Start arrow Biblioteka arrow Bliżej nieba
Bliżej nieba PDF Drukuj
poniedziałek, 03 październik 2011

Pierwszego października br. na płycie  lotniska w Kruszynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Modeli Latawców FLP; FLS. Naszą Gminę reprezentowali modelarze Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie w następującym składzie: Zuzanna Nowak, Wojciech Madajczyk kapitan drużyny, Daniel Lewandowski, Tobiasz Przekwas, Krzysztof Wyborski, Mateusz Świercz, Mateusz Kaszubski, Daniel Grzegórski. W kategorii latawców płaskich FLP zajęliśmy następujące miejsca: 1,2,3,5,7,14,16,17 na 33 zgłoszonych do tej konkurencji zawodników, natomiast w kategorii latawców skrzynkowych FLS: 3,4,8 na dziewięciu startujących. W łącznej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy pierwsze miejsce i mamy możliwość reprezentowania naszej gminy oraz Aeroklubu Włocławskiego na Mistrzostwach Polski.

Wyniki i zdjęcia dostępne są już na stronie Aeroklubu Włocławskiego.

http://www.aeroklub.wloclawek.pl/index.php?ful=1&id=216&sit=3

O zawodach można poczytać na łamach GAZETY Pomorskiej

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111002/WLOCLAWEK01/551856858

Wkrótce również: 

http://www.wek.pl/nowosci,wloclawek,2.html

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom mocno zaangażowanym w nasz wyjazd na zawody oraz sukces jaki odnieśliśmy.

Od ponad 3 lat Modelarnia działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie o czym świadczą puchary w gablocie nad wejściem. Z pewnych względów od pewnego czasu gromadzimy tam już tylko drużynowe trofea. Stopniowo poszerza nam się grono modelarzy. 

Za niespełna 3 tygodnie mamy nadzieję spotkać koleżanki i kolegów z całej modelarskiej Polski wyłonionych w podobnych zawodach. Wyjazd będzie dla nas nagrodą ale i sporym wyzwaniem o czym przekonaliśmy się już w zeszłym roku. Lekko nie będzie. Jedno jest pewne. Znowu będziemy bliżej nieba. (Paweł Popławski)

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 03 październik 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635643
Gościmy
Aktualnie jest 159 gości online