Start arrow Biblioteka arrow FERIE W BIBLIOTECE
FERIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj
piątek, 20 kwiecień 2012

,,Gdy zimno za oknami spędzaj czas z nami’’- pod takim hasłem odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych. Choć na dworze w pierwszym tygodniu ferii panował siarczysty mróz, nie zniechęciło to dzieci do uczestnictwa w zajęciach.

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, które pozwoliły prowadzącemu i dzieciom na wzajemne zapoznanie się .Tematem kolejnych zajęć było:

Spotkanie z książką - ,, W krainie bajek’’ - uczestnicy utrwalali znajomość popularnych bajek dla dzieci np: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Kopciuszek itp., oglądały wcześniej przygotowane książki, wybierały bajki, które czytaliśmy i omawialiśmy.

Pogadanka na temat,, Bezpiecznie korzystamy z uroków zimy’’- zajęcia te miały przybliżyć dzieciom prawidłowe sposoby zachowania się w różnych sytuacjach, jakie mogą spotkać je podczas dni wolnych. Podczas tego spotkania opieraliśmy się o materiał tekstowy ,, Lasse wpada do jeziora,’’ na podstawie ,, Dzieci z Bullerbyn’’ Astrid Lindgren.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia z Internetem, które odbyły się na ostatnim spotkaniu. Miały one na celu uświadomienie zagrożeń i korzyści jakie niesie ze sobą Internet, w czym pomocne były materiały dostarczone przez Fundację Orange w ramach programu ,,Akademii Orange dla Bibliotek’’.

W dniach 14 i 21 lutego 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się również warsztaty bibliograficzne skierowane do młodzieży gimnazjalnej pod tytułem ,, Źródła informacji i sposoby ich poszukiwania i przetwarzania’’. Uczestnicy spotkania poznali bliżej naszą bibliotekę, dowiedzieli się jakie zbiory się w niej znajdują. Zaprezentowaliśmy uczniom jak wpisuje się książki do katalogu kartkowego i komputerowego oraz jak wyszukiwać je w zbiorach bibliotecznych. Uczniowie dowiedzieli się również jak napisać bibliografię i jak skonstruować przypisy. W części praktycznej wyszukiwali informacji na dany temat w encyklopedii i słownikach.


< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635682
Gościmy
Aktualnie jest 195 gości online