Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości
Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości PDF Drukuj
wtorek, 13 listopad 2018
      Uroczystość 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafilanym pod wezwaniem Św. Mateusza Apostoła w Bądkowie. Następnie uczestnicy, przy dźwiękach marsza granego przez orkiestrę dętą przeszli ulicą Włocławską, niosąc biało-czerwoną flagę do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego, pod kierunkiem Pań: Izabeli Lewandowskiej-Paliwoda, Joanny Kwiatkowskiej, Joanny Danielewskiej, Marioli Andrzejewskiej i Beaty Wyborskiej. Dla licznie zgromadzonych mieszkańców gminy Bądkowo zaprezentowała się także Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierunkiem Pana Tadeusza Wiśniewskiego. Na zakończenie uroczystego apelu, wszyscy uczestniczący w obchodach święta niepodległości zostali obdarowani publikacją autorstwa Pana Józefa Nowakowskiego "Wolność przyniesiona w darze" wydaną z okazji 100 rocznicy Niepodległej. EM
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 13 listopad 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752327
Gościmy
Aktualnie jest 171 gości online