Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow Piękne zakończenie projektu Kultura  Interwencje 2018. EtnoPolska.
Piękne zakończenie projektu Kultura  Interwencje 2018. EtnoPolska. PDF Drukuj
czwartek, 22 listopad 2018
    Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury  miała miejsce przepiękna uroczystość zakończenia programu dotacyjnego Programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska. Przyznana naszej placówce dotacja pozwoliła na dodruk 400 egzemplarzy książki:  Gmina Bądkowo. Opowieść o jej dawnych i obecnych mieszkańcach oraz o mało znanych miejscach i wydarzeniach. Jej bohaterami jest ponad czterystu mieszkańców naszej gminy, którzy przez wiele lat swą aktywnością i zaangażowaniem w codziennej pracy w 13 Kołach Gospodyń Wiejskich, w 6 męskich i 2 kobiecych jednostkach OSP oraz kilku sekcjach działających przy GOK,  zapisali wiele pięknych kart w społecznych i kulturalnych dziejach naszej gminnej społeczności. Dziś tych najbardziej aktywnych społeczników gościliśmy w GOK-u, aby włączając to spotkanie  w nasze gminne obchody stulecia odzyskania Niepodległej - za tę społecznikowską pasję im podziękować.

      Nasze spotkanie rozpoczął przepiękny i wzruszający  koncert uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przygotowany przez panie: Izę Lewandowską – Paliwoda i Joannę Kwiatkowską. Występ został nagrodzony nie tylko gromkimi brawami, ale kolejną książką (jako że 11 listopada otrzymali słownik biograficzny bądkowian). Ich autor dziękując za perfekcyjnie uświetnienie naszej uroczystości życzył młodzieży, aby za każdym razem, gdy po książki sięgną, mogli być dumni z tego, że przyszło im żyć w tak pięknej cząstce Kujaw, wśród tak wspaniałych i aktywnych mieszkańców. Po występie młodzieży nasi goście obejrzeli przygotowaną  specjalnie na tę uroczystość prezentację „Aby pokochać tę Wielką Ojczyznę, najpierw trzeba zauroczyć się tą Małą” – jako przygotowanie do wspólnego zaśpiewania kilku patriotycznych pieśni – a wodzirejami było dwoje solistów zespołu „Czerwone Róże” – Elżbieta Figas i Jerzy Cieślakiewicz. Tę oficjalną część zakończyło wystąpienie autora publikacji – pana Józefa Nowakowskiego, który przypomniał komu i za jakie zasługi na rzecz naszej gminnej wspólnoty ta książka została poświęcona i jakie podjęliśmy działania, aby dziś można było podziękować tym osobom, dla których wiosną jej zabrakło, co zgromadzeni nagrodzili owacją na stojąco. I nic dziwnego, bowiem tylko w tym roku do rąk mieszkańców naszej gminy nieodpłatnie trafiło 1700 egzemplarzy dwu jego książek. Naszą uroczystość zakończył słodki poczęstunek -  i tu wielkie słowa podziękowania za przepyszne ciasta należą się paniom z KGW, które kolejny raz zatroszczyły się o doznania smakowe uczestników uroczystości goszczonych w domu kultury. I jeszcze jedna dobra wiadomość. Ponieważ podczas dzisiejszej uroczystość rozdysponowano około 240 egzemplarzy, część nakładu została przekazana do Urzędu Gminy jako materiał promocyjny, a pozostałe będą do „zdobycia”  w GOK. (EM)
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 03 grudzień 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752413
Gościmy
Aktualnie jest 244 gości online