Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow XII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych
XII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych PDF Drukuj
czwartek, 11 czerwiec 2015
   Już dwunasty rok z rzędu do Bądkowa zjechały zespoły taneczne na Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych. Imprezę tradycyjnie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury pod niezmiennym hasłem „Tańcz, nie żałuj podłogi”. O wysokiej randze tego wydarzenia kulturalnego świadczy fakt, iż swoim zasięgiem dawno przekroczyło granicę rodzimego powiatu oraz duża ilość zespołów zgłaszających chęć wzięcia w nim udziału.
   W zmaganiach tanecznych swoje umiejętności taneczne zaprezentowały grupy z powiatów: aleksandrowskiego, mogileńskiego, konińskiego, radziejowskiego i włocławskiego. Zgłoszono 25 zespołów, przy czym do ostatecznej rywalizacji przystąpiło 21 w dwóch kategoriach wiekowych 6-12 lat ; 13-15 lat oraz dwóch kategoriach tanecznych: disco dance  i inne formy taneczne. Imprezę  rozpoczął debiutancki występ najmłodszej (4-6 lat) grupy tanecznej gospodarzy – formacji „ISKIERKI”, która  pod kierunkiem p. Wojciecha Sierakowskiego ćwiczy od listopada 2014 roku.
   Tancerze przedstawili szeroką gamę układów i wysoki poziom swoich umiejętności, często z elementami akrobacji. Wdzięcznie prezentowali się najmłodsi uczestnicy, którzy starali się jak najlepiej przedstawić publiczności oraz jurorom swoje układy. Uwagę zwracała różnorodność, kolorystyka i pomysłowość kostiumów scenicznych. Celami, jakie przyświecały imprezie były: prezentacja dorobku zespołów tanecznych dziecięcych i młodzieżowych, wymiana pomysłów w pracy z zespołami, promowanie różnych form tańca, promowanie kultury osobistej oraz artystycznej. Jurorzy - profesjonalni instruktorzy tańca i tancerze: Justyna Jałoszyńska, Klaudia Żak i Wojciech Sierakowski oceniali technikę tańca, choreografię, wykonanie, kostiumy, dobór podkładu muzycznego w skali od 1do 6 punktów.
   Członkowie formacji tanecznych oraz zgromadzona publiczność z niecierpliwością oczekiwali werdyktu. Ich ogłoszenie przypadło w udziale p. Justynie Jałoszyńskiej - aktualnej mistrzyni Polski w stylu hip-hop, uczestniczce tegorocznych mistrzostw świat i Europy, instruktorce wielu grup tanecznych odnoszących sukcesy na ogólnopolskich turniejach tańca.
I tak :
w kategorii disco dance 6-12 lat  
I miejsce  „MEGA MIX”  Klub „Łęg” we Włocławku
II miejsce  „SPEED” –MGOK Ślesin
III miejsce „FIX DANCE”- Dom Kultury Zakrzewo
w  kategorii  disco dance 13-15 lat
I miejsce – „THE ONE” – MGOK Ślesin
II miejsce- „D&M”- GOKiR  Jeziora Wielkie
III miejsce- „INSTA” –MGOK Ślesin
w  kategorii inne formy tańca 6-12 lat
I miejsce – „SOLINKI”- Sz.P. nr 1 w Ciechocinku
II miejsce – „SHOW DANCE KIDS” - GOK Bądkowo
III miejsce – „JUNIORKI”- Dom Kultury Zakrzewo
w kategorii inne formy tańca 13-15 lat
I miejsce – „BINGO”- Zespół Szkół Brudnowo
II miejsce –„FANTAZJA”- GOK Osięciny
III miejsce – „T &T” – Dom Kultury Zakrzewo
   Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymały następujące formacje : „ATOM KIDS” Dom Kultury Zakrzewo, „ORBITKI”- Klub Łęg Włocławek, „FORTE”- GOK Dobre, „D&M”-GOKiR  Jeziora Wielkie. Nagrodami były puchary i pamiątkowe dyplomy. Poza nagrodzonymi i wyróżnionymi, pozostałe uczestniczące w przeglądzie zespoły otrzymały statuetki za udział. Całej imprezie towarzyszyła miła, sympatyczna atmosfera. Uczestnicy dopingowali się wzajemnie i głośno wyrażali swój aplauz dla występujących na scenie. W oczekiwaniu na werdykt jury każdy, kto tylko miał ochotę tańczył „nie żałując podłogi”. Organizator zapewnił wszystkim chętnym kawę, herbatę, wodę mineralną, a oferta ta spotkała się z miłym przyjęciem. Należy nadmienić na zakończenie, iż tradycyjnie licznie dopisała publiczność i…. pogoda.(EM)
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 11 czerwiec 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635740
Gościmy
Aktualnie jest 244 gości online