, tym bardziej, że w tym gronie były dzieci, młodzież oraz seniorzy – to jednak na szczególne podkreślenie i podziw  zasługuje ksiądz proboszcz Grzegorz Molewski , który swą aktorską grą i śpiewem  stał prawdziwą gwiazdą zespołu - i który wcielając się w kilka biblijnych postaci, począwszy od przewodnika kolędników, pasterza aż do roli króla Heroda - nadawał ton i dynamizm całej inscenizacji, bowiem w każdej kreacji okazał się prawdziwym artystą. Mieszkańcy Bądkowa gromkimi brawami nagrodzili ten wspaniały występ – gdyż cały zespół na słowa uznania pięknie zapracował. (EM) 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 04 luty 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635589
Gościmy
Aktualnie jest 113 gości online