Start arrow Biblioteka arrow Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie
Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie PDF Drukuj
środa, 30 styczeń 2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie jak co roku zorganizowała zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych 2013 r. Wszystkie dzieci , które nie lubią się nudzić i chciały wesoło spędzić czas zaprosiliśmy do biblioteki na wspólną zabawę z książką i nie tylko. Spotkania odbywały się pod hasłem ,, Ferie w Bibliotece, czyli dla każdego coś ciekawego’’. W każdym spotkaniu uczestniczyła około 20 osobowa grupa dzieci w wieku 6-11 lat.

Tegoroczne ferie zimowe dzieci rozpoczęły od przygotowywania laurek na Dzień Babci i Dziadka. Na kolejnych zajęciach przypomniały sobie treść legendy o smoku wawelskim, oglądały ilustracje z podobiznami smoka oraz komponowały z plasteliny postać smoka. Tematem trzeciego spotkania było bezpieczeństwo dziecka w sieci. Zajęcia te miały za zadanie przybliżyć dzieciom prawidłowe korzystanie z Internetu oraz uświadomić jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą sieć. Dzieci wzięły udział w pogadance oraz obejrzały film ,,Sieciaki’’.

W dniu 22.01.2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się również warsztaty bibliograficzne skierowane do młodzieży gimnazjalnej pod tytułem ,, Źródła informacji i sposoby ich poszukiwania i przetwarzania np. w bibliotece’’. Uczestnicy spotkania poznali bliżej naszą bibliotekę, dowiedzieli się jakie zbiory się w niej znajdują. Zaprezentowaliśmy uczniom jak tworzy się opis katalogowy książki do katalogu kartkowego i komputerowego. Uczniowie dowiedzieli się również jak napisać bibliografię i jak sporządzić przypisy. W części praktycznej wyszukiwali informacje na dany temat w encyklopedii i wyszukiwali książki na podstawie katalogu kartkowego oraz w zbiorach bibliotek cyfrowych.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 30 styczeń 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635591
Gościmy
Aktualnie jest 115 gości online