Start arrow Biblioteka arrow WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ
WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ PDF Drukuj
piątek, 07 sierpień 2015
     Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Dla bibliotek często to czas wytężonej pracy, organizacji zajęć dla dzieci, które spędzają lato w domach i nie wiedzą co mają zrobić z nadmiarem wolnego czasu. Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie włączyła się do organizowanych przez GOK zajęć wakacyjnych i przygotowała 5 spotkań adresowanych dla dzieci w wieku 6-13 lat. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym może świadczyć liczba dzieci uczestniczących w zajęciach, średnio na każdym z nich było 25 osób. Zajęcia odbywały się w pierwszej połowie lipca . Każde z nich trwało ok. 1,5 godz. Podczas spotkania: „Zwierzęta - nasi przyjaciele najmłodsi zapoznali się bliżej z gatunkami i sposobem życia zwierząt egzotycznych, leśnych, a także domowych. „Wakacyjna wyprawa do świata baśni i bajek” przeniosła dzieci do świata baśni, czytając bajkę z podziałem na role mogły wcielić się w role bohaterów baśni „ O rybaku i złotej rybce”. Uczestnicy spotkania: „Bądź bezpieczny w Internecie” wykazali się dużą wiedzą na temat Internetu i i komputera. Dzieci poznały również przygody Nudzimisiów, bohaterów książki Rafała Klimczaka pt. „Nudzimisie na wakacjach, czytając pierwszy jej rozdział „Małpie figle”. W trakcie spotkań wykonywały prace plastyczne, origami, rozwiązywały kalambury, zagadki i krzyżówki, uczestniczyły w zabawach słowno-ruchowych. Na ostatnim spotkaniu dzieci wzięły udział w zgaduj-zgadule o bibliotece, podzielone na grupy, z których wyłoniono kapitanów drużyn, chętnie uczestniczyły w zabawie, która zakończyła się słodkimi nagrodami, nie tylko dla zwycięzców . Wakacyjne spotkania w bibliotece zakończyły się, lecz wakacje trwają nadal, w związku z tym biblioteka zaprasza dzieci i młodzież do korzystania z księgozbioru oraz Czytelni Internetowej. (AK)Ostatnia aktualizacja ( piątek, 07 sierpień 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635600
Gościmy
Aktualnie jest 124 gości online