Start arrow Biblioteka arrow ,, Wakacyjne podróże w krainę książki
,, Wakacyjne podróże w krainę książki PDF Drukuj
środa, 29 sierpień 2012
To hasło przewodnie spotkań wakacyjnych jakie odbywały się w miesiącu lipcu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie. Spotkania z dziećmi odbywały się w pierwszym, drugim i trzecim tygodniu wakacji w każdą środę i piątek.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestniczyła w nich spora ilość dzieci, średnio była to grupa 18 osobowa. Poznawaliśmy przygody wesołej dziewczynki Fizi Pończoszanki, czytaliśmy fragmenty Koziołka Matołka, „pracowaliśmy z wierszami '': ,,Jedziemy na wakacje'', ,,Lato '' Cz. Janczarskiego i ,,Wakacyjne rady’’ W. Badalskiej. W tematykę naszych spotkań wplatane były różne ciekawe formy pracy np.: kalambury, zgadywanki, konkursy, quizy, malowanie gąbką, rysowanie itp. Na zajęciach w GBP w Bądkowie poruszane były także inne tematy np.: ,,Bezpieczne wakacje’’- czyli, jak zachowywać się podczas czasu wolnego, aby bezpiecznie powrócić do szkoły i znajomych, ,,Moje wymarzone wakacje’’ - wspólnie z dziećmi próbowaliśmy wyobrazić sobie i opisać wakacje naszych marzeń. Na ostatnim spotkaniu poruszyliśmy kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu. Odwiedzaliśmy najczęściej używane przeglądarki oraz strony , które są przeznaczone dla dzieci, a także wspólnie oglądaliśmy materiały edukacyjne otrzymane z Fundacji Orange poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie.Spotkania w bibliotece zakończono słodkim poczęstunkiem i zaproszeniem do korzystania z jej zbiorów oraz z czytelni internetowej.
 

Ostatnia aktualizacja ( środa, 29 sierpień 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635752
Gościmy
Aktualnie jest 254 gości online