Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow Zimowe utrzymanie dróg gminnych
Zimowe utrzymanie dróg gminnych PDF Drukuj
piątek, 11 styczeń 2019
    Gmina Bądkowo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zakupiła urządzenie komunalne do posypywania dróg gminnych solą drogową lub mieszanką soli z piaskiem. Ostatnie lata są dość łagodne jeśli chodzi o intensywne opady śniegu. Drogi są przejezdne bez konieczności podejmowania żmudnych akcji ich udrażniania. Problemem stały się częste oblodzenia spowodowane min opadami marznącego deszczu. W trosce przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych mieszkańców będą posypywane najbardziej newralgiczne odcinki dróg gminnych. W pierwszej kolejności usuwane będzie oblodzenie na skrzyżowaniach, szczególnie na tych gdzie drogi gminne łączą się z drogami wyższego rzędu min. drogami wojewódzkimi 252 oraz 301. Ma to na celu zabezpieczenie przed niekontrolowanym wtargnięciem pojazdu z podporządkowanej drogi gminnej na drogę wojewódzką. Mogło by to skutkować groźną kolizją, której konsekwencje dla kierujących pojazdami mogły by być bardzo poważne.
    Biorąc pod uwagę, iż sieć dróg gminnych liczy ponad 150 km nie jest możliwe posypywanie całych odcinków. Wartym podkreślenia jest jednak fakt, iż do tej pory nigdy wcześniej drogi gminne nie były posypywane, jest to więc krok w przód ze strony naszego samorządu.
    Apelujemy również w tym miejscu o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. JM
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 11 styczeń 2019 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635573
Gościmy
Aktualnie jest 99 gości online