Start arrow Biblioteka arrow TYDZIEŃ BIBLIOTEK  8-15. maja 2015  GBP Bądkowo
TYDZIEŃ BIBLIOTEK  8-15. maja 2015  GBP Bądkowo PDF Drukuj
środa, 20 maj 2015
     „Wybieram bibliotekę” hasło tegorocznego XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek wskazuje, aby w swoich wyborach życiowych znaleźć miejsce na intelektualny wysiłek. Czytanie jest właśnie takim wysiłkiem, powodującym wzrost naszych kompetencji w różnych dziedzinach, rozwojem kreatywności i wyobraźni. W związku z tym przekłada się na naszą sprawność w pracy, a także lepsze podejście do spraw międzyludzkich poprzez kształtowanie empatii i wrażliwości.
     Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie  w Tygodniu Bibliotek włączając się w ogólnopolską akcję organizowała spotkania z dziećmi mające na celu promocję książki i czytelnictwa. W tych dniach w bibliotece odbyły się 3 spotkania z dziećmi. Gościliśmy uczniów klasy 0 i klasy I i kl II Szkoły Podstawowej w Bądkowie wraz z nauczycielami. Dzieci zapoznano z biblioteką jej zbiorami, zasadami zachowania się w bibliotece i zasadami poszanowania książek. Zainteresowanie książkami przez młodych czytelników było bardzo duże. Największą popularnością cieszyły się książki zabawki oraz nowe kolorowe książeczki. Ciekawą formą urozmaicającą spotkanie było odgadywanie przez dzieci zagadek oraz tytułów książek na podstawie ilustracji. Spotkanie z klasą II Szkoły Podstawowej w Bądkowie przebiegało trochę odmiennie, ponieważ są to dzieci, które systematycznie raz w miesiącu odwiedzają naszą bibliotekę,  razem z  wychowawczynią  Panią Mariolą Andrzejewską, w związku z tym  posiadają już pewną wiedzę na temat książek i bibliotek. Dla tych dzieci przygotowaliśmy zgaduj-zgadulę na temat książki i biblioteki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i  znajomością tematu. Otrzymały słodki poczęstunek a zwycięzcy drobne upominki.
     W czasie Tygodnia Bibliotek w GBP była możliwość zakupu książek  na kiermaszu  za  symboliczną  złotówkę. Przypominamy, kiermasz potrwa do 31.maja.
     Pragniemy poinformować czytelników o kolejnej kwocie 1 tys. zł jaka wpłynęła od sponsorki Pani Anny Przekwas-Marczewskiej na zakup nowości książkowych. Książki już zakupione i opracowane czekają na czytelników. Zapraszamy do biblioteki. Wybierzmy bibliotekę. (AK)
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635613
Gościmy
Aktualnie jest 132 gości online