Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow Koncert Bożonarodzeniowy
Koncert Bożonarodzeniowy PDF Drukuj
środa, 23 grudzień 2015
    W niedzielę 20 grudnia w Gminnym Ośrodku kultury odbył się Koncert Bożonarodzeniowy, połączony w tym roku z akcją charytatywną na rzecz Rodziny Domańskich. Organizator, którym był GOK, włączył w tę akcję mieszkańców gminy Bądkowo, wychodząc z inicjatywą wykonania własnoręcznie i przekazania na ten cel ozdób świątecznych, które w trakcie koncertu sprzedawano. Dochód ze sprzedaży zasilił konto, utworzone specjalnie dla rodziny, którą dotknęła tragedia rodzinna. Na program koncertu złożyły się:   
- okolicznościowy występ dzieci z kółka teatralnego działającego przy GOK,
- przedstawienie jasełek w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie,
- występ młodej skrzypaczki – Zuzanny Przybysz,
- kolędy  w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz zespołu „Czerwone Róże”z GOK,
- występ chóru kościelnego „Cantamus In Gaudium".
    W przerwach pomiędzy  poszczególnymi punktami programu licznie zebrana publiczność dokonywała zakupu ozdób świątecznych, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Swoje prace przekazały na ten szczytny cel następujące osoby:   p. Teresa Budzińska i p. Halina Kurdupska z Bądkowa, p. Jolanta Ratuszna i p. Agnieszka Wojciechowska z Jaranowa Dużego, p. Honorata Wróblewska z Toporzyszczewa Starego, p. Małgorzata Suchara ze Słupów Dużych, młodzież gimnazjalna pod kierunkiem p. Beaty Wesołowskiej oraz dzieci z bądkowskiej „podstawówki”, składające swoje prace do udziału w konkursie, które również trafiły do sprzedaży. Ogółem zebrano kwotę 3.337,20 złotych. W tym miejscu należy podkreślić, że najdrożej sprzedano szopkę betlejemską uczennicy Nadii Stencel, nagrodzoną  I miejscem, a nabywcami byli radni  gminy Bądkowo.
    Po zakończeniu występów artystycznych ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez GOK dla dzieci szkoły podstawowej na pracę plastyczną w kategorii klas I-III oraz ozdobę świąteczną dla klas IV-VI. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo ozdób wykonanych różnymi technikami. Ze względu na różnorodność prace zostały podzielone i oceniane według następujących grup : choinka, bombka, szopka betlejemska, stroik, pozostałe. Komisja konkursowa przyznał cztery równorzędne I miejsca, trzy II miejsca, trzy III miejsca oraz dwanaście wyróżnień. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
     Dyrektor GOK składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji koncertu, artystom występującym na scenie, dzieciom oraz ich opiekunom, jak również mieszkańcom Gminy Bądkowo za liczne przybycie i otwarte serca na pomoc potrzebującym. (EM)
Ostatnia aktualizacja ( środa, 23 grudzień 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635690
Gościmy
Aktualnie jest 202 gości online