Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow II Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
II Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj
czwartek, 29 listopad 2018

    W sobotę, 24 listopada odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Chęć udziału zgłosiły placówki kulturalno-oświatowe z powiatu aleksandrowskiego, min.: z Aleksandrowa Kuj., Bądkowa, Brudnowa, Ciechocinka, Ostrowąsa, Siniarzewa, Służewa, Stawek, Zakrzewa i Zbrachlina. Konkurs rozpoczęliśmy hymnem państwowym, który zaśpiewała 4-letnia Lenka. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kategoriach wiekowych: 9-12 lat, 13-16 lat oraz w kategorii duety/zespoły. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie piosenki na wysokim poziomie. Komisja konkursowa powołana przez organizatora, w składzie : Elżbieta Figas, Anna Kaźmierczak i Paulina Gostyńska, oceniała dobór repertuaru, interpretację utworów, muzykalność i warunki głosowe wykonawców. W kategorii wiekowej 9-12 lat najwyżej oceniono uczennicę ze Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie- Oliwię Możdżeń i przyznano jednogłośnie I miejsce. Drugie miejsce otrzymała Ola Wysocka ze Szkoły Podstawowej w Brudnowie, trzecie Alicja Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Raciążku. Wyróżnienia trafiły do: Zuzanny Drywa , Agaty Kaczmarek – obydwie uczennice ze SP w Ostrowąsie, Leny Zwierzchowskiej z Publicznej Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj. oraz Martyny Olejnik i Julii Ankiersztajn ze Szkoły Podstawowej w Stawkach. Wśród młodzieży 13-16 lat najlepszą okazała się Paulina Serafin ze Szkoły Podstawowej w Raciążku, drugie miejsce otrzymała Nicola Danielak, reprezentująca GOK w Bądkowie, trzecie miejsce Martyna Łaszczyk z Publicznej Szkoły Tow. Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj. Wyróżnienia przyznano: Olkowi Wonorskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ciechocinku i Weronice Chlewickiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie. Spośród prezentujących się zespołów, najwyższe noty przyznano zespołowi „Markowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Zbrachlinie, drugie miejsce otrzymał zespół „ Olympic” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ciechocinku, trzecie zaś zespół „Harmonia” ze Szkoły Podstawowej w Brudnowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok! EM

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752315
Gościmy
Aktualnie jest 159 gości online