Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow II Przegląd Zespołów Śpiewaczych
II Przegląd Zespołów Śpiewaczych PDF Drukuj
czwartek, 25 czerwiec 2015
    W pełnym napięcia oczekiwaniu, spoglądaniu w niebo i na termometr, od południa 20 czerwca trwały ostatnie przygotowania do II Przeglądu Amatorskich Zespołów Śpiewaczych Seniorów - Bądkowo 2015, pod hasłem „Powitanie Lata”.Impreza odbywająca się po raz drugi w bądkowskim GOK początkowo miała się odbyć w plenerze. Niestety, z uwagi na przelotne opady i snujące się chmury po niebie, organizator w ostatniej chwili zdecydował, iż część pokazowa odbędzie się w sali widowiskowej, pozostała zaś na zewnątrz. Pomysł spotkał się z aprobatą występujących zespołów. W przeglądzie wzięło udział siedem zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, folklorystycznych z terenu sąsiednich gmin i powiatów: zespół „Raj” działający przy GOK Raciążek, „Spod Strzechy” z BCK w Brześciu Kujawskim, „Nowalijki” z DK Chełmno, „Łęgowianie” z Klubu „Łęg” we Włocławku, „Retro” z DK Zakrzewo, „Mimoza” z GBP Waganiec i „Czerwone Róże” z GOK Bądkowo.
    Grupy śpiewacze zaprezentowały urozmaicony repertuar, w tym nawiązujący do  hasła przewodniego. Atmosfera imprezy, a co najważniejsze wielka radość życia seniorów sprawiły, iż wiele piosenek wykonywanych było wespół z widownią. Nie zabrakło wspólnej zabawy jeszcze przed zakończeniem prezentacji. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Bądkowo, pan Ryszard Stępkowski, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Skierkowski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pan Roman Ciesielski. W podsumowaniu przeglądu Pan wójt powiedział wiele ciepłych słów o samej imprezie oraz jej uczestnikach. Wręczył nagrody i dyplomy wszystkim zespołom za udział. W tym roku były to piękne kroniki. Organizator dziękując seniorom za przybycie gorąco zaprosiła kolejne spotkanie za rok.
    Następnym punktem zaplanowanego na powitanie lata festynu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Tadeusza Wiśniewskiego. Ten punkt programu odbył się na powietrzu, a przyglądała mu się publiczność zgromadzona przed budynkiem. Część uczestników przeglądu przedłużyła swój pobyt i wzięła udział we wspólnej zabawie z zespołem muzycznym „REWERS”. Przez cały czas trwania imprezy oferowano kiełbaski z grilla i napoje. Dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni, trampoliny, a wszyscy bez względu na wiek przejażdżki bryczką. (EM)
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 25 czerwiec 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635701
Gościmy
Aktualnie jest 211 gości online