Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow XIII Gminny Konkurs Recytatorski
XIII Gminny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj
poniedziałek, 04 maj 2015
      „Żyj z przyrodą w zgodzie”- takie hasło przyświecało XIII Gminnemu Konkursowi Recytatorskiemu, który odbył się 29 kwietnia w sali widowiskowej GOK. Wiersze o tematyce ekologicznej prezentowało niemalże pięćdziesięciu uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie. W konkursie brały udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Uczniowie bądkowskiej „podstawówki” zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Z każdym  kolejnym rokiem umiejętności recytatorskie i teatralne uczestników są coraz bardziej doskonałe. Przepięknie dobrane stroje wykonawców oraz rekwizyty stały się nieodzownym elementem prezentacji. Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Moraczewska-Nowak, Dorota Witkowska oraz Elżbieta Andrzejewska, która oceniała: interpretację wiersza, opanowanie pamięciowe i ogólne wrażenie, miała nie lada wyzwanie. Najlepszą w kategorii klas I-III okazała się Ania Strzelecka - uczennica II a, prezentująca wiersz pt. „ Kaczka-sprzątaczka”. Drugie miejsce otrzymała Michasia Kudlińska z II b, trzecie Marysia Drążek z I b. Wyróżnienia przyznano: Oliwierowi Soi z I b, Maćkowi Popiółkiewiczowi z I a, Wiktorii Piaseckiej z I b i Amelce Chudziak z III a. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przypadło Oliwii Machalskiej z V b, drugie ex equo Basi Pawłowskiej z V a i Martynie Kumor z V b, trzecie równorzędne Weronice Chlewickiej i Zuzi Nowak z Vb . Wyróżniono Jakuba Rosińskiego z IV b i Wiktorię Nowak z V b. Nagrodami dla zwycięzców były oczywiście książki, jak na konkurs recytatorski przystało. Mamy nadzieję, że prezentowane wiersze o tematyce ekologicznej podczas tegorocznego konkursu, utkwią wszystkim głęboko w pamięci, i jak podsumował na zakończenie obecny Wójt Gminy Bądkowo Pan Ryszard Stępkowski, nasza Ziemia jest piękna i może być wolna od zanieczyszczeń jeśli wszyscy będziemy o nią dbać. GOK
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 04 maj 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635674
Gościmy
Aktualnie jest 188 gości online