Start arrow Biblioteka arrow 08-15.05.2011 r. Tydzień Bibliotek
08-15.05.2011 r. Tydzień Bibliotek PDF Drukuj
wtorek, 17 maj 2011

Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie w dniach 08 - 15.05.2011r. przygotowała dla dorosłych czytelników wystawkę książek, w tym poradników z różnych dziedzin wiedzy, z mottem Markusa Tulliusa Cycero Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie  w przeciwnościach. W bibliotece odbyły się trzy spotkania z dziećmi klas „0” i „I” ze Szkoły Podstawowej  w Bądkowie oraz z „maluchami” z Przedszkola Samorządowego w Bądkowie. Ogólnie w spotkaniach wzięło udział sześćdziesięcioro dzieci. Hasłem przewodnim spotkań było Biblioteka miejscem dla Ciebie. Ważną sprawą jest, aby z dziećmi w wieku  przedszkolnym  i wczesnoszkolnym podejmować inicjacje czytelnicze, dlatego też  poprzez prezentację kolorowych książeczek i książek- zabawek , głośne czytanie jak również wspólne opisywanie ilustracji, zawartych w książeczkach, wprowadzano dzieci w „świat książki”. Najmłodsi czytelnicy zostali zapoznani ze zbiorami książek dziecięcych znajdujących się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie. Zainteresowanie książkami przez młodych czytelników było bardzo duże. Największą popularnością cieszyły się książki- zabawki oraz kolorowe książeczki z ulubionymi bohaterami „Wieczorynek”. Ciekawą formą zabawy było wspólne czytanie i powtarzanie przez młodych uczestników spotkania strof wierszy, zwłaszcza tych, które „łamią języki” („Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty  Strzałkowskiej). Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam-wchodzę, niech hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek prowadzi nie tylko najmłodszych ale i dorosłych czytelników do „skarbnicy wiedzy” jaką jest biblioteka.

 


Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 17 maj 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635689
Gościmy
Aktualnie jest 202 gości online