Start arrow Artykuły arrow Oświata arrow Siatkarze Szkoły Podstawowej w Bądkowie Mistrzem Rejonu Włocławek
Siatkarze Szkoły Podstawowej w Bądkowie Mistrzem Rejonu Włocławek PDF Drukuj
poniedziałek, 30 styczeń 2012
Dnia 17.01.2012r. nasi siatkarze wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Aleksandrowie Kujawskim. W zawodach w których startowało 6 najlepszych szkół powiatu chłopcy pokonali kolejno: SP 3 Aleksandrów Kuj. 2:0, SP 1 Aleksandrów Kuj. 2:0, SP Ostrowąs 2:0, i w finale SP 3 2:1. Siatkarze z Bądkowa zdobywając tytuł Mistrza Powiatu zakwalifikowali się do ćwierćfinałów wojewódzkich. Na kolejnym etapie rozgrywek w dniu 24.01.2012r. wygrali 2:0 z mistrzem powiatu Radziejów,2:0 z mistrzem powiatu Włocławek. W finale Rejonu Włocławek pokonali siatkarzy z Lipna 2:0, oraz gospodarzy turnieju, mistrza Włocławka SP 23 także 2:0. Te sukcesy sprawiły,że nasi młodzi siatkarze zagrają w półfinale wojewódzkim z mistrzem i wicemistrzem Torunia. Ten atrakcyjny turniej odbędzie się 2.02.2012r. o godz. 10.00 w sali PG w Bądkowie. Zespół prowadzi od trzech lat Pani Małgorzata Etynkowska, nauczycielka wychowania fizycznego i opiekun UKS "Wigor" Zespół wystąpił w następującym składzie: Hubert Rewers (kapitan zespołu), Gracjan Biermanowski, Dominik Taczkowski, Jakub Wódkowski, Dawid Pogodziński, Dominik Nowak, Patryk Możdżeń, Cornel Miziołek, Bartosz Baryza, Maciej Milewski.