Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow WOŚP 2015
WOŚP 2015 PDF Drukuj
wtorek, 13 styczeń 2015
Nie pobiliśmy ubiegłorocznego rekordu, ale i tak jesteśmy dumni z  ofiarności mieszkańców Gminy Bądkowo !

     Od wczesnych godzin rannych na ulicach Bądkowa mogliśmy spotkać kwestujących wolontariuszy, którzy niezwykle dzielnie znosili wietrzną pogodę. Rywalizacja była zacięta, bowiem każdy chciał uzbierać jak najwięcej grosza do swojej puszki.   
     Od godziny 15.00 w sali widowiskowej GOK dla licznie zgromadzonych mieszkańców prezentowali się lokalni artyści: wokalistki, dziewczęta z dwóch grup tanecznych- „Perełki” i „Show Dance Kids”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zespół wokalny „Czerwone Róże”. Gościnnie dla WOŚP zatańczyła także młoda mieszkanka naszej gminy- Basia Pawłowska ze swoim partnerem tanecznym, którzy od niedawna są uczniami jednej z włocławskich szkół tanecznych i uczą się tańca towarzyskiego. Swoją cegiełkę do „owsiakowego grania” dołożył również zespół muzyczny MISTER  oraz  wokalista zespołu CZAQU Grzegorz Walczak-uczestnik VII edycji programu „Must be the music”.
     W piątkowe popołudnie w sali gimnastycznej bądkowskiego gimnazjum został rozegrany charytatywny mecz siatkarski, z inicjatywy p. Zdzisława Etynkowskiego, który przyniósł dochód w wysokości 462zł i tym samym zasilił pulę zebranych pieniędzy do puszek.
Jak każdego roku  na obecnych w tym dniu koncercie czekały także inne atrakcje, tj. loteria fantowa, licytacja gadżetów przekazanych przez lokalnych przedsiębiorców, jak również osoby prywatne. Najdrożej zlicytowano tort ofiarowany przez właściciela bądkowskiej piekarni- za 300zł . Podczas koncertu można było degustować słodkości, napić się kawy lub herbaty. Ze sprzedaży ciast, w tym także pączków uzyskano kwotę 870 zł . To zasługa naszych Pań z KGW z Gminy Bądkowo pod przewodnictwem Anny Czajkowskiej, które rokrocznie włączają się do akcji WOŚP.  Po symbolicznym „światełku do nieba”  wolontariusze rozpoczęli przeliczanie zebranego grosza w swoich skarbonkach.  Najwięcej zebrała uczennica V kl. szkoły podstawowej – Ewelina Kwiatkowska – 828,22zł.
     Do ubiegłorocznego rekordu (9.389,45 zł.) trochę nam zabrakło, ale i tak jesteśmy dumni z ofiarności mieszkańców Gminy Bądkowo. Udało się zebrać 9.065,07 zł oraz trochę waluty obcej.
     Wszystkim obecnym na koncercie, sponsorom, ofiarodawcom gadżetów, artystom występującym na scenie, sportowcom i kibicom,  wolontariuszom oraz wszystkim innym osobom,  które zaangażowały się w przygotowanie 23 finału WOŚP składamy serdeczne podziękowania.
     Do zobaczenia za rok !
Ostatnia aktualizacja ( środa, 14 styczeń 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635572
Gościmy
Aktualnie jest 98 gości online