Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow Festyn Sportowo-Rekreacyjny
Festyn Sportowo-Rekreacyjny PDF Drukuj
czwartek, 16 lipiec 2015
    W minioną niedzielę 12.07. na Stadionie Sportowym w Bądkowie odbywał się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Organizatorem imprezy był Samorząd Gminy Bądkowo we współpracy z GOK, Klubem Sportowym „PIAST” oraz  GRKGW.
    O godz. 12.00 rozpoczął się Turniej Oldbojów – Memoriał Andrzeja Hejmana. Słoneczne niedzielne popołudnie przywiodło całe rodziny, bowiem  każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dorosłym mieszkańcom zaoferowano sportowo-rekreacyjne  rozgrywki, tj. mecz piłki nożnej, koszykówkę, siatkówkę, przeciąganie liny.  Dla pań zorganizowano konkursy z nagrodami z użyciem akcesoriów kuchennych, tj.: rzut wałkiem do celu, bieg z jajkiem na łyżce pomiędzy pachołkami, zbieranie ziemniaków z zawiązanymi oczami, obieranie ugotowanego jajka na czas i zjedzenie go. Nie zabrakło także konkurencji dla dzieci. Tutaj nasze pociechy mogły się wykazać w kręceniu hula-hop na czas, biegu z woreczkiem na głowie, rzutach do celu, torze przeszkód, czy wyścigach drużyn z partnerem na plecach. Na najmłodszych czekały dmuchańce, z których mogły korzystać bezpłatnie. Chętne dzieci (a było ich baaardzo wielu) skorzystały z innej atrakcji, a mianowicie z malowania buź, za które również nie musiały płacić.  Panie z Gminnej Rady Kobiet przygotowały stoisko z wypiekami, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym, kawę i herbatę. Wszystkie przysmaki można było kupić za symboliczną złotówkę. Nic więc dziwnego, że szczególnie ciasta znikały w oka mgnieniu. Przez cały czas trwania festynu ratownicy z Grupy Ratowniczej Włocławek służyli fachową pomocą medyczną. Zainteresowani mogli obejrzeć  jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej  przy użyciu fantoma, a także nieodpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Po zakończeniu sportowych i rekreacyjnych zmagań, dla zgromadzonych na stadionie mieszkańców gminy zaprezentowały się dziewczęta z zespołu tanecznego działającego przy GOK, a także zespół wokalny „Czerwone Róże”. Imprezę zakończyła zabawa taneczna „pod chmurką” z zespołem  BiT. (EM)

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635665
Gościmy
Aktualnie jest 181 gości online