Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow Podsumowanie zajęć wakacyjnych w GOKu
Podsumowanie zajęć wakacyjnych w GOKu PDF Drukuj
wtorek, 04 sierpień 2015
    Dobiegły końca spotkania wakacyjne pod hasłem „Bezpieczne wakacje” zorganizowane przez GOK Bądkowo. Ciekawe, urozmaicone zajęcia, przeplatane pogadankami dotyczącymi bezpieczeństwa, zagrożeń, zdrowego stylu życia, zachowań, kultury osobistej  wypełniały czas uczestnikom w godz. 10.00-14.00. od poniedziałku do piątku. Duży nacisk położono na aktywność fizyczną, ruchową, „zdrową” rywalizację, inwencję twórczą dzieci, pomysłowość, samodzielność, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenia manualne. Celowi temu służyły zajęcia ruchowe, przy muzyce, zawody drużynowe, tory przeszkód,  plastyczne, twórczo-manualne, taneczne, wyjścia na plac zabaw, spacery po okolicy.  Z wielkim zapałem cała grupa wykonywała zaproponowane prace, brała udział w rozgrywkach grupowych oraz sportowych. Emocji, ambicji, woli walki, dopingowania przy tym nie zabrakło. Większość prac plastycznych i  manualnych dzieci zabierały do domów. Piękne, kolorowe, pomysłowo i starannie wykonane różnymi technikami cieszyły oczy.
    W ramach lipcowych zajęć zorganizowano cztery wyjazdy: do miasteczka westernowego „Silverado City”, Zoo w Płocku, Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Aleksandrowie Kuj. oraz sali zabaw „Kubuś” we Włocławku. Wycieczki w różne miejsca dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Ich celem było przedstawienie ciekawych  możliwości spędzenia wolnego czasu, z dala od gier komputerowych, internetu, siedzenia w domu.  Wspólna nauka nowych piosenek, śpiew przy mikrofonach na scenie, projekcja filmu fabularnego oraz profilaktycznych kreskówek, balik przebierańców, zajęcia kulinarne, intelektualne, tworzenie kodeksu właściwych zachowań, drzewa dobrych i złych uczynków, spotkania z lekarzem, policjantem i ratownikami medycznymi, to kolejne punkty zrealizowanego w ramach „Bezpiecznych wakacji” urozmaiconego programu.
    Ostatni dzień wspólnych spotkań zakończono wyjściem do pizzerii na „małe co nieco”, zasadzeniem przy GOK drzewka „naszej obecności”- dębu na pamiątkę wakacji 2015 i ich uczestników. Każdy z obecnych  otrzymał pamiątkowy dyplom oraz grupowe zdjęcie.  Zdjęcia  z zajęć i wycieczek oraz malująca się na nich radość dzieci są dowodem na to, że cele,  jakie postawili sobie organizatorzy zostały osiągnięte. (EM)
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 04 sierpień 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635597
Gościmy
Aktualnie jest 121 gości online